Vas nazor na revolvery od firmy ALFA-PROJ 38-357

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

alfa 38,357

Příspěvek od majk59 » 31 pro 2005 17:47

Ja má s mojí .357MAG jen trápení.Podruhé už bych se nerozmýšlel a mazal bych pro TAURUSE a nebo pro RUGERA jen by se za mnou prášilo. Kolega v práci má Rugera a je sním nad míru spokojenej a byl jen o 5000 dražší,než ten můj.Jsou oba šestipalcový a ten můj vedle jeho vypadá jak hračka s pouti.Dobře vyber.


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 led 2006 15:35

Jak bych to rekl - pomer cena/vykon (zvlaste u te 820ky) je naprosto fantasticky, pristup lidi od nich z prodejny taky (jakykoli dotaz kdykoli na cokoli odpovedeli velice rychle a jasne - konretne pan Pekarik - vedouci) - podobne to predpokladam bude asi i se servisem tech zbrani.
Nebyt toho, ze jsem za 8.500 Kc koupil uplne noveho Rugera SP101 KXP321 (2", .357mag, 5 ran) -teda 3 roky stareho, ale nikdy z nej nikdo nevystrelil, tak bych sel asi na noseni do revolvery prave od Alfy (patrne .38 - takze 820ka a na noseni bych to ladoval .38SP+P).
Na druhou stranu - jak uz to dost lidi psalo - kdyz se s tim strili vic, nastavaj problemy, coz se se S&W, Coltem apod... (prip. z tech levnejsich, akle stejne kvalitnich - Taurus, Ruger...) moc nestava - ty proste strilej porad...
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

alfa 38,357

Příspěvek od majk59 » 02 led 2006 23:07

Co je to za střelivo,když mi Sincityman radí střílet ,,ogivaly"?
eerr

Příspěvek od eerr » 03 led 2006 16:23

Mě se moc líbila ta 4" .357 v niklu když ještě měla plný , neodlehčený válec (nějaký zkušební kus) .Taky jsem někde četl prý "by se chtěli dostat s kvalitou zpracování na úroveň Cassulu ". Ještě že byla možnost si tyhle zbraně vyzkoušet (vlastně nevyzkoušet) a tak asi půjdu do SW 686.
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od majk59 » 03 led 2006 18:20

Mně se zase líbí Rossi 711.Mají ji tady v bazaru.Jenže já už mám Alfu.A koupit si ještě jednu bouchačku,tak můžu jít spát pod most.To bych s bytnou nevydržel. :D :D :D
Přílohy
5820#001.jpg
vystrkov

Příspěvek od vystrkov » 03 led 2006 18:43

Mam 820tku a zatim dobrý,na 2" velice přesný.Jednání výrobce při mém dotazu=super.Při testech na střelnici Leiko taky asi hodně záleželo na přístupu lidí k revolveru,jestli při nabíjení si hráli na kovboje a nahazovali
valec tak bych se ani nedivil že se jim to pak pohnojilo.
Cena 3500kč/ 2 roky záruka- na nošení na obranu,nebo jako druhá zbran
do nočního stolku SUPER. :twisted:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 led 2006 09:45

No, oni tam píšou, že
- u prvního za tři dny "praskl jeden z čepů bicího ústrojí" - což není závada způsobená uživatelem
- u druhého po dvou dnech "došlo k ohnutí osy válce -tyčky vyhazovače" - to už mohl způsobit uživatel kovboj-amatér nebo pád na zem, ale já se ptám, z čeho tu tyčku proboha vyrábějí? Z hřebíku?
- u třetího (karabiny) po pěti dnech došlo k tomu že "zápalník po výstřelu a následném úplném puštění spouště nezajel zpět, ale zůstal vytrčený do nábojové komory a bránil tak vyklopení válce" - tedy zjevně něco vevnitř prasklo, takže opět závada nebyla způsobena uživatelem.

A vzhledem k tomu, že tam píšou, že na té střelnici to vyzkoušelo asi 100 lidí, přitom předpokládám, že většina jich střílela z těch dvou pistolí, tak z těch revolverů muselo být vystřeleno maximálně pár set ran, ale spíš pár desítek.

Jestli je ten článek z Leika pravda, což na 100% je, protože napsat takové věci o zbraních, které sami prodávají, chce velkou dávku odvahy (nebo blbosti?) a nebudou přece bezdůvodně nadávat na své zboží (zřejmě to bude poměrně solidní firma), tak ta řada revolverů Alfa Steel bude pěkný šmejd.
A nebojme se šmejd nazvat šmejdem.
Ať je to z jakékoliv firmy.
Rebel

Příspěvek od Rebel » 04 led 2006 10:21

Asi máš pravdu ale mooc se mi tomu věřit nechce. Na druhou stranu představa že si ho koupim a po 500 ranách se to rosype mě děsí. No jo doba kdy český výrobek za něco stál už je asi pryč. Pánové z alfy proj by se nad tím mohli zamyslet :(
eerr

Příspěvek od eerr » 04 led 2006 15:14

Já se předváděcích akcí na Leiku zůčastňuji poměrně pravidelně. Občas se stane že má nějaká zbraň problém , ale nepamatuji že by nějaká jiná značka měla takovou "úmrtnost". Na druhou stranu , měli tam také dvě pistole které fungovaly bez problémů , jen si občas někdo stěžoval (včetně mne) že rám při střelbě řeže do dlaně (mezi palec a ukazováček). Pro nějakého bezbečáka , který zbraň potřebuje k výkonu povolání a jinak se o zbraně nezajímá , by to nemusela být špatná volba.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 07 led 2006 08:53

Na Rossi taky pozor,maji dost kolísavou kvalitu,domluvil bych se a zase vystřelil pár WC...
Michal

Alfa -Proj

Příspěvek od Michal » 11 led 2006 07:54

Zdravím,
po přečtení předešlých článků jsem docela na pochybách!Já si objednal model 261- 22LR-6" tak nevím :cry:
Má někdo zkušenosti,jaký je? Dík.
majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od majk59 » 11 led 2006 09:34

Já mám 261ku.Mám ji už 4 roky.Hned jak byl nový,tak po prvních asi 500 výstřelech se zmenšila vůle mezi válcem a hlavní na minimum,až tam nakonec žádná nebyla a válec začal drhnout o hlaveň.Když jsem jel přes Zábrdky,tak jsem se stavil přímo ve firmě a tam mi závadu odstranili do 5ti minut.Dostal jsem ještě klíč a měrku a od té doby střim bez jediné závady.Možná by bylo dobrý,kdyby sis nářadíčko přiobjednal.
Rebel

Příspěvek od Rebel » 11 led 2006 11:08

Jak to tak sleduju tak to vypadá že zbraně od alfy nic moc ale dohání to ochotou a servisem .... No jsem rád že už vyjádřilo tolik lidí ale na klidu mi to nepřidalo byl jsem rozhodnut že si pořídím 357 "4" palcová hlaveň nerez provedení ALE jsem z toho JELEN :oops:
Michal

Alfa-proj

Příspěvek od Michal » 11 led 2006 12:13

Hmm,nechám se překvapit a pak napíšu.Každopádně názory uvítám :wink:
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 11 led 2006 14:57

Mate nekdo Alfu v razi .22LR? Jake zkusenosti mate s ni?
Odpovědět