Jakou flobertku vybrat?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 15 říj 2008 14:52

To už se možná dostáváme sem : http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=5914
4tý příspěvek od spoda....atd...atd...
:wink:


AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 09 úno 2022 02:40

Nestačím se divit co zde padlo za názory.
CO2 pistole víceranné mají většinou kolem 3J a to jen ze začátku.
Obranné CO2 pistole v .50 mají dnes kolem 12J ovšem toto se na přesnější střelbu nedá použít.
Vyšší výkon kolem těch 8J je jen u jednoranek.

Flobertka dnes již nemá omezen výkon na 7,5J ale je bez omezení tedy záleží na střelivu a to má mezi 30 až 40J u 6mm.

Jak zde správně zaznělo flobertka není omezena ,,délkou skladování” a teplotou a její výkon postupně neklesá.

Zbraně od Alfa mají samozřejmně drážky v hlavní a jejich kvalita je srovnatelná se zbraněmi na ZP což je o parník dál než Umarex a jiné hračky. Jednoranná terčovnice na CO2 bude samo v hale přesnější ale kvalitní stojí 30 tisíc.
Flobertky Alfa vyjdou na 7-8 tisíc a na venek mi přijdou díky těžší střele a vyšší rychlosti jako výrazně lepší řešení.

Cena nábojů je kolem 3 Kč za kus což směle konkuruje kvalitním diabolám s CO2 bombičkou.

Jinak ano malorážka bude lepší ale na tu je třeba ZP a cena kvalitních nábojů je na 5 násobku. A cena zbraně také vyšší.

Sám teď zvažuji Alfu a rozmýšlím zda dlouhou nebo střední hlaveň.

Má někdo srovnání případně je teď na trhu lepší kolt? Pistoli ne musí se natahovat a nabíjet po jedné ráně nebo přebíjet adaptéry, kolt je navíc spolehlivější a má delší hlaveň.

Má někdo ty sportovní střenky od Alfy?
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od skagerak » 09 úno 2022 08:54

U cenove kalkulace trochu manipulujes v neprospech malorazky cenou streliva...

Kvalitni naboje neco stoji to ano, ale pokud, se chces v presnosti merit s flobertkou bude ti stacit to nejobycejnejsi co najdes..

A tvrdit ze cena zbrane je take vyssi je mirne zavadejici
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 09 úno 2022 09:23

Jo máš pravdu pardon, já si vzpomenul na Lapua a ani sem nehledal kolik to dnes stojí teď jsem se díval a je fakt že cena za jeden se dá stlačit i na 1,5Kč.

Takže to je pěkný a cena zbraně 15-25 tisíc od Alfy po S&W

Mě se jednalo spíš o to že s 22 už to člověk začne brát vážně a pak to leze do peněz. A hlavně ten zbroják.

Ale pořad mi flobertka přijde lepší a realističtěji jak vzduchovka.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od skagerak » 09 úno 2022 10:14

Cenu ZP jsem tu nekde pocital, a vzhledem k tomu, ze je to jednorazovy vydaj a zp prinasi radu vyhod tak je dobry si to udelat,

nevyhoda malorazky je, ze s ni musis na strelnici (tzn cena strelnice + cesta), ale ani s flobertkou nemuzes strilet kdekoliv....

Vyber zbrani vetsi novych I z druhe ruky atd...

Pokud jde o vykon flobertky, tak udavany a realny se muze lisit...
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 09 úno 2022 11:15

Ano nejde ani o to že by zbroják byl extra drahej, jde spíš o to, že ani jako bývalej závodní střelec si ho nechci dělat.
Neb pak si řeknu už ho mám koupím pušku na sportovní střelbu - to je pro mne Anschütz což je i v levném provedení cca 70 tisíc, teď kabát, kalhoty, boty… a jsi v tom za 100. Ládovat tam pak laciné střelivo asi ne takže aspoň po 5Kč což je tedy v pohodě.

No takhle si říkám, bez ZP mě to k tomu táhnout nebude zůstanu u revolveru jen tak pro zábavu s nějakým nádechem sportovnější střelby - koukal jsem že Alfa dělá i sportovní střenky. Vyjde to na cca 8 tisíc nějaká ta 661 časem + 3 za ty střenky, nemusím řešit ZP, mohu si v klidu zastřílet i doma a občas na střelnici.

Výkon dle střeliva 30-40J je víc než dostačující myslím i pro sťřelbu na 25m na střelnici a doma na 10m.

V podstatě by mi klidně stačila vzduchová pistole, ale tam je problém, že jednoranné terčovnice jsou cca kolem 30 tisíc pokud mají slušné provedení a pak ta běžná nestřelecká produkce má většinou slabé 3J což je i na vzduchovku málo a jsou to prostě jen takové plivátka jejichš výkon v reálu padá klidně i na 1-2J.
Vzduchovou pistoli ve slusnejsim provedení s výkonem řekneme kolem 15J jsem nenašel.

Proto mi ta flobertka vychází na pohodu.

U pušek bych naopak volil jen vzduchovku nebo .22 tam zas dle mě flobertka nemá smysl krom k lovení ptáků (já na nic živé nestřílím).

A pořád je tu ten reálný zážitek - smrad (vůně) po výstřelu, nějaký ten efekt a td, prostě za ty peníze mi revolver v 6mm flobert dává větší smysl než nějaké 4,5mm Umarexy a jiné hračky a 4,5mm vzduchová jednorannka na sport je zas drahá a jen do haly venku to dost zanáší na 10m. Plus řešit bombičky, těsnění a td.
***
Takže teď jen řeším jestli jít do dlouhé 661 nebo kratší 641.
Je mi jasný že delší hlaveň bude přesnější, otázka je o kolik na 10 až 25m.
Další věc je že když si vemu (střílel jsem závodně jen pušky) že jsem zkoušel různé pistole tak u dlouhých hlavní jsem vždy měl větší oroblém s mířením kvůli rozknitu ruky - hlavně u libovolné pistole .22 na 50 metrů.
Proto dost váhám zda dlouhou 6 nebo střední 4 hlaveň ale zas si říkám ta libovolka byla zas jednou tak dlouhá co ta 661, takže spíš se kloním k 661 před 641.
Nějaké nošení absolutně ne, chci to jen vyndat z kufříku dát si pár terčů, převoz na strelnici autem nebo pěšky v kufříku takže výhoda kratší hlavně padá.

A váhám nad povrchovkou. Ten Nikl bude asi odolnější a lepší na údržbu zas ale bude házet odlesky což pro ,,sportovnější” střelbu nebude to pravé ořechové.

Jak jsou na tom současné Alfy 661 s černěním? Při opatrném zacházení dobré nebo je to na prd a je lepší Nikl?
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od cernunos » 09 úno 2022 12:28

Diabolka:
Mám cca půl roku novou Alfu 661 (nikl a anatomické střenky vytukávané)v C-I ,tedy v "plné" verzi.Napíšu ti nějaké dojmy, než jsem ji kupoval,řešil jsem stejné otázky jako ty. Ta plná verze od Alfy je zde trochu podvrh, poněvadž revolver ani zdaleka nedosahuje oněch 30- 40ti J.Sám výrobce udává mezi 15-22J,což docela zamrzí. Na foru o flobertkách se dost rozmazávali možné příčiny a vypadá to,že soudruzi z Alfy prostě odvedli slušně řečeno poloviční práci. Za vinu se dává nevysvětlitelně velká mezera mezi válcem a hlavní , ale nebude to asi jediný technický renonc na tomto revolveru. Flobertové zbraně jiného tuzemského výrobce (Dressler) totiž dosahují oněch 35- 45 J s tím samým nábojem.Jak je to možné? Někteří lidé odstranili dva kroužky-podložky u konstrukce bubínku,které tam vytvářejí onu mezeru a tak ji téměř odtstranili, prý se výkon o něco málo zvedne, oni ty názory se leckdy dost liší a tak zájemce pachtící se po těchto informacích není kolikrát o moc chytřejší po přečtění mnohých podobných diskuzí.Já před týdnem oba tenké kroužky také sundal a mezera zmizela úplně a to tak ,že při natahování kohoutku buben bohužel drhnul o tu jeho falešnou část a o komoru hlavně,až jsem si vytvořil i pár drobných škrábanců na povrchu.Takže jsem jeden kroužek opět vrátil a mezera tam malá je (stále větší asi než by měla být) a nic nedrhne.Po posledním střílení mi přišla střelba částečně přesnější a mín ošlehaný povrch bubínku od spalin, které s tou velkou mezerou vše kolem řádně začoudily.Povrch nikl je odolnější ale bude se leksnout( i muška,což mi nevyhovuje),černění se ti časem ošoupe a je to nevzhledné.Asi 3 měsíce zpátky sem po telefonu od jejich obchodního zástupce dostal info ( když jsem tyto nedostatky zminoval) ,že si Alfa zadala u Sellier a Bellot (výrobce nábojů) nový typ flobertového náboje ( což jsem moc nepochopil) a k tmu asi budou uzpůsobovat konstrukci stávajících revolverů tak,aby využili konečně plnou normu CIP danou nedávnou novelou zákona.Pak bychom se možná mohli těšit na tu plnotučnou verzi flobert revovleru.No,jsem k tomu trochu skeptický a hlavně mě mrzí, že toto nenaprojektovali hned, jak jim to zákon umožnil. Jelikož jsou ty náboje tak předražené a nekvalitní, tak spotřebitele mrzí o to víc,když koupí také ne zrovna levnou zbran,která využije jen půlku výkonu toho náboje. To je špatně odvedená práce bohužel. Jinak za mě souhlas s tím, že je to stále atraktivnější zbran než CO2 prskátka a střelba celkově zábavnější ( zvláště sestřelování láhví apod :twisted: ).Délku hlavně dle toho,na co a jak s tím chceš zacházet, před 20ti lety jsem měl taky Alfu se 4" hlavní a naučil jsem se s ní celkem pěkně tasit a protáčet na palci po kovbojsku :) ,ale pokud tohle nepožaduješ,tak myslím ,že ta 661 bude lepší volba.
Jinak mě štve i ten falešný dělený buben, chápu,že to má zamezit pokusům o nabíjení malorážek. Geniální by bylo ,kdyby se vyvinulo nové flobert střelivo třeba o ráži 6,5 nebo 7mm.Buden by mohl být jako o normálního revolveru ,mezera také tak, a i výkon by byl ještě jinde než těch řekněme 40 J.Ale to je hudba budpucnosti a nebo spíš snivá uotpie, prootže v dnešním světě proč dělat věci jednoduše a pochopitelně,když to složitě a nelogicky..... :evil:
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 09 úno 2022 13:15

Super info díky moc poslal jsem ti SZ jestli se můžeme spojit. Dekuji.
Myslivec7000
Příspěvky: 36
Registrován: 14 srp 2021 11:07

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Myslivec7000 » 10 úno 2022 06:17

Nějak nechápu, k čemu by bylo dobré nové střelivo ráže 6.5 nebo 7 mm... Teď je to 4, 6 a 9mm. Ta "devítka" má z dlouhé hlavně 120 joulů, to není málo.
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 10 úno 2022 08:14

Mám z toho pocit ten, že pokud nejde o 1 ranku je aktuálně využitelná jen ráže 4mm.
Ty 6mm mají vždy dělený bubínek a jak to vypadá dělá to jen neplechu jak si všichni stěžují na velkou nepřesnost ale i rozvyklání bubnu a velkou ztrátu výkonu střely, v 9mm jsem nenašel žádný revolver, jen zmínku o nějaké úpravě nějakého starého Španěla/Francouze nebo co to bylo.

Na 4mm jsem tu i jinde dohledal, že díky klasickému bubínku je přesnost lepší jak s 6mm verzí takže pokud se nechystá nějaká zásadní aktualizace konstrukce u 6mm revolverů nebo kousek v 9mm tak asi jít leda do té 4mm verze.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od cernunos » 10 úno 2022 11:52

Myslivec7000:
Ty ráže nejsou ideální ani jedna, leda v případě, že se pro 6mm flobert udělá dokonalá zbran, která využije plnou energii náboje. Ta devítka je extrémně drahé střelivo a vzhledem k váze projektilu těch 120 J je poměrně docela málo, někdo tu už někde psal že z puštičky nebo revovleru Chiapa ( mimochodem jediný výrobce ,který v této ráži něco produkuje a ty zbraně jsou kvalitou dost na pováženou) to letí jak pomalu jak čmelák, takže užití pro reálnou střelbu terčovou nebo zábavní docela mizivé. 4mm flobert zas mají malou energii a ani s novou legislativou se k jejich parametrům žádná hvězdná zbran asi vyrábět nebude. Takže za mě vývoj nového náboje by nebyl od věci... :)
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 10 úno 2022 12:37

U 4mm jsem našel že krátká verze dosahuje 30J a dlouhá Long má 40J.

U 6mm jsem našel těch 40J

U 9mm jsem nehledal ale myslím ze v revolveru to bude tak 20-40J těžko říct. V pušce klidně 100J ale puška je pro mne mimo ještě sem neviděl kvalitní. To bych musel jít do 22.

V podstatě u těch 4mm Flobert vidím cca stejný potenciál jako u 6mm s tím ze samo 4mm Long stojí dvakrát tolik co 6mm ale co už.

Problém vidím ve váze střely a bojím se zda 4mm nebudou venku zanášet.

Takže také bych byl pro novou ráži tak aby se zamezilo použití .22 a výrobce mohl využít plně potenciál střeliva. Otázka je zda do toho nějaký výrobce střeliva půjde.

Pokud něco na 6mm tak by asi bylo lepší kdyby výrobce použil konstrukci jen s krátkým bubínkem tak aby ho nemusel dělit s nějakým vizuálním přechodem než to co dělají teď.

Hlavně bych ale rad našel něco co opravdu dokáže být trochu přesnější.

Jako dost váhám ze současné produkce se teď spis kloním k 4mm verzi díky klasickému bubínku ale co sem dohledal i ty mají pak nesmyslně dělaný náběh v hlavni takže taky nedosáhnou plnou sílu.

Hold asi počkat na novou generaci až někdo odvede práci pořádně.
Vilem
Příspěvky: 24
Registrován: 25 čer 2021 21:23
Bydliště: Moravsky Kras

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Vilem » 10 úno 2022 12:45

cernonus:
Ten vykon mam zmereny. Pri teplote cca 15st mi artemis CP2, s dlouhou hlavni, lita s normalnima Exactama 170m/s, tj 7,88 J. S kratkou hlavni to je o neco min.
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 10 úno 2022 15:06

Tak jsem na FB Alfy našel jejich odpověď z podzimu minulého roku, že připravují cal 9mm Flobert údajně plno práce a snad že se jim podaří do konce roku zlegalizovat. Tak to ný znamenalo že letos by se to mohlo objevit v nabídce.

Pokud by to nemělo dělený buben, hlaveň by už měla být dělaná na plný výkon tak by to konečně mohla být plnotučná flobertka, kde pokud bude dostatečná rychlost střely by i ta přesnost venku s větříkem mohla být slušná.

Na tohle se asi vyplatí počkat.
Myslivec7000
Příspěvky: 36
Registrován: 14 srp 2021 11:07

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Myslivec7000 » 10 úno 2022 16:18

Detonics má v nabídce Flobert Gladiátor 6 i 9 mm a to jak komplet zbraň, tak samostatné hlavně údajně zpětně kompatibilní s jejich pistolemi. Na náboje 9mm Flobert se tedy dá sehnat dvouraná pistole Gladiátor, puška Chiappa od Řeháků, možná výhledově zase revolver Chiappa od stejného výrobce. Pak nějaké starší pušky po bazarech. Osobně si myslím, že nabídka se asi rozšíří.
K té energii a rychlosti projektilu:
1. RWS pointed bullet (5 rounds) (m/s and joule) 234 228 226 217 229 ---> average: 227 m/s, equalling 104 joule, bullet weight 4,02g (weight not measured, provided weight is equal to round bullet, whose weight is known)

2. RWS round bullet (40 to 50 years old!)(5 rounds) (m/s and joule) 246 237 243 238 236 ---> average: 240 m/s, equalling 116 joule, bullet weight 4,02g (measured)

220-240 m/s mi nepřijde málo, je to běžná rychlost střely např. u vzduchovky
Odpovědět