22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 09 říj 2008 09:42

to Afonss:
ještě Ti odpovím a pak už se jalově hádat nebudu:
1. pidipistolkou do peněženky nebudeš střílet závody v mířence na 10 metrů, ale buďto na kontakt nebo nejvýše na 2-4 metry na pohybujícího se živého člověka. Mířit nemusíš, asi trefíš a i kdyby ne - cílem není ho usmrtit výstřelem do oka, ale odradit od pronásledování.
2. Vážně neznáš ženskou, která (vyděšená) nastřílí na testech z 9mm Astry i z brokovnice, ale je z toho rozhozená - rozklepaná, že si koupí nejvýše 7,65mm ale klidně i dámský .22LR, ke které pak má důvěrný vztah, je to její kamarádka které věří? Tebe ale v sebejistotě závěrů od klávesnice nic neohrozí. Trtáme se v banalitách, navíc OT.
3. Kde jen lidi jaky Ty berou tu sebejistotu, že jejich fabulace jsou nad fakta? Rodina kamaráda má statek (vlastní traktor a pod.), on nedávno koupil nového miláčka - 15 let starého Jeepa, a začal pro radost v terénu honit místní drzou divokou smečku psů. Nechají Tě přijet až na dosah, ale jak otevřeš dveře, rozutečou se. Takže malorážkový revolver z okénka. Věř, že ďubka od hilzny 9para nasere - na vlastnoručně stříkaném laku, který co chvíli leští voskem.
4. Nechat si vzít pistoli je trapas. SINCITYMAN to snad vysvětlil.


Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 09 říj 2008 10:55

2kayakero: me teda zaujala ta tercialni zalozni zbran v konecniku. Prosim te,muzes mi rict presneji,co za .22 to byla? Nebo hodit sem nejake fotky? To je totiz DESNA KRAVINA,tahat s sebou cokoli strcene v zadku! I kdyby to bylo velke jak jatecni pistole (takovy ten valec),tak si tim pri i jen mirne prudsim pohybu potrhas vse,od anusu po streva. A ted uz musim jit,v televizi jsem kdysi sledoval letajiciho cestmira,tak to musim taky zkusit.. :-)


Edit: jo a jeste jedna vec-tema je .22 na sebeobranu. Jsem teoretik,uznavam. Ale predpokladam,ze z privreneho okna auta budu strilet max.1x za zivot a nejaky lak mi bude ukradeny. Pokud si tvuj kamos koupil jeep a pro zabavu jezdi strilet psy,tak se rozhodne nebrani utocnikum. Nehlede na legalnost takove cinnosti je to v tom pripade jen jeho rozhodnuti,co si kdy poskodi. Jsem uz takova prudka povaha,ale sorry-to je taky PEKNA KRAVINA,to s tim jeepem!
Naposledy upravil(a) dykmore dne 09 říj 2008 12:33, celkem upraveno 2 x.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 říj 2008 11:57

kayakero: Já se možná trtkám v banalitách a jsem sebejistej od klávesnice, ale Tvoje modelový situace jsou totální chujoviny....
nezlob se, ale takle to prostě vidím já.

1. zfetovanýho člověka pomocí .22 těžko odradíš od pronásledování. A ještě jsi mi nenapsal typ malorážkové pistole, který lze schovat do peněženky....
2. zastávám názor, že pokud člověk není schopen zvládnout zbraň, neměl by ji mít. A pokud je to případ ženské, která neudrží devítku, tak to není o tom že je pro ni .22 vhodná na obranu, ale je to spíš znouzectnost. O vhodnosti nemůže být řeč.
3. Rodina kamaráda začala pro radost honit v jeepu smečku psů..... tak to mi naprosto stačí abych si udělal o tomto tématu obrázek.
4. Souhlas, to už jsem ale napsal.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 říj 2008 12:33

JJ, ty "modelové" situace jsou jak mokré sny čtrnáctiletého děcka. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 09 říj 2008 14:16

to Kubajzz: jasně, že je to hodně přitažené za vlasy.
ale tyhle vyteoretizované jsou jediné situace,
kde se mi zdá, že by .22 mohla být k užitku.
Všude jinde ji deklasuje jiná volba.
Vyvrať/potvrď - věcně: daty, fakty.
Nebo se jen zasměj, nejlépe ale bez vyšklebování.


Tvůj argument hodnotné info nepřinesl.
Snad se nechceš řadit k Alfonssovi a jeho nic nového nepřinášejícím zacykleném roznimrávání zbytečností
nebo k dykmore který se mne zeptá na info, které jsem již předtím uvedl, pak mi hned ve 2 případech zopakuje moje vlastní argumenty, překroutí situaci aplikace a nad touto překrouceností pak zvítězí svým četným oblíbeným slůvkem: kravina! Jak zde již přemnozí pravili, komunikace v tomhle vláknu je vážně pod úroveň ostatních.
Naposledy upravil(a) kayakero dne 09 říj 2008 14:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 09 říj 2008 14:51

No když tu plácáš 3.14čoviny, tak se nediv, že ti to okolí napíše........jestli chceš "věcně" argumentovat o tvých "modelových" situacích a nechceš slyšet (číst), že jsou zhovadilé už od podstaty, tak vyraž tak maximálně do sedmý třídy na základce........... :lol:
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 09 říj 2008 15:30

2kayakero: "malinky freedom arms raze asi .22lr" je opravdu presna specifikace zbrane. Ten,kdo i jen okrajove uvazuje o noseni zalozni zbrane s odpustenim v prdeli,a jeste vyzyva ostatni,at mu reknou,s jakou jinou zbrani by to slo provozovat,nez s malorazkou,je na hlavu. Nebo-a to jsem ochoten uznat-jsem te spatne pochopil.

Ten,kdo jezdi pro zabavu v jeepu,strili vztekle psy malorazkovym revolverem,protoze se boji,aby mu hilzny 9MM PARA (ejhle!???? -viz vyse) neotukaly karoserii,je na hlavu. Jo a chtel bych videt ten lovecky listek,nebo povoleni k odstrelu..?

A jeste,co si pamatuju ze zkousek,tak se zp skup.E muzu nosit max.2 zbrane najednou,nebo ne? K cemu pak uvazovat o tercialni (treti) zalozni zbrani?

A kdyz uz placam takove nesmysly a vsechno prekroutim,tak pravo nosit zbran kategorie B nemam vyznaceno v technickem prukazu zbrane,dokonce ani v prukazu zbrane,ale v zp (viz tvuj prispevek vyse).
Naposledy upravil(a) dykmore dne 09 říj 2008 15:40, celkem upraveno 1 x.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 09 říj 2008 15:39

pro všechny další místní Hurvínky.


Jen mi opět nepodsouvejte, že něco takového nosím nebo prosazuju.
Já ji ve svém světě nepotřebuju, tedy ani necvičím její pronášení v análu.
Jen si myslím, že někdy lze terciální zbraň použít i pro sebeobranu jako jediné zbývající řešení.


Terciální - tedy s nejmenšími možnými rozměry zbraně, tedy s nejmenšími možnými rozměry munice - která ale ještě i něco prostřelí.
takže .22LR vyhrává; někdo by se možná spokojil s .22 short
Přílohy
do1%20HOLSTER.jpg
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 09 říj 2008 15:49

Alfonss píše: ještě jsi mi nenapsal typ malorážkové pistole, který lze schovat do peněženky....
Special for you.
Dáš teď už pokoj, nimro?


Hledal jsem ji celé 2 minuty.
Doporučuju ti použít google místo plků.
Najdeš i model zakládací šrajtofle pro číšníky, ve které je pistolka na řetízku v spec. kapse. Použitelnost nechám posoudit některého z místních číšníků.
Přílohy
wallet2.JPG
pistole v peněžence
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 09 říj 2008 16:21

to dykmore:
konečně aspoň něco věcného v reakci, jsi první.

- nepsal jsem o trvalém nošení ve svěrači, ale pouze o pronesení do věznice (přes prohlídky) - navíc jsem i uvedl v kterém TV seriálu to použili jako nápad. Zda vycházeli z reálným případů z věznic nevím - většinou jo. Zda to před natáčením zkoušeli, zda je to reálné nevím a sám zkoušet nebudu :wink: Ale kdybych někdy musel, vážně bych si netroufl na nic většího nežli .22 - a rád poznám frajera, který tam něco většího strčí. tedy: zde .22 vyhrává nad jinými kalibry. A uvnitř věznice pak lze pronesený revolvírek nosit jinde a použít i k sebeobraně. I když možná spíš k úkladné vraždě, což uznávám je těsně ale přece jen: OT.

- ad 2 zbraně po těle a dost: jo, asi opět psal zákony laik. Jenže dvojici zbraní budeš nosti skrytě když ti bude hrozit sebeobranná situace
tj.: něco co může skončit interakční střelbou. Na interakční střelbu se terciální zbraň naprosti nehodí, tu lze použít leda na situační přepady. Terciální zbraň (nebo hned 2 různé a ani neporušíš pobloudilý zákon) bude asi nosit někdo, komu hrozí únos, zajetí a pod. Nebo osobní prohlídky a následná hrůza z naprosté bezbrannosti - a i zde je .22LR asi nejlepší volba. Nebo ne?

- obrana (ani zdraví ani života ale jen) majetku .22LR: morálku jiných neřeš. Pokud potulní čokli tvé manželce roztrhají čivaváka a občas ti zmizí slepice, změníš na humanitu názor. A na bezprizorní venkovské vořechy .22LR stačí.

Další milý side effect je, že: revolver 22LR lze vydávat za Flobert 4Randz Long - to kdyby nějaký donášivý moralista toužil natáčet a donášet.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 09 říj 2008 17:26

To kayakero:
Co je to za pistolku jak má ten borec zavěšenou na riflích?Dá se to někde koupit v ČR?A legálně?
Naposledy upravil(a) Petin00 dne 09 říj 2008 19:32, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 říj 2008 17:30

kayakero: Ok, když hodláš titulovat ostatní přispěvatele, tak Ti budu říkat blbečku, neva?

Můžeš mi prosím zjistit na googlu rozměry této peněženkové zbraně?
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 09 říj 2008 18:43

Kel-Tec v peněžence
http://www.pocketholsters.com/Kel-Tec_P ... lster.html

The P-11 Holster is 4 3/4” wide and 6 1/4” tall.

12 x 16 cm

Ale není to .22LR, takže OffTopic ...
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 09 říj 2008 19:08



tohle bych si snad do prdele strcil i ja :-) a to fakt veci v prdeli rad nemam :-) hura do vezeni :-)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 říj 2008 19:15

JirkaS: OK, moje LSko má 11x18, takže je to maxigun v pořádné ráži :) Ale zase je úžasně placatý :)
Zamčeno