Prak

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bjorni
Příspěvky: 1
Registrován: 07 říj 2016 15:41

Re: Prak

Příspěvek od bjorni » 07 říj 2016 15:45

Zdar,

tak dnes sem si i ja kupil barnett cobra, tak sem zvedavy, jak to pojde, zajtra vyskusam. Tesim sa uz jak maly chlapec


Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Prak

Příspěvek od libor007 » 08 led 2019 22:33

Přátelé, nemáte tip na levné střelivo do praku? Ideálně ocelové kuličky 8-10mm. Ani ti číňani cenově nic moc... Kde se poohlídnout? Nebráním se ani tipům na domácí výrobu - nějaké hliněnky apod...
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Prak

Příspěvek od ladaj » 09 led 2019 15:11

Ocelové kule různé velikosti mi průběžně vytěžil příbuzný automechanik z demontovaných ložisek... Pro hodně výkonný prak se dají vymontovat super koule ze starých počítačových myší.

Hliněnky pravidelného tvaru se udělají na přípravku na výrobu rybářského krmení (boilie roller). Jíl si buď natěžíš nebo koupíš hlínu v uměleckých potřebách, dělá se i nějaká levná, co není k vypalování.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Prak

Příspěvek od honda » 09 led 2019 16:24

Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Prak

Příspěvek od karel743 » 09 led 2019 17:50

Jako střepy všude?
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Prak

Příspěvek od cannis » 09 led 2019 19:05

libor007 píše:
08 led 2019 22:33
Přátelé, nemáte tip na levné střelivo do praku? Ideálně ocelové kuličky 8-10mm. Ani ti číňani cenově nic moc... Kde se poohlídnout? Nebráním se ani tipům na domácí výrobu - nějaké hliněnky apod...
Libore ty vždycky dokážeš posunout laťku ještě dál, než jsem schopný uvěřit, že je vůbec možné :lol: . Pokud chceš trefovat, potřebuješ jednu velikost a tím jsou vyřazena ložiska přestože by to byl ideál. Jinak nechápu tu ráži? To je zbytečně velké 8-10mm, pokud to není na tchýni. Já bych bral spíš 5-6. No jestli jsi taková socka, že nemůžeš koupit od číňana, tak si cvrnkej šušně ( "holuby" překlad pro pražáky :lol: ) a máš to zadarmo :mrgreen:
https://www.ebay.com/itm/600Pcs-Steel-B ... rk:21:pf:0
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Prak

Příspěvek od karel743 » 10 led 2019 08:48

"Viděl" jsem na holuby používat matičky M8, ale tam je cena 0,4-0,44Kč. Na takovéto domácí střílení je 6-7mm kulička rozhodně terno.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Prak

Příspěvek od libor007 » 11 led 2019 23:02

Libore ty vždycky dokážeš posunout laťku ještě dál, než jsem schopný uvěřit, že je vůbec možné :lol: . Pokud chceš trefovat, potřebuješ jednu velikost a tím jsou vyřazena ložiska přestože by to byl ideál. Jinak nechápu tu ráži? To je zbytečně velké 8-10mm, pokud to není na tchýni. Já bych bral spíš 5-6. No jestli jsi taková socka, že nemůžeš koupit od číňana, tak si cvrnkej šušně ( "holuby" překlad pro pražáky :lol: ) a máš to zadarmo :mrgreen:
https://www.ebay.com/itm/600Pcs-Steel-B ... rk:21:pf:0
[/quote]

Pavle, Ty nikdy nezklameš. Máš tradičně snahu poradit, ale zabiješ to neodmyslitelnou přiblblou poznámkou.
1. někde píšu, že chcu střílet mixem velikostí střeliva? Pouze jsem upřesnil pro mne zajímavý rozsah "kovové" ráže pro návrhy
2. socka sice nejsu, ale zapojím další dva neodbytné "rychlopalné" potomky a prostřílíme během chvíle majlant. Ovšem že počítám s plachtovým lapačem na kulky, ale ten zas ubírá tu báječnou volnost při výběru cílů někde v přírodě - což je u praku trochu škoda.
3. V 4,5mm je místo Tvého návrhu levnější vzít bb broky, ale to je fakt šíleně titěrné a příliš lehké
4. nemyslím si, že by můj dotaz byl nějak mimo, tak bych pro příště poprosil normální a nebo žádnou odpověď

Jinak děkuji ostatním za tipy. Skleněnky rozhodně ne, nejsem prase. Na boilie roller jsem se díval už dřív, minimálně pro děcka by to mohlo být velmi zajímavé. Trochu větší průměr se jim přeci jen drží lépe. Jinak mám na cestě 8mm steell balls od asijského přítele. Pro sebe 9.5mm paradoxně z čr za přijatelnou 1kč/ks.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
JurajDK
Příspěvky: 99
Registrován: 13 dub 2008 23:55
Bydliště: Orava

Re: Prak

Příspěvek od JurajDK » 12 led 2019 13:36

Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Prak

Příspěvek od libor007 » 13 led 2019 11:23

Jurajdk: díky za tip, cena nižší, než z číny a i ty 10mm za naprosto bezkonkurenční cenu. Určitě tam nakoupím oboje...
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Prak

Příspěvek od therion » 13 led 2019 14:28

little horse
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2012 20:27
Bydliště: Kladenský okres

Re: Prak

Příspěvek od little horse » 22 led 2019 20:33

...ahoj...prošel jsem celý tohle vlákno a můžu říct,že se tady hodně věcí (od doby,kdy jsem si vyrobil svůj první prak) hodně změnilo...jako kluci jsme chodívali každý jaro košíkáři do prutníku a hledali jsme vhodný vidličky na prak...vždycky jsme vzali víc kousků,co kdyby a potom jsme měli každej svý "prkýnko",kde jsme ty vidličky tvarovali...bylo to pár hřebíků,v nějakém prknu,tam se vidličky vložily a dalšíma hřebíkama se vytvarovaly,do doby než vyschly (většinou to bylo před dobou honů)...potom jsme nakoupili letky (vozíval je jeden kolotočář na pouť,daly se vystřílet u něj na střelnici),vyrobili si praky (jinými názvy:cvindy,kataboky,šísky,kaťáky a další),a navštívili jsme starou skládku...tam jsme vyhrabávali starý rošty do kamen,starý baterky ,litinový tálky a tak...baterky se vykuchali a přímo na na skládce se odlévalo střelivo,olovo se vybralo,našla se plechovka,olovo se roztavilo a jako kokila sloužily obyčejný kombinačky...s roštem to bylo jinak,ten se pomocí kladívka a majzlíku nasekal a vzniklo velmi penetrační střelivo (ostré hrany a váha)...a když jsem potřeboval střelivo jen tak,na zácvik,tak to byly různý šutry,hliněnky,skleněnky (mimochodem,kousek od nás byla firma.která vyráběla skleněné vlákno a zrovna z kuliček,které tak dobře sedly do praku)...jo,chodívali jsme v tý době taky na bažanty a zajíce,moje máma mě za to vždycky vynadala,ale byla radši za zajíce,střelenýho sekaným roštem,než za toho,co přines táta po leči,ze kterýho člověk plival po upečení broky...hele,myslím si,že už je to promlčený,v tý době mi bylo cca 10-15 let a pokud porušuju nějaký pravidlo,tak prosím,aby tahle má esej byla vymazána...děkuji...
...až najdu svůj prak,kterýmu je dneska asi 30 let,tak ho vyfotím a dám sem odkaz...
GreenThorn
Příspěvky: 1
Registrován: 12 říj 2010 22:11

Re: Prak

Příspěvek od GreenThorn » 24 led 2019 22:21

Tohle vlákno mi připomnělo spoustu zážitků z let minulých. Na zakladce jsem si vyráběl "prak" následovně: Uriznul jsem závit z pet lahve (vznikla krátká trubička), navlekl na něho balónek a už se střílelo. Křídou (když se přidala i drcená na prach tak to efektně kouřilo), barevnou zase šlo dělat čáry na zdi. Strihana guma, popřípadě podrážka ze staré cvičky byla taky super munice. Do třídy ideální. Průser nastal ve chvily kdy mě napadlo místo balónků použít gumové rukavice (doma byla zásoba) a hlavně z jedné bylo praku 5 :-D. A jako správný český podnikavec jsem začal praky prodávat. Zachvilku střílela celá škola, každá učitelka měla v kabinetu sbírku jak v municaku a v koších byly všecky flašky bez hrdel. Vyšetřováním se samozřejmě přišlo na původce a tuším že mě to stálo ředitelskou důtku. Takže tak...
mirdoss
Příspěvky: 21
Registrován: 06 lis 2017 19:04
Bydliště: Zvolen SK

Re: Prak

Příspěvek od mirdoss » 03 úno 2019 21:28

Tu sú zaujímavé praky, vedenie gumy buď vrchné alebo bočné.

https://sites.google.com/site/gamekeepercatpults/home

Ináč sa mi zdá, že na súťažiach viac preferujú ploché gumy, tak majú lepšie vlastnosti na presnosť, čo si myslíte o tom?
Norica Spider Camo 4,5mm, Bering Optics ACE Telescopic Sight 4-14x44
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Prak

Příspěvek od Mini Me » 03 úno 2019 22:15

Na anglickem Fieldsports Channel jde uz nekolik tydnu serial o strelbe z praku a lovu s nim.Vybral jsem na ukazku video ktere neni az tak moc o lovu aby jsem nekoho nepohorsoval.Zajemci si dalsi videa jiste dohledaji :)
V tomto dile vysvetluje druhy gumy a jejich pouziti - napr. cerna mekci na zavody s 8 mm kulickama,pak universalni podle vahy streliva a oranzova na strelbu pod 10 stupnu Celsia - neztraci pruznost.
Domovsky video kanal Wayne Martina kde vysvetluje vse od zacatku
https://www.youtube.com/channel/UCx3n6m ... tQ9cc25Glg
A jiz zminovane video na hostujicim videokanalu
Odpovědět