Potrebuji PROSIM NUTNE PORADIT s cistenim hlavne predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 05 led 2009 11:35

Měl jsem na mysli perkusní revolver,ten jsem nikdy nečistil aby získal pěknou patinu,u pušky by to ztížilo nabíjení. Když se podíváš na kulomet Maxim,který byl původně pro náboje s č.p.,nebo opakovačky,dokazuje to,že čištění hlavně po každém výstřelu zas až tak zoufale nutné není.


Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 07 led 2009 07:10

medzi vystrelami neni nutne cistit hlaven, len ak to uz ide velmi tazko dnu, teda strela, ale po strielani by som to urcite vycistil, je to kyselina sirova, alebo siricita, a ta ti dobre pohne vyvrtom... kto necisti, je barbar k svojej zbrani... ja som skusal, mam nerezak remington, po stroelani som to nechal tyzden necistene, a normalna liska v hlavni... tak neviem aka je to teda ocel...
Deerhunter

Příspěvek od Deerhunter » 07 led 2009 09:33

bufallo: zakladom nereze je zelezo do ktoreho su primiesane ine kovy, chrom, vanad a co ja viem co este vsetko, no a v takom agresivnom prostredi ako je hlaven po vystrele PB sa ani moc necuduj, ze sa ti to zafarbilo do hneda
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 07 led 2009 09:49

to mi je vsetko jasne, ved som strojar a ocel je moje zivobitie... ale aj tak to nasere, napisu stainless steel a hrdzavie ti to... ale nie je ocel ako ocel...
Deerhunter

Příspěvek od Deerhunter » 07 led 2009 10:04

Papier znesie velmi vela..... s tym cistenym mas pravdu "kto necisti je barbar" videl som 4 rocnu gulovnicu a vypadala tak, ako by ju mal v zahrade namiesto kola k rajcinam. aj 50 rocnu a okrem bezneho osuchania jej nebolo nic.
Odpovědět