SR a vzduchovka Lider

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

svatofilo
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008 22:33
Bydliště: SLOVENSKO

Pokus na 22m a 44m

Příspěvek od svatofilo » 23 zář 2008 19:41

Objednal som si Exact Jumbo a rozhodol som sa ho ihned vyskusat. Hoci bolo mierne sero (okolo 18. hodiny), som spokojny s takymto vysledkom. A zaroven ma to presvedcilo, ze skutocne najviac zalezi na strelive. Ked bude slnecno vyskusam ju aj na 44m (nemam moznost na dlhsiu vzdialenost).
Okrem toho som urobil upravy pažby (zmakcena patka pazby).


Podarilo sa mi este pred upravou pazby nastrielat na 44 metrov velmi dobry sustrel (asi som mal stastie i na slusne diabolky), vtedy bolo slnecne pocasie.


P.S. Pre tych, ktory si myslia ze Lider 44 odsekava prsty je to kravina. Ma automaticku poistku, akonahle natiahnete paku, okamzite to zablokuje kohutik a nepodari sa vam nijako vystrelit. Musite paku vratit az skoro do zakladnej polohy. To je urcite postacujuca bezpecnost na nabijanie, verim ze sa zas najdu experti co ju ani nevideli ale zahadzali by ju pod zem...
Přílohy
terc_22m_EXACT_JUMBO_pravitkoM.jpg
Strelba na 22m, skuska EXACT JUMBO 5,5
terc_44m_GAMO_PRO_MATCH_M.jpg
Strelba na 44m, skuska GAMO PRO MATCH 5,5


AIRMAGNUM 850, cal .22 (5,5mm) a ešte niečo...
Uživatelský avatar
svatofilo
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2008 22:33
Bydliště: SLOVENSKO

Dodatok

Příspěvek od svatofilo » 23 zář 2008 19:44

Bolo to 5 ran do terca.
AIRMAGNUM 850, cal .22 (5,5mm) a ešte niečo...
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 14 říj 2008 14:14

Protože jsem potřeboval hlaveň, koupil jsem na aukru také tuto vzduchovku 5,5 mm, značená Germany style, ale asi je to totéž. Při této příležitosti jsem provedl i důkladnou prohlídku. Tady jsou mé poznatky:
1. Pažba je kopyto, nebyl by však problém ji upravit - materiálu na ubrání je dost.
2. U mechanismu nejsou sraženy hrany, avšak je otázkou chvilky to dát do pořádku.
3. Nedotažené šrouby a špatně zajištěné nýty - tohle mohla být příčina "odsekávání prstů".
4. Největší katastrofa je píst. Absolutně žádná část není obrobená, šišatý až hrůza. V podstatě je stočený z plechu, svařený a trochu obroušený. Tady by bylo nutno buď zhotovit píst nový nebo na strávající navařit materál a obrobit na soustruhu. Rovněž těsnění absolutně netěsní. To je řešitelné zhotovením nového, ale je možno upravit i stávající kuželovou podložkou do misky těsnění, která kůži roztáhne.
5.Pracovní válec je dobrý, hladký, pracovní objem cca 30 cm3, což umožní při vyladění výkon cca 14-15J.
6. Hlaveň je asi nejlepší částí, vývrt dobrý.
7. "odsekávání prstů" je při správném seřízení prakticky vyloučené, pojistka skutečně bez vrácení napínací páky zamezí spuštění.
Přesnost jsem nezkoušel (ani nebudu), ale nevidím důvod, proč by měla po vyladění střílet hůře než jiné pístovky obdobného výkonu.
Závěrem pro ty, kteří uvažují o koupi - nebrat, pokud nejsi šikovný kutil a pro toho, kdo ji už má - okamžitě rozebrat a vyladit
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 14 říj 2008 14:18

a teraz si spocitaj cas co by si musel upravam stravit, co vsetko kupit, zaplatit ludi ... a si na cene poriadnej vzduchovky
Naposledy upravil(a) tomcat dne 14 říj 2008 14:21, celkem upraveno 1 x.
RedAce

Příspěvek od RedAce » 14 říj 2008 14:20

Nekdo ma penize a nema cas a nekdo zas nema penize a ma cas....kazdy podle sveho
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Příspěvek od bhurt » 14 říj 2008 14:28

2tomcat: Samozřejmě máš zcela pravdu, např. já bych si za ten ztrávený čas koupil opravdu něco super, psal jsem to thlavně pro ty, kteří už ji mají
sweete
Příspěvky: 193
Registrován: 25 úno 2007 10:30
Bydliště: Myjava, Slovensko

Příspěvek od sweete » 14 říj 2008 14:50

Ja ked som si len tak z prdele kupil Lider 31 "kalach" hned som ju rozobral, vycistil, nity som proti vypadavaniu zaistil jamkarom a nakonec vymenil tesnenie. Este som na to pripevnil zasobnik z sa 58, nech to trochu vyzera. 8) inak piest je poctivo vysustruzeny.
Slávia 634.177+Delta 4*32AO, QB78+NS 6*42,
Odpovědět