prach z nabojnic 2 world war

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Příspěvek od glock1719 » 07 srp 2007 18:48

No nic proti přebíječům , ale myslím že zbraň a zdraví za těch pár ušetřených korun za prach neznámého stáří a výkonu nestojí.


Štěstí přeje připraveným.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Příspěvek od smates » 23 srp 2007 12:33

Ale ten arenalin :lol: Ja to taky zkousel,prebijel jsem 7,65Br prachem a strelou z valecnejch 7,62x25
luckyn
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2007 00:58
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od luckyn » 23 srp 2007 22:34

Já bych to taky moc nepokoušel, páč mám svoje prsty, vlastně ruce rád.. 8)
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
HK USP Full-size
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 23 srp 2007 23:28

bezdymej prach neni cernej, aby vydrzel v klidu sto let, je to chemicka sloucenina, ktera se za valky vyrabela masove a rychle, proto se mnohokrat stalo, ze vysledna latka nebyla kvalitne dekantovana a zbylo v ni urcite procento kyselosti a to pro delsi skladovani urcite neni dobre, rozhodne bude rozdil v prachu ze zacatku valky a v prachu z poloviny, nebo dokonce z konce valky, tam uz slo opravdu jen o kvantitu a vyrobni procesy se vsemozne urychlovali, myslim, ze nebude vylozene nebezpecnej, ale jsou velke vykyvy v kvalite.
prach laborovanej v nabojich bude urcite min kvalitni, nez treba skladovanej v jinych nadobach nez kovovych, jelikoz zbytkova kyselost v prachu, muze narusovat steny hilzen a tim muze dochazet k oxidaci, cili chemicke reakci a to urcite neni dobre a nemusi to byt ani na pohled zretelne.
Rozhodne ale by nemel poskodit zbran, ale je to jen domenka, takze bych se do toho nepoustel, ty usetreny koruny pak muzou spis mrzet :-(
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět