pouzdro na noseni i sport

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Xjam

Příspěvek od Xjam » 12 lis 2009 06:17

Fobus je fobus.. Kvér je krásně u těla, neodstává, drží. Tohle mají Izraelci velice vychytané. Od Dasty mám vnitřní a to se mi, na rozdíl od vnějšího, velice osvědčilo.


Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radgost » 12 lis 2009 16:09

Pozor aby vám při málo přitaženém regulačním šroubku kvér při rychlejším běhu nebo skocích nevypadl. Chce to vyzkoušet v reálu.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od Vláďa » 06 úno 2010 11:18

Fobus má tady velké zastoupení, ale měl jsem možnost jej vyzkoušet, a dal jsem přednost pouzdru od Uncle Mikes, regulace výtažné síly, v balení průvlek i pádlo, možnost nastavení sklonu i náklonu od těla, a cena velice libová... Takže pohoda...
.45 ACP je pádný argument :)))
neo603
Příspěvky: 3
Registrován: 13 dub 2010 00:34

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od neo603 » 14 dub 2010 01:13

Nezbývá, než souhlasit částečně s každým... Nedám dopustit na kožená pouzdra od Hesse z Brna... podpažní i opasková, vnitřní kalhotová... na míru, přesně podle Vašich potřeb. Na pádla apod. jsem nikdy neslyšel negativní zkušenost, až na to, že se mi strašně nelíbí... rozhodně nemůžu potvrdit, co někteří píší o kůži, že nedělá zbraním dobře apod. ... Opasková pouzdra od Dasty jsou podle mě hrozná, nedrží tvar, univerzální velikost průvleků je taky nedobrá pro polohu na opasku... jak se říká, kvalitní nošení zbraně se skládá z 50% z kvalitního pouzdra a z 50% z kvalitního opasku... O KMS jsem slyšel hodně, ale u některých modelů hodně pochybuji- viz. model Matador... Má-li s ním někdo zkušenost, rád si ji poslechnu
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od mot » 14 dub 2010 17:50

Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od Radgost » 25 dub 2010 15:33

Řeším nošení pistole na kole.

Na záda do batohu ji nechci dávat - jako bych ji neměl. Než stačím zareagovat na nebezpečí - sundat batoh, rozepnout ho, vyndat pistoli... A to ještě nebudu schopen dostatečně kontrolovat situaci kolem sebe.
Do kasičky na rám ji dávat nechci - pokaždé když sesednu a půjdu od kola bych ji musel vytahovat a to by okolí neneslo dobře.
Zbývá jedině ledvinka a ta se mi u pasu tahat nechce.

Jak to řešíte?
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od crossbowhunter » 29 kvě 2010 18:09

čo sa týka púzdra, otestoval som svoje.
najviac sa mi osvedčilo plastové púzdro značky fobus.je to nádhera, má však jednu obrovskú nevýhodu a to že ničí oblečenie.
podpažné púzdro je v lete absolútne nevyhovujúce a skôr by bodla ladvinka.
záleží od konkrétnej situácie, no najlepšie púzdro pre mňa je trezor.odložiť zbraň, nahodiť úsmev a proste si užiť pekný deň
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od Artifex » 29 kvě 2010 20:27

Doporučuji nejmenší pistoli/revolver co vlastníš a vnitřní pouzdro, takhle se dá dát i ke kraťasům co nemají pásek, vidět to není a je to dostatečně pohotové na tasení.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od Matěj » 31 kvě 2010 10:27

Když už jsme u těch "futrálků", nemůžu nikde sehnat pouzdro na 6" revolver.
Nemáte tip na nějaký dobrý obchod, případně, a to by bylo nejlepší vlastní zkušenost s nějakým takovým pouzdrem ?

Děkuju
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od kayakero » 01 čer 2010 09:36

->Radgost: podpažní pouzdro s hlavní vzhůru - s řemením posunutým tak, aby futrál byl spíše před hrudí ke břichu nežli po straně (a zbraní pro jistotu na pojistné šňůře - zbraně s očkem pro řemínek mají výhodu: ruský makarov, P38, ...), tasení bez rozepínání bundy prostým hmátnutím pod bundu spodem pod dolním okrajem; bunda samozřejmě leda krátká těsně pod pás (ale sport-membránovky jiné nebývají); navíc je nutno volit oděvní vrstvy nejen kapilární->fleece->membrána, ale nezbytno zakomponovat i kluzkou vrstvu jež bude zapravena do kalhot, po které bude taseno (např. dlouhý surfařský spandex nebo ta tenká dlouhá polyesterová trika proti proniknutí sněhu napříč vrstvami po pádu). Pokud zbraň není celonerez, pro všudypřítomnou vlhkost/pot střeva zbraně vhodno profilakticky ošetřit něčím vzlínavým/impregnujícím (třeba i jen WD40) + po použití zbraň zkontrolovat => nechat polorozloženou vyhřát=>vyvětrat na radiátoru. Jak pot, tak WD40 samozřejmě touží navlhčit i prach uvnitř nábojů - časem by to asi zvládnul, u S&B mi takhle ale k selhači zatím nedošlo.


Řešil jsem onehdy jak nosit zbraň na SNowBoardu: se zvyšováním sociálních dávek si svou první 1/2 denní permici mohou dovolit i divoké polo-socky (skoro až nepřizpůsobiví), co pak ve ski-areálu vyvolávají násilné konfrontace. Taky problémové jsou partičky svátečních sporťáků, co na adrenalin nejsou zvyklí a první dávky je nabudí do kolektivního bojovného tranzu (něco jako opilí abstinenti): ti by pak taky demolovali a třískali do bezvědomí cokoliv v nabuzení potkají.


Nakonec to ale začínám řešit tak, že ski-areály volím leda takové, kde pořadatelská služba funguje i jako areálová policie: problémové hlídá->napomíná->vykáže. Což umí zatím asi leda v Alpách. V místních areálech se sami vlekaři převážně chovají hulvátsky, partičky násilníků nechávají řádit. Nechci-li vláčet železo, nezbývá nežli lyžovat leda dopoledne v pracovní dny, kdy fronty a koncentrace násilných debilů nejsou kritické.


Jestli ale nenajdeš holster vhodný pro svůj bycikl, zkus to obráceně: hledat velocipéd vhodný pro své holstery: jsou i konstrukce, jež umožní i za jízdy střílet obouruč:
Přílohy
unicycle.jpg
unicycle.jpg (3.77 KiB) Zobrazeno 2427 x
monocykl2.JPG
monocykl2.JPG (21.79 KiB) Zobrazeno 2427 x
krakos
Příspěvky: 50
Registrován: 27 zář 2010 00:29

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od krakos » 26 lis 2010 01:07

Zdravím Vás vespolek, mám potíž sehnat pouzdro na svou CZ 85. Donedávna jsem používal Dastu, ale nejsem příliš spokojen.
Proto jsem si objednal pouzdro fobus s padlem, které mi náramně sedlo a dobře se nosilo. Problém byl ale v tom, že jsem měl velký problém pistoli nasunout do pouzdra a ještě větší ji vyndat. Volal jsem tuto novinu prodejci (J.S.A.) a ten mi oznámil, že u čezet jsou různé rozměry tloušťky lučíků a proto mi pistole nejde s pouzdra vytrhnout. Nakonec jsem mu poslal pouzdro zpět.
A nyní jsem u otázky jaké poudro použít. S fobusem co se týká konfortu nošení jsem byl spokojený. Čili je tu nějaký uživatel pouzdra fobus s padlem s pistolí ČZ 85? Do úprav pouzdra se mi moc nechce. Navrhujete nějaké jiné pouzdro.
Po pouzdru vyžaduju spolehlivost, dobré a konfortní nošení a přiměřenou cenu.

Předem díky za podněty.
Uživatelský avatar
Bluesman
Příspěvky: 199
Registrován: 11 dub 2008 23:20
Bydliště: Litvínov

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od Bluesman » 21 led 2011 17:16

Nové pouzdro ,,bokovka" od Saddlery...pohodlíčko,fajn-jsem spokojen.Když ho šoupnu víc na zadek,můžu s ním i do lesů na běžky...kdybych potkal rozzuřenou koňadru nebo tak něco.
P1010360.JPG
P1010361.JPG
Ruger GP100 357.Mag
Uživatelský avatar
Máša75
Příspěvky: 57
Registrován: 17 pro 2007 19:54
Bydliště: Br
Kontaktovat uživatele:

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od Máša75 » 23 říj 2011 10:37

Zdravím, prosím o radu máte někdo pistoli Astra A-100?
Sháním pouzdro fobus na uvedenou pistoli a zajímá mě jestli lze použít pouzdro na Sig Sauera, ptal jsem se v několika obchodech ale bohužel nikdo neví jestli by sedělo. Problém je že by to museli objednat ale pokud bych to nevzal neměli by radost protože by jim to leželo na obchodě. Máte někdo pouzdro fobus na astru? Jaké? Za vaše postřehy a rady předem děkuji. Tomáš.
Nerez
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2008 07:51
Bydliště: okolí Olomouce

Re: pouzdro na noseni i sport

Příspěvek od Nerez » 18 pro 2013 15:31

Zdravím, nevíte jak je to s kompatibilitou pouzder na CZ 75D compact + svítilna M3/M6 s jinýma svítilnama? Pouzdro mám, ale už nemůžu sehnat svítilnu M3 nebo M6. Měl jsem 3x objednanou a vždy mi nakonec napsali, že nebude. Budou tam pasovat jiný svítilny? Mám toto pouzdro:
http://www.police-shop.cz/pouzdro-dasta-652---m3--m6
Potřebuju praktický rady, ne teoreticky. Díky
Hodně stará Slavia 620 4,5 mm
Slavia 631 Lux 4,5 mm+ Gamo 4x32
Walther P99 QA 9mm
CZ 75D compact 9mm
Odpovědět