Potrebuji PROSIM NUTNE PORADIT s cistenim hlavne predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 31 pro 2008 09:16

rozhodně bych reklamoval a vubec se s nima nepáral.Ty když si ji kupoval si nekoukal do laufu ??? :roll:


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 31 pro 2008 11:24

Zašel bych se informovat radši k puškařovi než do prodejny.
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 31 pro 2008 20:49

Můžu dopručit vřelou vodu a mýdlo, já tak čistím svého Thompsna tak co dva měsíce a hlaveň je pořád jako zrcadlo. Samozřejmě potom vysušit fénem a okamžitě nakonzervovat. Jinak to jak tu někdo psal o tom "zaschlém " WD40, tak to je pravda, WeDečko jak uschne tak tvoří nepěknou hnědou špínu.
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Příspěvek od cernunos » 02 led 2009 15:41

Ta jsem byl dnes u jednoho chlápka ,co prodává zbraně a vyzná se.Hlaven jsem mu ukázal,dle jeho názoru vypadá vývrt krásně,prý takhle hezký lauf většinou ani předovky nemývají a je tedy zbytečné se strachovat.Na rez to podle všeho nevypadá.Radil zkusit ještě pořádně vypucovat a pak nakonzervovat,než půjdu poprvé střílet.Přišel jsem tedy domu,již docela uklidněn a hlaven jsem protáhl 3krát mosazným kartáčem v teplé vodě s mýdlem,nechal proschnout ,stříkl olej a protáhl dvěma hadříky,které jsou hnědé zase jek dobytek!Špinavé jak na začátku.Tak nechápu.Nemám se spíš na to už vykašlat a prostě jen promazat a počkat až po střelbě?Ještě mi někdo radil namočit třeba ne jeden den lauf do petroleje a ještě vzít tim kartáčem.Asi to zítra zkusím,jinak už nevím... :cry:
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 02 led 2009 16:16

Položím velmi idiotskou otázku.

Nemůže být svinstvo v tom mosazném kartáčku, kterým cídíš hlaveň, nebo nešpiní ten olej?

Upozorňuju, že všechny oleje nejsou čiré. Zkus hlaveň ještě vydrbat v mýdlové vodě, bez oleje, jenom s tím kartáčkem a pak to protáhni čistým klůckem.

Uvidíš.
Deerhunter

Příspěvek od Deerhunter » 02 led 2009 16:48

cernunos:
Ze sa miesam. Tento problem som mal aj ja, zo svojim Deerhuntrom, jednoducho som to vycistil na sucho, vystrelil 2 zapalky a naladoval na ostro. po 3 navstevach strelnice to ustupilo, teraz je ten lauf ako zrkadlo
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Příspěvek od cernunos » 02 led 2009 18:14

Childeater: ne,tím kartáčkem to nebude,protože jsem začínal čistit hardříkama a na těch už to svinstvo ulpělo,takže krtáček je vtom nevinně.A tím olejem to také není,ikdyž jsem použil WD 40,o které již někdo psal,že po ní zůstává hnědá špína.Možná to přede mnou takto "konzervoval" výrobce či prodejce.Nevím.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 02 led 2009 18:16

„cernunos“, nevím co pořád „řešíš“ :) ,ta hlaveň je určitě ok jen to musíš prostě vystřílet aby se ten humus vypálil ,psal sem o tom na začátku aby si z teho prostě vypráskal 50 ran atd… Můj Hawken i obě pistole(Ardesa) mněli ten samí „problém“,po zastřílení všecko ok, ale ještě i dnes(Hawkena mám 10let)po delším odpočinku ve skříni vytřu z hlavně hnědorezavý humus :? ,je to tím černým prachem,vlhkostí vzduch a olejem,pořád to chemicky pracuje,proto je dobré předovky pročistit jednou za čas preventivně :wink:
In vino veritas...
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Příspěvek od cernunos » 02 led 2009 18:18

Deerhunter:Dík za povzbuzení,snad jde o stejný problém i v mém případě,uvidíme.Podle mně je to asi prostě zaschlý konzervační vosk nebo olej,jen se divím,že to jde tak svinsky dolu.Doufám ,že taková neviditelná vrstvička nebude vadit při střelbě či nabíjení.
Deerhunter

Příspěvek od Deerhunter » 02 led 2009 18:33

Ako citam, mali s tym problem viacery, nie len ty , alebo ja. Mam tu pusku 8 rokov a stale je OK. Len treba kvalitny konzervacny olej a ako pise ,, ramires" treba to obcas preventivne precistit, osobne olejova handra na nabijak a pretriem lauf tak raz za mesiac, mesiac a pol, pokial mimo sezony nestriela.
cernunos
Příspěvky: 454
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Příspěvek od cernunos » 02 led 2009 18:33

ramirez: Určitě máš asi pravdu.Ale nediv se ,že se tím tak stresuji,protože je to přeci jen drahá flinta(alespon tedy pro moji pěněženku)),na kterou jsem se strašně dlouho těšil a pak se při mém sklonu k perfektcionismu není co divit,když se tak "plaším".Navíc se zřejmě nejedná o samozřejmý a předpokládáný efekt (defekt) u každé nové flinty,protože až ted teprve ty a ještě Deerhunter jste popsali stejný problém s nově koupenou flintou.
No budu zítra pokračovat v čištění za pomoci benzínu nebo toho petráku a prostě to zkusím sundat dolů,když to nepůjde,nakonzervuji a prostě uvidím až po střělbě.Ale štve mě,že jsem nikde nesehnal ogivály,tudíž si je hned budu muset odlít-kleště jsem naštěstí pořídil).Ale tím pádem chvilku potrvá,než se na střelnici doplazím.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 02 led 2009 18:59

Neboj se odlejvani.Lehce ocud kokilu zevnitr,dej tavit olovo,na kastrol s olovem poloz i kovovou cast klesti a nech je tam poradne prohrat.Pak starou malou naberackou nalij olovo do formy.Pockej 5s a tukni trosku necim drevenym do klesti,odstrihni nalitek,otevri a vyklop zpatky do kastrolu,takhle to udelej tak desetkrat a kleste ziskaji spravnou teplotu.Dalsi strely uz si davej stranou a pak si je v klidu zkontroluj a roztrid si je.Dobry namazes a zmetky znovu pretavis.Me se povedlo hned prvni odlejvani a strely litaly nadherne.Sem tam ne moc super strelu ze zacatku prekousnes,nebudou litat hur,nez ty strilet :-) Budes se jen zlepsovat.Mozna to sem nepatri,ale aspon budes mit trosku jasno :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 led 2009 19:12

Při odlejvání olova se uvolňují jedovaté látky.
Potřebuješ digestoř, odvětrávání a nebo alespoň otevřené okno.

Pokud bys olovo lil často a neměl výše uvedené vybavení, tak nejméně dva roky neměj děti. Jinak by ses taky mohl starat po zbytek jeho života o mutantíka. V lepší případě by děcko mělo méně závažné vývojové vady jako rozštěp patra, slepota, hluchota, LMD nebo poruchy imunity. Což je ovšem stále výhra ve sportce v porovnání se znetvořeným stvořením o inteligenci ptáka dodo.

Nepřeháním :!: :!:
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 04 led 2009 19:03

no,nejsem sice lékař,ale z lití olověných kuliček asi mutant nebude.Olovo dělá spasmy a obrny,tuším se to jmenuje saturnismus nebo tak nějak,trpěli tím hertovníci co odháněli olovo z pánví při výrobě stříbra a byl to dost problém,protože to byli státní zaměstnanci mincoven,tak se jich týkají první zdrav.pojištění,u nás ho vydal Karel IV.Jenomže to byli staří dědci a chytili to až za moc let.
...jo a hlavně u předovek jsem já osobně nečistil nikdy,protože mám za to,že špinavé líp těsní.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 04 led 2009 23:10

maldigola napsal: "jo a hlavně u předovek jsem já osobně nečistil nikdy,protože mám za to,že špinavé líp těsní".

To co jsi napsal o čištění předovky je možná vtip, ale NENÍ to dobrá rada pro začátečníka který si koupil první předovku. :(
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Odpovědět