Povrchova uprava strelnych zbrani

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

havran

Povrchová úprava strelných zbraní

Příspěvek od havran » 29 bře 2006 08:31

Ma niekto skúsenosti s cernenim. Vyskusane receptury a postupy...
Zaujíma ma hlavne cernenie ,,za horuca" a ,,hrdzavením"
Naposledy upravil(a) havran dne 30 bře 2006 14:24, celkem upraveno 1 x.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 bře 2006 10:01

Black line. Ale není to žádnej zázrak :)
Na menší součástky dobrý, na větší plochy nepoužitelný
HHawkins

povrchovka

Příspěvek od HHawkins » 29 bře 2006 13:31

Potřeboval bych na hlavni u vzduchovky udělat novej povrch,nebot´původní je poškrabanej a ohmatanej od nabíjení.

Nejraději bych to zkusil brynýrem... musím odstranit původní povrchovku až na kov? nebo stačí poze přetřít?
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: povrchovka

Příspěvek od Jaroslav » 29 bře 2006 17:33

HHawkins píše:Potřeboval bych na hlavni u vzduchovky udělat novej povrch,nebot´původní je poškrabanej a ohmatanej od nabíjení.

Nejraději bych to zkusil brynýrem... musím odstranit původní povrchovku až na kov? nebo stačí poze přetřít?
Jak je dělaný ten povrch je to barva brynýr, odstín ? Můžeš ukázat foto poškození? Pak by se něco našlo. Ale předem říkám, že různé prostředky za studena jsou jen na mlé součástky a to ještě s nízkým namáháním zachvíli je to pryč. Já radši pracuji s vypalovací barvou na zbraně. V pohodě to dělám v bytě. Když se podíváš na moje zbraně co jsem tady ukázal tak uvidíš výsledek tedy na Kimbrovi a vedle je originál fabrická CZ pro porovnání. Cenově mně to vyšlo i s dovozem barvy na nějakých 35 USD. Objednáno přes net od stolu a k tomu stolu mi to taky přišlo.
Jaroslav
havran

Re: povrchovka

Příspěvek od havran » 30 bře 2006 14:19

HHawkins píše:Potřeboval bych na hlavni u vzduchovky udělat novej povrch,nebot´původní je poškrabanej a ohmatanej od nabíjení.

Nejraději bych to zkusil brynýrem... musím odstranit původní povrchovku až na kov? nebo stačí poze přetřít?
Povodny povrch dole. Pouzit jemný brusny papier/postupne asi po 400/, vylestit ocelovou vlnou, odmastit a uz sa nedotykat prstami,zostavaju
flaky na kt. nechyti brunyr. Robil som slaviu 631, pouzil som GUN BLUE od Outers/USA/ Vysledok celkom slusny.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: povrchovka

Příspěvek od xlibor » 31 bře 2006 22:07

havran píše: Povodny povrch dole. Pouzit jemný brusny papier/postupne asi po 400/, vylestit ocelovou vlnou, odmastit a uz sa nedotykat prstami,zostavaju
flaky na kt. nechyti brunyr. Robil som slaviu 631, pouzil som GUN BLUE od Outers/USA/ Vysledok celkom slusny.
Taky jsem pouzil GUN BLUE na svou predovku, (nova hlaven, cista ocel, bez jakekoliv povrchove upravy) a vysledek byl take prekvapive vyborny. Ale jinak vyborna vec na jakekoliv pilnikove upravy na zbrani. :)
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: povrchovka

Příspěvek od Jaroslav » 31 bře 2006 22:13

Taky jsem pouzil GUN BLUE na svou predovku, (nova hlaven, cista ocel, bez jakekoliv povrchove upravy) a vysledek byl take prekvapive vyborny. Ale jinak vyborna vec na jakekoliv pilnikove upravy na zbrani. :)[/quote]
Jo souhlasím. je to obdobné jako Magic Blue. Ale bu'dte opatrní. dělal jsem s tím dost dlouho a měl jsem problémy s pokožkou a dodnes mám na to alergii. Pokud jde o kalsickou karbonovou ocel tak je to OK, ale pokud je tam příměs nerezu, nebo legovaná ocel tak to nechytá a dělá fleky. Prpto jsem přešel na tu barvu.
S pozdravem
Jaroslav
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: povrchovka

Příspěvek od xlibor » 01 dub 2006 19:50

Jaroslav píše: Jo souhlasím. je to obdobné jako Magic Blue. Ale bu'dte opatrní. dělal jsem s tím dost dlouho a měl jsem problémy s pokožkou a dodnes mám na to alergii. Pokud jde o kalsickou karbonovou ocel tak je to OK, ale pokud je tam příměs nerezu, nebo legovaná ocel tak to nechytá a dělá fleky. Prpto jsem přešel na tu barvu.
S pozdravem
Jaroslav
Moje prsty to snasely celkem dobre :) , pri delsim pusobeni se mi sice delaly bile povlaky, nespis se jedna o silne alkalickou latku (znam to pri praci s louhem u alkalickych akumulatoru). Na umyti staci pak roztok z octu, na zneutralizovani.
BTW: nerez to opravdu vubec nechytne
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 04 dub 2006 10:55

Černění lze docela dobře "sundat" kyselinou sírovou (ředěnou na cca 30 %). Nevím ze zkušenosti, jak to funguje, mám to jen z doslechu, ale ze spoloehlivého zdroje (ovšem nejsem si moc jist tím ředěním- může to být i jiná koncentrace). Sírovka by neměla poškozovat ocel, ale i tak bych s ní byl na kvéry velmi opatrný. Ovšem pokud je potřeba povrch srovnat, tak nebude moc platná, takže je tak jako tak potřeba použít šmirglpapír (a v tom případě by kyselina představovala jen zbytečnou operaci navíc).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 21 kvě 2008 20:15

nazdar
mam doma slavku 620...po predoslom majitelovi sa ku mne dostala dost zahrdzavena. chcel by som ju dat nejak dokopy...je velmi presna v dobrom technickom stave...len na pohlad velmi oku nelichoti.

o cierneni fakt vobec nic neviem (snad len tolko ze na gulovnici mi to puskar urobil za 1000 :)
...nasiel by sa tu prosim niekto ochotny co by mi napisal vsetko co k tomu potrebujem a aj presny postup (kazdy detail)
ani tie pripravky co ste tu vymenovali mi nic nehovoria. u nas sa to zohnat neda? treba to objednat?

vopred dakujem
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
omega 13
Příspěvky: 43
Registrován: 30 lis 2006 20:41
Bydliště: Morava

Příspěvek od omega 13 » 21 kvě 2008 23:01

Pokud ti to udělá puškař za 1000 :D tak mu nech vydělat, protože pokud o tom nic nevíš a nikdy jsi to nedělal, tak by výsledek nemusel dopadnout podle tvých představ. Mám sehnané ze Zbrojovky v Brně(když ješt existovala) výrobní postupy na černění, hnědění, fosfátování a pod. i složení lázní, ale věř mi, že obsahují takové chemikálie, které dneska normálně neseženeš a to nemluvím ani o ceně, kolik by to stálo. Takže pokud nemáš průmyslovou výrobnu na černění, tak se to vůbec nevyplatí.
jozef85
Příspěvky: 54
Registrován: 19 kvě 2007 17:26

:)

Příspěvek od jozef85 » 21 kvě 2008 23:08

Ad1) ale ked to chce skusat na vzduchovke tak ked to poser...ie tak to nebude tak vadit .

Ad2)No dnes ale nieje problem zohnat cokolvek tak ked mas navody tak ich sem pekne prosim daj:) dik
omega 13
Příspěvky: 43
Registrován: 30 lis 2006 20:41
Bydliště: Morava

Příspěvek od omega 13 » 21 kvě 2008 23:13

Je to celkem dost stránek na psaní a scaner zatím bohužel nemám.
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Příspěvek od Robert69 » 21 kvě 2008 23:41

omega 13 píše:Je to celkem dost stránek na psaní a scaner zatím bohužel nemám.
Tak to ofoť foťákem :roll:
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 22 kvě 2008 00:25

ale pani, ved cernenie sa tu uz raz preberalo v inom vlakne, aj s navodmi a zlozeniami
Odpovědět