22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 zář 2008 13:46

Jo a při tom finském masakru v Jokele rok předtím měl ten student Sig Sauer Mosquito .22 LR...


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 29 zář 2008 14:40

Byl jsem rychlejší :D
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 29 zář 2008 17:01

A co je na tom tak divný? Dyť nikdo tady netvrdí, že to malorajdou nebolí...

Ale když mi mrdne v bedně, spáchám masakr třeba propiskou...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 29 zář 2008 18:13

:-) tak to bych rad videl :-) postavil by sis je do rady a po jednom ubodal propiskou... dokud bys nenarazil na jednoho s kruzitkem ...
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 06 říj 2008 22:30

kubajzz
Jenže je trochu rozdíl zastřelit někoho,kdo je vyplašenej z toho,že na něj někdo míří zbraní a zastavit někoho kdo tě chce znásilnit,oloupit nebo zmrzačit,případně zabít.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 08 říj 2008 11:24

divný, že to na 33 stranách nikoho z místních kolegů teoretiků nenapadlo, tak tedy až já teď:

optejme se:
které situace vyřeší .22LR lépe nežli její alternativy?
Jasně že útok zlého rabiáta v násilnostech zastaví nespolehlivěji když mu půl hlavy ustřelíte brokovnicí 12 (pro rachitické: brokovnicí 16 nebo 20), případně na větší vzdálenosti legálním semi-auto .45ACP Hekler-Kochem nebo možná lépe Tommy-gunem s hodně velkým diskovým zásobníkem nebo 7,62x39 karabinou, - zde preferované pistolky pouze pro stísněné prostory nebo pro skryté nošení. Přesto i já vidím pár situací, kdy .22LR boduje:


1. terciální zbraň - tj. taková když nemáte ani back-up, útočník vás ale nechce zavraždit hned, nejdřív znásilnit a umučit, či se optat na kombinaci k trezoru. Průser, ale naději na přežití zvýší malinkatá pistolka schovaná někde po těle, kde třeba unikne zběžné osobní prohlídce. V konstelaci vhodné pro situační přepad tasíte, ideálně dáte první mířenou a pak už jen zdrháte o život a intuitivními ranami zpomalujete případné pronásledování - něco jako když ninjové rozhazovali shurikeny jako večerníček letáky - taky jim nešlo o to někoho usmrtit, jen zpomalit; pak snáz zmizíte ve tmě a třeba i přežijete.


2. zdravotní obtíže: pro mnohé subtilní ženské je 9para moc, pro někoho s křivicí či čerstvě po zlomenině a nebo pro epileptika co mu rána výstřelu způsobí záchvat spolehlivěji nežli blikání monitoru - může být .22LR tak maximum co snesou - a i to jen v hodně těžké pistolce či karabině, aby moc nekopala.


3. střelba z okénka auta na smečku toulavých psů či urvanou dvojici rotweilerů, co se vám dobývají do stodoly či do kurníku. Zde se nejedná o obranu zdrají a života, ale majetku jistě. Nejste v nouzi - a kopající zbraň silnější ráže by vám mohla omlátit či pocuchat interiér vozidla. Taky u silnějších hrozí odrazy od zdí a nechtěná zranění. Situace komplikovaná, ale běžná pro farmáře, sedláky.


4. když není co jiného (ten nápad tu pravda již párkrát popsali) - tj. sportovní střelec přepadený na cestě z trainingu s .22LR v podpažním pouzdře, jelikož se mu tam nechce vláčet 2 zbraně. To má stopy racionality - tedy pokud netrainoval s jednorannou libovolkou :-) A nebo v zemích kde je nějaká .22LR volně prodejná (lepší .22LR nežli holé ruce) - ve Francii prý mají být jednoranné volně k prodeji. Ale možná jen pušky. Neověřeno.



Závěr: I .22LR cíleně na sebeobranu si může koupit i někdo, kdo není pomatený ani fetišista. Vyvraťte mi to.
Naposledy upravil(a) kayakero dne 09 říj 2008 15:11, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 říj 2008 12:04

1. mám zbraň v ráži 40 SW menší než bývá většina malorážek
2. lidé mající takovýto obrovský obtíže zpravidla nemají šanci získat ZP, tudíž zbraň mít nemohou...
3. omlátit interiér vozidla? Už trošičku vymýšlíte pičoviny abyste 22tku obhájili.
4. souhlas, ale ten sportovní střelec musí mít vydáno povolení k nošení a mít příslušnou skupunu ZP...
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 08 říj 2008 12:41

5. a ještě jeden případ: skryté nošení:
V C.S.I. LA měli vrahouna černocha, co do věznice propašoval malinkého freedom-armse, tedy asi .22LR (či blízké) ukrytého v konečníku. Tasení zbraně asi nebylo moc pohotové, ale je to terciální zbraň jako z čítanky. Zkrátka kdo chce nosit zbraň zasunutou v prdeli, pak koupit jedině malorajdu :-)


Nebo si někdo z vás dokáže do prdele narvat nějaký větší kalibr? Pokud jo, umístětě tu odkazy na dokumentační videa. 9para nemyslitelné ani v subkompakt (Rami a pod. ) - ani po několikaměsíčním každodenním roztahování nafukovacím rektálním kolíkem koupeném v nejlepším sex-shopu.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 08 říj 2008 13:04

to Alfonss:

re 1.: A vejde se Ti .40SW za nepřebujelou přesku opasku? Nebo do boty - aniž bys kulhal? Nebo do pouzdra na mobil? Do větší peněženky? Pidipistolky na .22LR to dokážkou - a stále ještě vypouštějí do světa projektily, které proniknou lebkou.

re 2.: To jako když si na snow-boardu komplikovaně zlámu ruku v zápěstí, seberou mi zbroják? Anorektičky pod 35kg živořící váhy musí být beze zbraně?

re3.: Na odstřel škodné (smečka smetištních toulavých psů, třeba) volně v terénu samozřejmě dlouhou .22, z auta ale raději malorážkový revover - i když mají čoklové respekt a nevrhají se do pootevřeného okénka a tedy netřeba střílet nejprve škvírkou (kdy hrozí podrápání vnitřku, tak vyhozená hilzna udělá na laku ďubku, která nasere. Neteoretizuju.

re4.: Jo, to musí. A taky asi tou zbraní asi chrání hlavně jen tu zbraň před ukradením, takže mít v technickém průkazu zbraně kategorii na sebeobranu se tím doporučuje.


___ ___ ___
.22LR na sebeobranu nefandím (proto si svěrač rektálním kolíkem cvičit nebudu), jen mne napadlo pár (snad i věcných) argumentů, které tu kupodivu ještě nezazněly.
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 08 říj 2008 13:49

Už jsem to samé psal do vlákna také o malorážkách, ovšem jak tak koukám, hodí se to spíše sem.
- revolver s výměnnými válci .22 LR / .22 WMR .
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 08 říj 2008 13:49

.... do zadku se ale taky nevejde :?
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 08 říj 2008 16:51

Vidíš, to mě nenapadlo. Asi si pořídím 22ku za účelem análního nošení. Nebo trochu potrénuju a budu tam nosit mosin nagant 44 s vyklopeným bajonetem....

Jako je jasný, že malorajda je lepší argument než sprostý nadávky, ale kdybych si už chtěl cpát něco doprdele, byla by to spíš 6.35 než 22, jelikož ty se vyrábí rozměrově podobně. Nebo Kel tec 32, ten je na 7,65 Br. Nebo Kevin.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 říj 2008 17:28

kayakero píše:to Alfonss:

re 1.: A vejde se Ti .40SW za nepřebujelou přesku opasku? Nebo do boty - aniž bys kulhal? Nebo do pouzdra na mobil? Do větší peněženky? Pidipistolky na .22LR to dokážkou - a stále ještě vypouštějí do světa projektily, které proniknou lebkou.

re 2.: To jako když si na snow-boardu komplikovaně zlámu ruku v zápěstí, seberou mi zbroják? Anorektičky pod 35kg živořící váhy musí být beze zbraně?

re3.: Na odstřel škodné (smečka smetištních toulavých psů, třeba) volně v terénu samozřejmě dlouhou .22, z auta ale raději malorážkový revover - i když mají čoklové respekt a nevrhají se do pootevřeného okénka a tedy netřeba střílet nejprve škvírkou (kdy hrozí podrápání vnitřku, tak vyhozená hilzna udělá na laku ďubku, která nasere. Neteoretizuju.

re4.: Jo, to musí. A taky asi tou zbraní asi chrání hlavně jen tu zbraň před ukradením, takže mít v technickém průkazu zbraně kategorii na sebeobranu se tím doporučuje.


___ ___ ___
.22LR na sebeobranu nefandím (proto si svěrač rektálním kolíkem cvičit nebudu), jen mne napadlo pár (snad i věcných) argumentů, které tu kupodivu ještě nezazněly.
Ale tyto argumenty jsou zcestný....
1.) Ukaž mi malorážkovou pistoli, která se vejde do peněženky a jsi s ní schopen na 10m něco zasáhnout
2.) Pokud anorektička nezvládne kopanec devítky, tak zákonitě nemohla uspět v praktické části zkoušek na ZP
3.) Teoretizuješ :)
4.) Chrání jen tu zbraň..... :roll:
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 08 říj 2008 19:32

2:predator:No já bych raději volil 22 než 6.35,je pravda že 6.35 je asi soplehlivější...
Jinak:Na všechny zbraně kategorie B mám povoloení na nošení(včetně Novohradského),právě proto abych mohl mít zbraň po cestě na střelnici/ze střelnice nabitou a nemusel tahat ještě jeden kvér...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 říj 2008 20:13

Pánové už se necháváte trochu unést. Debata je sice nesmírně zábavná (rektální nošení - pohotové tasení :lol: ) ale jinak zcela neplodná. Jasně že na obrahu je lepší .22ka než holé ruce, ale lidí co nosí .22ku primárně na obranu asi moc nebude.
Já osobně bych nechtěl koupit ani z tý malorážky, natož větší kalibr.
Zamčeno