Vzduchovka versus Airsoft

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Co koupit radeji?

Vzduchovka
81
94%
Airsoft
5
6%
 
Celkem hlasů: 86
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: :)

Příspěvek od Altaros » 07 kvě 2007 12:49

Jerome píše:Přesně tohle sem dělal taky,něco sem si přečet v brožurkách na netu a dělal sem chytrýho..Ale v praxi je to úplně jiný,samozřejmě,že těch 170 metrů člověk dostane př dobrém výhledu a bez závětří,ale pokud má člověk sniperskej manuál se 160 pružinou a ktomu hodně upravenou,tak těch 170 metrů se dá dostat.Čti dál na netu chytrolíne.
No me spis prijde,ze na tom netu jsi ty stale,nebo spis na nejakych strankach co nejsou ani o AS.AS nej zbrane dostrely max.tech 110m-120m.A sanci na zasah mas pri idealnich podminkach nekdy,kolem 70-80m dal uz je to opravdu tezka nahoda.A to mluvim o postave 180cm.Napis to na http://portal.airsoft-portal.cz ,tam si te daj k snidani,nebo rovnou smaznou a nemat tady lidi,kteri se tomuto sportu nevenuji a tudiz o nem nemaji presnejsi informace.


Jerome
Příspěvky: 95
Registrován: 05 říj 2006 19:24

Airsoft

Příspěvek od Jerome » 07 kvě 2007 13:03

Ten kluk se me ptal,jak je to nebezpecny a ja myslim,že krvavý fleky ktomu patří šéfové a těch 170 metrů je pravda,je teda taky pravda,že to byla airsoft zbraň za x tisíc,ale prostě ten dostřel má..O tom se s váma nebudu dohadovat,jasný že přesnost je nic moc,ale prostě ta kule těch 170 metrů dostřelí(samozřejmě při použití správných BB)
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 07 kvě 2007 13:28

Doporucuju ti precist tuhle diskuzi http://www.airsoftguns.cz/koment.php?&p ... =145.Primo na tehle strance mas prispevek od cloveka co se tim hodne zabyva(Harry).Ja sam mam,mimo jine,pusku s 160m/s a vim jake BB pouzit a proto take vim,kde jsou hranice AS zbrani.Ano mozna tech 170m by mi dostrelila,kdyz bych hodne stahnul hop a dal to pod uhlem 33 i kdyz o tom dost pochybuji,ale to nic nemeni na tom,ze tyhle zbrane jsou limitovany strelivem a diky tomu se o vzdalenosti nad 80m neda hovorit o presnosti(mimo jine napr. proti vetrovkam se dle me u AS zbrani neda hovorit vubec o presnosti :wink: )
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 kvě 2007 21:03

shai_than píše:Jo. Ale příznivci airsoftu, jste blázni, že to tady kupujete za ty prachy. V dlouhých zbraní se nevyznám (ono skoro ani v krátkých :shock: ) , ale ty slavné sniperky, co se u nás prodávají za min 15000 a výše, stojí v japonsku (konkrétně v tokiu fa tokyo marui) čtvrtinu ceny, co u nás. To jen taková malá připomínka, že domluvit se s někým, co má cestu do japanu, dát mu dva tři litry navrch za ochotu a ušetřit 7000 není možná na takový problém, jak to na první pohled vypadá...
ale nic proti airsoftu, je to prdel :D
Nemáš odkaz na nějaký shop v Japonsku ? Znám tam pár lidí :twisted:
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 08 kvě 2007 02:33

http://www.tokyohobby.net/
Ale bacha na letistich kamos s mym glockem 18c mel trosku problemy,ale pak to slo.Jinak odsud nevim,zda je to primo v tokyu,ale predpokladam ze jo.Pripadne je tam prodejcu vsude habadej.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 kvě 2007 11:16

prez letiště by to nešlo ,bylo by to po moři :wink:
shai_than

Příspěvek od shai_than » 08 kvě 2007 21:57

golfkiller píše:
Nemáš odkaz na nějaký shop v Japonsku ? Znám tam pár lidí :twisted:
zdarec,
odkaz na shop nemam :? byl jsem v japanu 14 dni a prolital cele tokio (no ok, kecam, je velke jak cela CR :shock: ), airsoft tam prodavaji prakticky v kazdem obchodaku s hrackami, vetsinou v hornich patrech (nevim proc to nemaji nikdy dole). Na ulici takovy obchod stejne nepoznas skrz ty jejich klikyhaky, ale konkretne na hlavni ulici ve ctrvrti Akihabara jsou podle me dva nejlepsi, jeden rovnou u stanice nadzemky (spodni patro modely vojenske techniky) a smerem od zastavky po hlavni ulici asi 5min chuze po prave strane (bily uzky obchodnak,spodni patro fantasy figurky), kdybys chtel, poslu ti foto tech obchodu zvenku nebo zakreslim do mapy.
Jinak, predtim jsem se o as moc nezajimal, ale jak jsem tam videl ty ceny,neveril jsem vlastnim ocim a volal jsem bratranci, co tim zije. Vysledek sok, uz jsem to tu kdesi psal, uz jsem pozapomnel a asi to ted nebudu uplne presne opakovat, ale konkretne fa tokyo marui (ceny prepoctene na kc): p90 v el s tlumicem 1800kc, s kolimatorem 1900kc, uzi v el cca 2200kc, plynovky vcetne new gas modelu (glock, hi capa 5.1 atd) 1600kc, sniperky el cca 4000kc, plus tuny vystroje, zasobniku, nahr.baterek (8.4v mini-a 180kc :shock: ) atd atd....a to nepocitam slevy na lonske modely az 50procent z uz tak smesnych cen, neorientujte se jen podle katalogu tokio marui (pridavanemu ke kazde as od tehle firmy,pro zajimavost-1000jenu=170 kc) ...v tech dvou patrech s as jsem stravil 5 hodin, vazne, pocitano.
no a ohledne prevozu domu letecky, zadny problem, vzal jsem 3 manualy (bohuzel nezbylo vic penez) po cca 270kc/ks (ber92 hg, 2xsocom23 hg u nas cca 1000kc/ks) a nikdo ani nemukl. Samozrejme do zavazadloveho prostoru, s sebou do letadla ani nahodou :O)))
pokud letite pres koreu, je jen jeden rentgen v tokiu, u ktereho primo stojite a pokud vam zavazadlo nebudou chtit otevrit, odjede do zavazadloveho prostoru a nikdo se ho pak ani nedotkne, ani pri prestupu, vystupni kontrola ve vidni zadna, jen jsou to prasata, tak s tim dost mlati, takze jeden socom na spodku tlumoku original baleny v polystyrenu priletel na sracky.
Panove, byl jsem tam, videl jsem, privezl jsem, verte mi a neorientujte se podle poplasnych zprav z neduveryhodnych zdroju. Ale jestli bych to provezl treba z usa, to je na zkusenosti nekoho jineho.


cau
shtn
shai_than

Příspěvek od shai_than » 08 kvě 2007 22:21

a zase jsem se nastval, jak vidim ty ceny u nas.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 09 kvě 2007 17:57

mně ze států lítao vybavení na paint ,jen jednou musel kámoš na letišti (nebo na poště ted už nevim) že lahve na vzduch jsou prázdné jinak no problem.Tady v čechách to už nikdo nekontroloval
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 29 zář 2008 14:03

Vzduchovka na sebeobranu?
1. Skutečné použití bych viděl na vzduchovku vz.47 - model pro armádu, na který se dá nasadit bayonet. Ten - dokonale nabroušený pak používat k útoku na bodáky. Stejnou práci ale zvládnou lépe vidle.


2. Ani sifonovka CP99 Compact (tj. 4,5mm BB) s realistickým blow-back není marné pro případ sebeobrany mít s sebou. Ale ne na strašení - vyděsit někoho předstrašeného (kdo vlastně stejně není velkou hrozbou) maketou se sice někdy povede, skutečně zlého útočníka tím ale nezastavíš - spíš navnadíš.


Takže obráceně: nejprve na něj vytáhnout skutečný Walther no a když se nelekne, tak zahájit palbu 9para. Když dobře trefíš, je po nebezpečí i po problému: pro vyšetřování bude platit tvoje verze. No a kdybys netrefil a on s kamarády tě obvinil, že jsi ho přepadnul bez důvodu ostrou zbraní, že na to má svědky, tak polucistům ukážeš "realistickou" pistolku na BB-kuličky a že to byla jen legrace a ne přestupek proti zbrojnímu zákonu. Pravda, zde Airsoft poslouží stejně dobře - a nepálí tě ani nepřesnost, ani nedůstojná plastikovost střeliva.
___
k tomu bude vhodnější spíš sifonovka Umarex: Walther PPK 4,5mmBB - lze zaměnit jak za naši vz.50/70 (možná až vz.82 a vz.83), tak s Walther nebo s SigSauer 232. Tj. s pistolemi, které lidé po kapsách spíš nosí nežli u nás neběžný polymerový Walther.

Roman píše:ale vzhledem k tomku, že CP99 vypadá jako P99, tak by to snad mohlo vyjit. Teda pokud by nevystřelil :) Ale pokud by mělo jit třeba o slávku TEX 088, tak su jednoznačně pro airsoft :) tam nezasvěcený nemá šanci poznat, zda jde o real nebo "kuličkovku" (smích)
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 01 říj 2008 11:09

No spíš je lepší útočníka nejdřív zastřelit 9mm verzí a pak mu tu kuličkovku dát do ruky. Těžko jsi mohl před střelbou zjišťovat jestli je a nebo není pravá, že...
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Příspěvek od Robert69 » 01 říj 2008 12:18

vlkodlakus píše:No spíš je lepší útočníka nejdřív zastřelit 9mm verzí a pak mu tu kuličkovku dát do ruky. Těžko jsi mohl před střelbou zjišťovat jestli je a nebo není pravá, že...

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 02 říj 2008 14:14

to vlkodlakus:

dovedl jsi to k dokonalosti :-)
teď jenom v čerstvém stresu z hrůz: ty 2 vzhledem a váhou stejné pistole nepoplést a nepodstrčit mu tu pravou :-)
pisty

Příspěvek od pisty » 02 říj 2008 14:32

OT: Tak to bola samovrazda :twisted:
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Vzduchovka versus Airsoft

Příspěvek od Erix » 13 lis 2021 15:20

Zdravím, tak jsem neodolal a zkusil jsem otestovat osobně AS AEG zbraň (kopii m4) a porovnat tak její schopnosti, aby se dal udělat obrázek ve srovnání se vzduchovkou. :wink:
Vím, že dříve jsem se na tyto zbraně koukal skrze prsty, ale testování ukázalo, že se to v tomto oboru hodně posunulo. :shock:
1. Test:
Replika z krabice s úplně povoleným hop-upem(jen aby kulička nepropadla), přes neseřízená mířidla vstoje bez opory dosahuje na cca 12 metrů soustřelu cca 60 mm (ekvivalent černého na klasickém vzduchovkovém terči).
Vím, někdo řekne nic moc, ale když se nastaví hop, mířidla a zkusí se to opravdu s oporou, tak myslím nebude problém se dostat na průměr třeba 30 mm, což na zbraň bez vývrtu pro účely zábavného indoor plinkingu bude více než dostatečné.
2. Test:
Střelba na cca 6 metrů s oporou, opět hop up v základním nastavení, tentokráte osazen levný kolimátor(neseřizováno). Výsledek je soustřel cca 20 mm, což je na to, že to není nastavené super.

Schválně jsem nic moc nenastavoval a nechal projevit všechny případné neduhy zároveň. :D
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Odpovědět