Naboje ELEY .22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Náboje ELEY .22LR

Příspěvek od johny_r » 14 říj 2008 15:10

Zdravím,
rád bych si udělal trochu pořádek v pistolových nábojích Eley .22LR. Přímo na webu výrobce chybí spousta druhů, které se tady běžně prodávají, tak jsem se chtěl zeptat, jak to s nimi je. Hlavně mě zajímá, jak zhruba jde po sobě ta produktová řada.
Viděl jsem varianty Standard, Sport, Target, Club, Team Match, Tenex.

Jde mi o to, jestli jsou třeba Targety lepší než Standardy apod.

díky moc.


Walther SSP (.22 LR)
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Příspěvek od johny_r » 15 říj 2008 12:43

Tak jsem trochu pátral jinde a zjistil jsem (kdyby to někoho zajímalo).

Standard a Target byly nahrazeny typem Sport (entry level). Pak následuje Club, Team, Match a Tenex. Od modelu Team nahoru jsou kulky s plochou hlavičkou, Sportky a Clubky jsou kulatý.

Čím byl nahrazen třeba model Pistol Extra jsem nezjistil.

Budu rád, kdyby k tomu někdo mohl napsat víc. Případě i své zkušenosti. Hlavně by mne zajímalo, jestli je velký rozdíl mezi Clubkami a Teamy, tedy jestli je velký rozdíl v té ploché kulce. Hádám, že Sport a Team se moc lišit nebudou (parametrově je to všechno stejné střelivo).

Díky
Walther SSP (.22 LR)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 16 říj 2008 07:38

Nemám zkušenosti s novým označováním, jelikož jsem přešel na střelivo RWS, ale doplňuji, že Club měl správný název Club Xtra, takže clubky a extrovky = to samé. Střílel jsem to všechno z pušky, takže se výsledky proti pistoli mohou maličko lišit, ale principiálně by to mělo být podobné. Základní Standard (hnědé)jsou víceméně tréninkové náboje, v nichž se může objevit anomálie, pokud se přeberou, dá se s nimi střílet velmi přesně. Target (žluté) se daly s úspěchem použít i na závody, kde není důležitá absolutní přesnost - např. mizivé cíle. Club Xtra (oranžové) vykazovaly velmi dobrou až vynikající přesnost v některých seriích, někdy dokonce na úrovni TENEX, jindy zas spadly na úroveň Targetů - dost proměnlivá kvalita. Match EPS(černé) - vynikající střelivo s plochým čelem střely, nesetkal jsem se se špatnou patronou, mezi Match EPS a TENEX Ultimate EPS (červené) nevidím rozdíl (pouze v ceně). Několikrát se mi podařilo v závodech MaO (H.Branná) zvítězit nebo se dostat na "bednu" právě s tímto střelivem (stříleno z Brno Mod.4). Rozdíl by patrně poznali střelci BR.
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Příspěvek od johny_r » 16 říj 2008 08:36

Zdravím,
díky za pomoc, tohle jsem potřeboval :-).
Zkusím tedy koupit targety, pokud je ještě seženu (v té nové modelové řadě už nejsou) a pak asi Clubky, které se dají sehnat za velmi dobrou cenu. Možná zkusím i ty Teamy, což by měly být v podstatě Clubky s plochou hlavičkou. Někdo tvrdí, že to jsou Matche, které neprošly určitou úrovní kontroly, takže by to mělo být skutečně něco mezi Club a Match.
Vzhledem k tomu, že jsem začátečník a samé desítky nestřílím, tak zkusím, co to dělá a najdu si ekonomicky výhodné řešení. Než budu kupovat Match, ještě to bude trvat :-))

Díky moc.
Walther SSP (.22 LR)
Kladivo
Příspěvky: 36
Registrován: 16 říj 2008 19:14
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Kladivo » 16 říj 2008 19:46

Ahoj,tady je nástřel Eley Team z minulého týdne.50 metru,SM2.
Přílohy
PA090019.JPG
PA090020.JPG
PA090018.JPG
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 17 říj 2008 13:06

kolik ran?
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Kladivo
Příspěvky: 36
Registrován: 16 říj 2008 19:14
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Kladivo » 17 říj 2008 18:54

Pokud jsem nejakou nevynechal tak po pěti
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od mot » 17 říj 2008 20:10

Na těchto nástřelech je jasně vidět to ,o čem píše Harpplayer. Totiž to,že není každý náboj stejný.Ve druhém terči máš slušný nástřel a ve třetím jen se štěstím osmičku. Na tréning asi dobrý ale na závod to není.Já už střílím i na treningu tím samým jako na závodech a myslím,že to je lepší.
Kladivo
Příspěvky: 36
Registrován: 16 říj 2008 19:14
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Kladivo » 17 říj 2008 20:46

Ahoj,souhlasím s tebou i Harpplayerem. Pro začátek na tréning při poměru cena -výkon si myslím stačí.
Přílohy
PA090022.JPG
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Příspěvek od johny_r » 19 říj 2008 23:04

Díky. Já to budu sice střílet z pistole, nicméně, pokud se dají u pistole očekávat podobné soustřely (v rámci 8-10), což je myslím reálné, tak je to zatím lepší, než co zvládnou moje ruce. Mám teď koupené Targety a Club Extra ze starší produktové řady, zkusím, jak to chodí a hlavně, jestli tam já shledávám nějaký rozdíl při svých omezených střeleckých schopnostech. Každopádně díky moc za názornou ukázku.

Btw. nevíte, kde bych v Praze sehnal Teamy? Zatím jsem je v žádném ceníku běžných obchodů neviděl. Chtěl bych třeba jen krabičku nebo dvě na vyzkoušení, nechci hned kupovat hromadu od nějakého velkoobchodu.
Díky
Walther SSP (.22 LR)
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 20 říj 2008 09:04

TO johny_r : zkus to tady: www.guns-trade.cz mají tuším zastoupení NOVĚ i v Práglu :idea: :wink:
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Příspěvek od johny_r » 31 říj 2008 10:33

Zdravím,
sehnal jsem ELEY Team a p?jdu je vyzkou?et, mám ale dotaz. Ta plochá ?pi?ka je dost zamazána voskem a tudí? není zrovna moc rovná. Nem??e to mít vliv na p?esnost?
No, o víkendu zkusím soust?el.

Díky
Walther SSP (.22 LR)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 31 říj 2008 19:23

CB servis centrum ma pobocku (nove jak pise fox) v praze.
Ustecka 533/9 (Genius II)
184 00 PRAHA, Dolni Chabry
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
johny_r
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008 13:20

Příspěvek od johny_r » 01 lis 2008 10:39

Ta pobočka v Praze je ale pouze velkoobchodní, nedá se tam nakoupit normálně. Náboje jsem musel koupit v Budějicích.
Walther SSP (.22 LR)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 01 lis 2008 10:46

no oni moc (vseobecne) MO nedelaji, relativne i spatn cenova politika pro obchodniky.
vetsina lidi kupuje od v MO siti. ja objednavam primo od nich, ale moje cena je vzdy o 2-3% vyssi nez jejich MOC uvedena na webu. nepocitali ze se do moji VO marze musim vejit jeste s dopravou. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět