Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 12 říj 2008 20:06

Číča píše:Tak kamaradi,moje prvni vzduchovka ted pujde na svoje prvni rozebrani. Mohli by jste mi poradit,na co si mam dat bacha,pripadne nejake rady? Ma nastrileno neco malo pres 1000. Vyplati s eji celou vycistit a promazat? Ktere casti presne promazat a cim? Mam koupit nove tesneni? Pruzinu si premeim,jestli neni optrebovana.(rozmery mam). Vam to urcite prijde jako blby otazky,ale mam prirozeny strach,neco jako rped prvnim sexem. :D Dekuji za cokoliv
Se připojím. Zajímalo by mě co používáte na čištení a čím přesně mažete pružinu a ostatní vnitřnosti?


AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 13 říj 2008 14:57

Už je tu téma maziva. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 15 říj 2008 12:35

Musím to dát i sem, prosím všechny co máme tuhle Slávinku, pořádně si ji prohlédněte možná ji vůbec nemáme .... podle podavače zboží v krámu DAVE v Opletalce ( dříve CZUB ) a podle slov paní majitelky něco takového neexistuje a ta paní tomu věří. Takže bacha kdoví co doma máme. :P
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 15 říj 2008 15:06

Já ji mám! Já ji mám! A je z Uheráku!! :D Nebo že by optickej klam??
...........jdu se honem podívat!!! :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 16 říj 2008 08:01

aj ja ju mam uz 5 mesiacov a som relativne spokojny...

konecna podoba (zatial)
Obrázek

Obrázek

terc na 10 m (zatial, testovacia sada JSB)
Obrázek

a mam taky dojem ze stale sa vyraba na slovensku, lebo vsetko je v CZ jazyku, navod, krabica, atd. ale skusobny listok s nastrelom ma razitko "oddelenie vystupnej kontroly" cize po slovensky... (rok vyroby 2008)

naposledy som spravil namiesto PET tuningu hrubka 0,2 mm (ktory sa na konci trosku rozdrvil) ALU tuning z plechovky Topvaru hrubka 0,1mm

zatial nastrielane cca 1000 vystrelov...

problemy, nedostatky, postrehy:

- to spracovanie trosku pokulhava najme v kovovej casti... pazba sa mi paci...
- nastavovanie paralaxy ide stale dost ztuha na tej delte neda sa to nejako spravit?
- pri rozobrani je tesnenie uz trochu vydrate a vysuchane (vymenim)
- pruzina stale rovnaka pevna pri montazi treba cca 2 cm stlacit a az potom srobovat
- samozrejme rybina 11mm malickaaaaaaaaaaaa tak som musel montaz upravovat
- co ma stve najviac tak vydlicka a uchyt hlavne maju medzi sebou cca 0,2 mm vôlu co je na strojarinu sakra dost (budem musiet vydlicku na koncoch trosku obrusit aby hlaven lepsie drzala a nevyklala sa...)

este rozmyslam ze by som tu deltu vybenil zatial za nieco taketo, jednak vacsie priblizenie a samozrejme mildot aj ked za 1000ku asi kvalita nic moc...
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=2299
alebo
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=2300 (ale tu si niesom isty ako drzi nastrel pri zmene zoomu)

totizto pri miereni na 30 a viac metrov uz ten krizik zacina byt dost velky, resp. priblizenie male... :D ale na strelbu do 20 m delta urcite vinikajuca drzi nastrel jaq prase...

zatial howgh
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 16 říj 2008 08:36

Kua, já mám na tom nástřelu taky "ODDELENIE RIADENIA KVALITY P3". Jinak je vše v češtině! Tohle mi poslal kámoš:...Jo a jestli chces mit jistotu ze je zbran z Uh.Br. tak na hlavnii musi byt 08(pod vyrazenou razi) jako rok 2008 a ribina 11-(10.5)mm pak je z uheraku prej na 100%...
A TAK TO I MÁM!
...jinak žádnej problém, žádná vůle, pažbu mám tmavou asi jako ty(zatím sem sundal jen mušku, mám v plánu sundat i hledí, až to budu kuchat)

Na spoušť už se taky chystám delší dobu, zatím počkám, než vystřílím aspoň 1000 ran jak se to rozchodí.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 16 říj 2008 10:05

ja som spušť s tym srobikom nastavil na absolutne minimum aby to islo lahucko...

kesi a myslis ze by ju vyrabali v UB a potom poslali na slovensko na kontrolu? heh...

no teraz uz je neskoro, ale ked som tu zbran kupil mal som ju hned rozobrat a vycistit, nehovorim nebolo to hrozne ale boli tam aj ostruzlinky a spina vnutri valca a pruziny...

ale jak som tam fukol teraz WDcko precistil strunu, valec, vyutieral hlaven precistil kua tak to dieslovalo asi 10 ran... supy jak hrom... no nebezpecna hracka...

jo a ten kolik u hledí vyraz hned a cele to vypadne... ja som to daval tiez dole neskor a uz to tam bolo poskrabane predsa len piestovka dava supy...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 16 říj 2008 13:18

len tak z prče, ak budete niekto teraz rozoberat slavku, skuste zmerat hrubku hlavne a vidlicky, aky je tam rozdiel, pripadne by stacilo len sirku hlavne v klbe zmerat sublerou...

musim si zohnat dvojstotinkovu subleru aby som to presnejsie urcil

teraz ma napadla taka kacirska myslienka, ze ked uz som tu 0,1 mm plechovku daval medzi piest a strunu, preco ju nedat aj medzi hlaven a vydlicku...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 17 říj 2008 08:29

madbugie píše:ja som spušť s tym srobikom nastavil na absolutne minimum aby to islo lahucko...

kesi a myslis ze by ju vyrabali v UB a potom poslali na slovensko na kontrolu? heh...

no teraz uz je neskoro, ale ked som tu zbran kupil mal som ju hned rozobrat a vycistit, nehovorim nebolo to hrozne ale boli tam aj ostruzlinky a spina vnutri valca a pruziny...

ale jak som tam fukol teraz WDcko precistil strunu, valec, vyutieral hlaven precistil kua tak to dieslovalo asi 10 ran... supy jak hrom... no nebezpecna hracka...

jo a ten kolik u hledí vyraz hned a cele to vypadne... ja som to daval tiez dole neskor a uz to tam bolo poskrabane predsa len piestovka dava supy...
Že by ji pořád vyráběly u Vás??? Možné to je, ale prej se výroba přesunula do Čech, už se to tu někde psalo.....
Spošť poladím tak, že prostě zkusím vymontit ten šroub a bude to (už mi to tu pár lidí v SZ radilo), zdá se mi furt tvrdá, teď sem na to fakt neměl nějakou dobu čas(sem rád, že si stihnu zastřílet), zatím o tom jen melu.....vlastně spíš čekám, jestli se trochu nerozchodí, šroub mám taky na minimum a zdá se mi to pořád ještě tvrdé.....zde bych prosil nezesměšňovat, samozřejmě nechci, aby to střílelo samo :lol:
Díky za radu ohledně "hledí"! PROVEDU!! :D
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 17 říj 2008 09:24

hmmm tak to s tou spúšťou je nejake divne...

su tam vlastne dva odpor kladuce prvky... taka malinka pružinka vo vnutri a to ohnute ocelove pero ktore sa ladi tym šrobom... ked mas valec vyšrobovany tak je dobre vidieť ako a kam tlačí na spúšť to pero a ked ho dáš na minimum tak vlastne 80 % dráhy kladie odpor len ta malinka pružinka a až na uplnom konci sa to jemne oprie o pero ale to už spúšť pri nabitej zbrani povolí čiže mi to ide úplne lahucko, samozrejme je aj tá varianta vybrať ho, ale ja myslim ze zbytocne...

ono to pero treba celkom dlho s tym srobikom povolovat je tam zavit s velmi jemnym stupanim...

teraz ma napadlo, ze ja som tomu peru trosicku pomohol kombinackami ohnul som ho dozadu cize preto by to u mna mohlo byt take "jemne"

cez vikend skusim tie vymedzovacie plechy zbastlit, potom dam nastrel co to povie...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 17 říj 2008 09:47

ta malinka ocelova pruzinka je tam skor z dovodu aby sa spust po vystrele vratila do pociatocneho bodu a bola pripravena na dalsie natiahnutie, a ta nejaky velkky odpor nekladie

to ocelove pero je jedna zalezitost ktora ovplyvnuje tvrdost spuste v "mrtvom" chode len a potom vstupuje do toho uz aj pruzina v pieste, cim "silnejsia" pruzina tym vecsi odpor v tejto faze, natiahnute to tlaci na spust teda cim vecsia sila natiahnutej pruziny - cez piest - zarazka na konci piestu ktory sa zachytava na spusti - posobi na spust , tym tazsie sa to uvolnuje

preto omnoho viac ako vybratie toho pera ci akakolvek manipulacia so stelovacim srobikom (ja som so svojim ani nepohol a kto strielal z mojej S634 vie aku jemnu a lahku mam spust) povazoval za dolezite vyladenie stycnych ploch spuste... lestiacu pastu a pekne do zrkadlova stycne plochy upravit, potom namazat (vazelina sa mi osvedcila tuna viac ako olej) a musi to ist jednoznacne lahsie
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 17 říj 2008 10:25

samozrejme lestenie a mazanie robi svoje, ale to si zatial nechavam na dlhe zimne vecery...

ja som tie stycne plochy mechanizmu spuste s tiahlom piestu nechal zatial "suche" (utriem do sucha a potom pretriem papierom streknutym WDckom....)

dokonca som sa pohraval s myslienkou ze by som prelestil celu zbran ale potom by to asi zacalo hrdzaviet... a cierna je predsa len decentnejsia ako strieborna... i ked ocelovy lesk ma nieco do seba...

TOMCAT kua teraz som si vsimol... dvaja trnavaci uz aj idem urobit napravu v nastaveniach...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 17 říj 2008 19:18

madbugie píše:hmmm tak to s tou spúšťou je nejake divne...
Jo, tak to už mi tvrdilo víc lidí co ji vlastní, teďko nejsem doma, ale až budu, tak mě napadlo ještě zkusit tím šroubem potočit opravdu co to jde. Nechtěl sem to valit silou a přišlo mi, že už to dál nejde, ale ještě to zkusím.....(omluvte prosím mou neznalost a nezkušenost, teprve se "s ní" a se vzduchovkami seznamuju :) )
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 19 říj 2008 08:12

no ak som to dobre pochopil z návodu tak tam píšu že na otáčku šrobu sa sila zníži/zvýši o 0,5 N a má byť štelovatelná v rozsahu 10 - 3 N čize 7:0,5 by malo byť 14 otáčok šrobu...

tak som cez víkend brúsil o dušu tú vidličku až som sa zatial dopracoval na styčnú plochu cca 3,5 cm

rozdiel medzi hlavnou a vidlickou som meral a na 0,05 stotinkovej sublere to odhadujem na 0,175 až 0,225 v priemere 0,2 mm co je sakra vela, normalne rozmyslam nad tym ze im do CZUB napisem ake maju vyrobne tolerancie a ake su vykresove miery tychto dvoch podla mna hlavnych parametrov presnosti ulozenia hlavne a tympadom bocnemu rozptylu strelby... a teda 2 desatiny milimetra je v strojarine strasne moc... kua ved aj na starom sustruhu ci freze sa da slapat na stotinky...

hlaven ma cca 15,40
vidlicka ma cca 15,60 takze ratam ze vyrobny by mal byt u oboch 15,5 a maximalne 5 stoviek do plusu u vidlicky a 5 stoviek do minusu u hlavne...

ono je to pekne vidiet na tom ako sa vyderie ta cerna farba na hlavni mne to neopisovalo ani cely polkruh ostatne islo na volno cize hlaven drzala len cast ktora bola od sroba do predu co je tak 1 cm no nic moc...

plus by ma zaujimalo preco ta cast pred srobom je taka kratka ak by to bolo tak o 1,5 cm predlzena ta vidlicka tak by ta hlaven mala omnoho presnejsie vedenie...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 19 říj 2008 09:43

Odpovědět