Pozadavek predlozit ZP v obchode

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 10 dub 2006 10:40

Jo, dost lidí (obchodů) to dělá, a jak už jsem řekl, nijak se jim nedivím. Už jen proto, že když někdo vyrobí u nich v obchodě průser (a nemusí jít ani o průser nějak zvlášť tragických rysů či katastrofických rozměrů), tak to bude z větší části na ně, a pravděpodobně se nevyhnou otázkám typu "a jak to, že jte mu to půjčil, když neměl ZP" atd. (navzdory tomu, že ve zákoně č. 119 pro to podle mého názoru právní podklad není). Ono je poměrně důležité už jen to, že kdo nemá ZP, toho musíš víc hlídat a dávat si pozor třeba i na takové věci, jako aby ti to neupustil na zem atp., protože kdo nemá ZP, ten to kolikrát ani neumí pořádně vzít do ruky (což se ovšem týká i některých držitelů, ale jen relativně malého procenta).


Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Požadavek předložit ZP v obchodě

Příspěvek od cmk » 13 dub 2006 18:04

jbiker píše:Mohou v obchodě se zbraněmi žádat předložení ZP, než vytáhnou zbraň z vitríny ? Normálně s tím nemám problém, ale tuhle jsem okukoval u Brýmové jeden pěkný kousek, a když jsem zjistil, že jsem zapomněl ZP doma a vyjevil to prodavačovi, když ho po mně žádal, tak ten mě pěkně vypakoval ! Mimochodem, takový pako arogantní jsem tam za pultem ještě neviděl.
Jo, ten jeden tam je takovej morousovej.
Me uz tam nastesti znaj (preci jen jsem u nich utratil za posledni dobu spoustu penez), takze problemy nemam, ale o tomhle prodavaci jsem zpocatku taky moc nevedel, co si mam myslet - mel jsem tak trochu pocit, ze kdyz jsem se na neco zeptal, tak ze soucasti odpovedi bude nakonec i ustreleni moji hlavy :-) Nicmene ted uz nejak problemy nemam.
Co se tyce ukazovani zbrojaku - jistota je jistota, to bych jim nezazlival.
Odpovědět