Potrebuji poradit ohledne vyberu vzduchovky na ISSF

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
petr87
Příspěvky: 1
Registrován: 10 úno 2014 20:11

Potřebuji poradit ohledně výběru vzduchovky na ISSF

Příspěvek od petr87 » 11 úno 2014 21:52

Dobrý den,
rád bych sportovně začal střílet. Nicméně jsem v pozici, kdy jsem v průběhu života tak maximálně střílel z dědovy vzduchovky. ALE na terč na 10m jsem z této zbraně, která snad nikdy nebyla čištěna a která nikdy nebyla zastřelovaná, byl schopný pravidelně trefovat (pochopitelně venku) 9ky a 10ky, takže určitý potenciál ve mně určitě je. Jenomže kvůli VŠ jsem neměl ani čas ani peníze se střelbě věnovat. Teď jsem ale v situaci, kdy peněz sice moc pořád nemám, ale čas by se našel. Rád bych si proto sehnal nějakou pušku, která by splňovala požadavky ISSF za nějaký rozumný peníz. Pokud bych usoudil, že by to mělo cenu, začal bych se vážněji zajímat o další věci (střelecký oddíl, lepší zbraň, závody, atd...) Proto bych vás rád požádal o doporučení, po jaké zbrani bych se na začátku měl poohlížet a našla-li by se nějaká dobrá duše, která by mi vysvětlila, k čemu slouží jednotlivé doplňky, event. jakým způsobem funguje míření u lepších zbraní (např. u této http://www.pyramydair.com/s/m/Anschutz_ ... rifle/2521) byl bych opravdu rád.
Jsem prostě v situaci, kdy bych se velmi rád začal věnovat něčemu o čem prakticky nic nevím a proto ani nevím, kde mám začít.
Velmi vám všem děkuji


fanlan
Příspěvky: 32
Registrován: 31 srp 2011 22:20

Re: Potřebuji poradit ohledně výběru vzduchovky

Příspěvek od fanlan » 13 úno 2014 20:45

Záleží, kolik chceš ze začátku investovat peněz, jaký typ pušky budeš chtít, jestli CO2 nebo větrovku a nebo jestli zvolíš na začátek třeba pružinu.Já začínal s pružinou Haenel 312,poctivá německá terčovka a na to abych zjistil zda mam šanci to v pohodě stačilo.Jako plus beru že se dá sehnat za pár korun,na aukru od 2000, bez starostí se vzduchem nebo CO2.Jinak je to puška na střelbu na terč, takže výkon kolem 8 joulů.
Dioptr funguje tak, že vzadu i na mušce, je kruhový průhled a když míříš, musíš srovnat všechny tři kruhy osově na sebe.
Naposledy upravil(a) fanlan dne 13 úno 2014 21:39, celkem upraveno 1 x.
dunde.e
Příspěvky: 58
Registrován: 11 led 2014 11:30
Bydliště: Hranice

Re: Potřebuji poradit ohledně výběru vzduchovky

Příspěvek od dunde.e » 13 úno 2014 21:33

Nemám zkušenost abych mohl opravdu radit (střílím necelý měsíc a z 11m vestoje mám průměr 7 (45mm terč) :? ), ale jelikož jsem řešil něco podobného co ty, tak pár postřehů, když tak mne zkušenější opravte.

- pro terčovou střelbu ve stoje si musíš pušku přizpůsobit svým potřebám, takže buď koupit, něco co má seřiditelnou pažbu (botka posuvná délkově i výškově, pohyblivá lícnice) a nejlépe má i výškově stavitelnou podpěrku pro "podpěrnou ruku", nebo dopředu počítat s tím, že to budeš muset upravit (odřezat, přidat....). Puška musí jít přizpůsobit tobě, naopak to není možné a pravděpodobnost, že najdeš takovou, která ti sedne bez seřizování je minimální.

- mířidlo jedině dioptr (nic jiného ti ISSF nedovolí). Míření je snazší jak klasické "hledí-muška", hlídáš jakoby jen mušku a terč, protože průhledítko (hledí) máš blízko u oka a má velmi malou dírku přes kterou se dívá. Není to optika (nezvětšuje), ale mušku i terč vidíš ostřeji, díky malému průhlédítku co je u oka (funguje to jako vysoká clona u foťáku). Navíc centruješ kruhy do sebe, což je přirozené. Dle toho co jsem hledal je možnost koupit buď čínu za cca 500Kč, nebo něco jiného od cca 3tKč a dají se v tom utratit i mnohem vyšší částky.

Bez rozpočtu se nedá radit. Větrovka je principiálně lepší, ale vždy k ní musíš mít "plnění" (tlakovou láhev nebo pumpu) což ti v rozpočtu udělá cca 5tKč.

EDIT: Nechci tě odrazovat, ale krom zbraně a toho co je na ní na přesnou střelbu budeš potřebovat i další střelecké vybavení (střelecký kabát, kalhoty, rukavici, boty....atd) což jsou také hodně drahé srandy, ale pomáhají lepším výsledkům.
CZ200S FS - 4.5mm , Delta 4x32AO Mil-Dot
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Potřebuji poradit ohledně výběru vzduchovky na ISSF

Příspěvek od tomcat » 14 úno 2014 12:11

o ISFF tu je samostatny "chlivek" http://forum.gunshop.cz/issf-st-elba-f19.html kde uz je dost vela otazok v existujucich vlaknach zodpovedanych, takze odporucam pozornost smerovat tam ;-)
Odpovědět