22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 10 říj 2008 12:12

To: kayakero Vidím že jsi to pochopil :) Nebylo to nic proti tobě, ale přesně jak jsi napsal, na některé příspěvky je radno radši nereagovat. Ušetříš si spoustu nervů :D


CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 říj 2008 12:26

kayakero píše:
Nebo že jsem Alfonsse nazval "nimrou" - poté se co opakovaně rozrývá a překrucuje banální detaily + poté co sám užil slůvka "chujoviny" "zcestný argumenty" ?

Ale: to proboha myslíš vážně, že já ti mám vygooglovat slova "purse", ".22LR", "revolver", "semiauto", "leather" + kombinace? Vážně to nezvládneš? Tenhle pokus byl hodně pod úroveň.
rozdíl je překrucování banálních detailů a uvádění nesmyslných detailů na pravou míru..... V tom prvním jsi exceloval právě ty....

Ptal jsem se na pistoli v peněžence, která jak už zde bylo uvedeno prý ani není 22tka..... Tak už se neobtěžuj s hledáním, to mi k věrohodnosti Tvých příspěvků opravdu stačí... Pápá
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 10 říj 2008 13:00

Nemáte pocit, že tohle téma bylo vyčerpáno asi tak po první stránce? IMHO dávno zralé na zamčení...
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 10 říj 2008 13:16

to Alfonss: kluku, tys to zas poplet :) ten Kel-Tec, na který JirkaS dal odkaz je >.22LR. O mojí fotce jsem nic podobného netvrdil. Prohrábni vyhledávače, takových pouzder najdeš až desítky - na různé pistolky.

to Biggles: já psal o únosu synka ředitele z fronty na nádraží, na kterém si dykmore zvažuje, zda vytáhnout kvér. Nebo na záchodkách na diskotéce, kde místním cigi-sockám závislá smažka řekne, že tohohle kluka zná, že s ním chodila na základku a jeho tatík že je ten slavný uhlobaron. O únosu z bankovní haly ani slovo.



to Kubajzz: no, taxmese přece jen dobrali k něčemu konkrétnímu! :? . Zákon nyní umožňuje pouze 2 zbraně nesené pro sebeobranu, mít 3. a další už je přestupek. Takže můžeme oslovit gunLEX, abychom začali vynucovat: že je možno mít i 3. zbraň, pokud bude nesená zastrčená v zadku. Nebo že 3. a další zbraň musí být jako terciální: ráže .22LR, vyšší ráže nepřístupno: to je významný objev ON TOPIC.


A nebo jsi nás tím upozornil, že plánujeme-li nést primární .44Mag, sekundární .40S&W, tak při ukládání terciální .22LR do konečníku musí mít dle platné právní úpravy prázdný nábojový válec a tedy je nutno zásobu střeliva našťouchat do svěrače samostatně a předem?
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 10 říj 2008 13:26

Hele Nikdo, dokud bude existovat ráže .22 lr, bude se toto téma stále řešit :? Přicházejí noví, mladí, a nebo staří, které už nebaví tahat sebou .44, a chtějí něco maličkého do kapsy pro "strýčka příhodu", Prostě toto téma bude živé pořád :wink: Prostě to tak je... :D
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 10 říj 2008 13:37

2 Kayakero: OK, klidně vyměň nádraží za bankovní halu, letištní terminál nebo třeba aulu vysoký školy.....to je vcelku jedno. A jedno je i jestli to zaměníš či nikoliv, protože jakákoliv komunikace s odborníkem tvého kalibru je nad moje síly.......... Přecejen už jsem tu základku dokončil před nějakým časem, tak se nedokážu dostatečně vcítit do "myšlenkových" pochodů jejího čerstvého absolventa.........
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 10 říj 2008 13:45

Nechte toho, oba! Jestli si tady chcete vylívat srdíčka kdo koho urazil a podobně tak si s tím běžte na novinky.cz... Tam jsou na takové diskuze zařízení :)
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 10 říj 2008 14:41

Jo - a ještě k něčemu praktickému jsem se tu dobral:


Když malého freedom-armse či NAA, pak jedině funglovku. Nikdy, ale opravdu nikdy: nekoupím malého freedom-armse nebo NAA v komisi - ani za vynikající cenu, ani v bezvadném stavu. Nejni jistý kdo ho nosil a kde :D Ono - i kdyby ho jenom nosil ve zde uvedeném pouzdře vedle koulí. O zbytku raději ani nemyslet. :?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 říj 2008 17:40

kayakero píše:to Alfonss: kluku, tys to zas poplet :) ten Kel-Tec, na který JirkaS dal odkaz je >.22LR.
Kaju se a vytahuju terciální zbraň z konečníku a páchám sebevraždu :wink:
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 13 říj 2008 09:45

cherro píše: ... dokud bude existovat ráže .22 lr ... :D


no, i já ve svém okolí mám pár lidí, co mají legální (většinou) revolver .22LR s papíry na nošení a teoretizují o argumentech vhodnosti na sebeobranu.

Tyhle argumentace ale pokládám za cover-verzi aby měli co pro orgány kdyby se vyptávali. Mezi 4 očima (když mají náladu) připustí, že sebeobraňovat se s tím neplánují, že si opatřili revolver aby si mohli občas pro jen tak pro radost prásknout ve stodole nebo na smetišti do plechovek nebo třeba ve starém pískáči do šišek (na střelnici je to daleko, draho a hlavně nuda - na bujaré střelce do plechovek se upjatí sportovci dívají divně) - a kdyby něco, tak že to uhrají na flobertku (kterou taky zkusili, ale není to ono) a kdyby opravdu průšvih, tak mají papíry na nošení. Revolvery a ne pistole samozřejmě aby nenechávali poházené hilzny.

Z pytláctví a pod. je nepodezírám - kdo má na nový hezký revolver, většinou se živí jogurtama, mořskýma rybama a krůtím z hypermarketu; na pytlačení jsou líní a uspěchaní.


Taky znám osobně znám + o pár dalších jsem slyšel, co si pro radost v práci revolver postavili. Jeden byl na jateční patrony, všechny ostatní na .22LR. Proč? Taky ne na sebeobranu, vraždy nebo pytláctví - ale jen tak pro radost. Mezi machry v nástrojárně + vývojové strojní dílně je to součást folklóru. Je až komický, že je to ve skoro každý továrně stejný - jak na ně nedáváš pozor a mají volnou chvilku, hned začnou vyrábět obrovský zavíráky, kuše a revolvery. .22LR pro levnost a bezpečnost střeliva.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 13 říj 2008 10:15

Nedovolene ozbrojovani je ohodnoceno podminkou nebo si lze jit sednout az na tri roky natvrdo, to jen tak pro uplnost :)
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 13 říj 2008 10:27

autocenzura, zpětně vymazáno.
( částěčné OT i když související)
Naposledy upravil(a) kayakero dne 13 říj 2008 13:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 13 říj 2008 10:42

autocenzura, zpětně vymazáno.
( uznávám, že RC tank s .22LR věží to off-topic )
Naposledy upravil(a) kayakero dne 13 říj 2008 13:06, celkem upraveno 1 x.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 13 říj 2008 11:17

Navrhuju ty blaboly zamknout at se Kvakero realizuje jinde.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 13 říj 2008 13:51

2kayakero: myslim,ze by tvi znami nemeli radost,kdyby si tady precetli,co ti mezi 4 ocima rikali...

A chlubit se tim,ze znas lidi,co strili psy z jeepu,z malorazky do plechovek na smetisti,nebo co vyrabi nelegalni zbrane,je trochu divne. Vsadil bych se,ze za prve nemas zp a za druhe ze i kdybys ho chtel,tak ho z nejakeho duvodu nemuzes dostat (napr.vek). Ja se opravdu snazim dodrzovat zbrojni zakon i bezpecnou manipulaci se zbranemi,a nepochopim,jak me nekdo chce utlouct priklady svych znamych,co to delaji presne naopak. Tohle ma byt seriozni diskuze,ne forum malych decek nebo debata o tom,s kolika prestupky zakona zafrajerime!
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Zamčeno