Nedotazeny zaver, pomoc, prosim..

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

luckyn
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2007 00:58
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od luckyn » 28 zář 2008 20:33

Děkuji za odpovědi, asi je to pro vás banalita a možná dotaz považujete spíše za vtip :wink: Ale.. byl jsem včera na střelnici a použil nově naučený úchop jako před tím, no a co se nestalo, zase nedotažený závěr.. :shock:, předal jsem pistoli přítelkyni, vybouchala na terč a pohoda. To jsem si říkal, to není možný, chytnul jsem HK do pacek normálně jako před tím(jako jsem to učil přítelkyni a jako to učil kdysi někdo mě), vybouchám zásobník a dotaženej závěr 8) Takže to asi bylo v tom úchopu a musím uznat, že starý úchop je starý úchop. Ale stejně mi to vrtá hlavou :? :lol: A to jsem vlastně přítelkyni učil střílet, nechápu, proč jsem musel vymýšlet novou inovaci v držený zbraně :roll: No a záhada je vyřešena :lol: Ještě, aby měla přítelkyně lepší vysledky, ne že bych ji to nepřál :oops: :lol:
Jinak se jedná o HK USP Full-size.


Schopný tvoří, neschopný poučuje..
HK USP Full-size
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 28 zář 2008 20:40

pistole se musí držet pevně ne jako pinďour :D Občas se stane když se špatně chytne že nepřebije
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 zář 2008 20:57

Nadupaný střelivo a železná pistole to vyřeší :D
Jinak opravdu není na škodu chytnout pistoli až z ní kape barva :D
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 zář 2008 07:09

Alfonss píše:Nadupaný střelivo a železná pistole to vyřeší :D
Jinak opravdu není na škodu chytnout pistoli až z ní kape barva :D
Já teda nevím, ale křečovité držení asi není to pravé ořechové. Spíš bych viděl zásadní problém ve fixaci zápěstí a povolené paži. Prostě energie vzniklá impulzem výstřelu musí zůstat v závěru a nesmí se vybít v zápěstí, nebo v paži.

Další možnosti pro vznik této závady jsou (jak už tu kdosi psal): unavené péro v zásobníku - popřípadě nedoražený zásobník slabé střelivo. Už jsem viděl i zablokovanou střeleckou pohotovost nějakou nečistotou, takže ta páčka prostě nechtěla yaskočit do výřezu v závěru.

Ale můj tajný favorit je špatné držení.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 zář 2008 11:38

Já potřebuju střílet rychle a když to budu držet jak panna vocas, tak mi bude pistole lítat v ruce. Je nutno to chytnout fest, silná ruka pistoli přidržuje a spouští, slabá ji drží co to jde, pistole tolik necestuje a trefuje se.

Už mě unavuje poslouchat papouškované rozumy o "křečovitém držení", držte si to jak chcete, já střílím takhle a nějaký výsledky za mnou jsou vidět, takže asi tak....
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 zář 2008 12:13

Problém je, že při křečovitém držení dostávají jednak záhul klouby (což Vás asi tak moc nezajímá), ale hlavně (paradoxně) potřebujete moc síly na udržení zbraně čímž jde dolů přesnost. Správná dávka síly je taková, aby nezačaly bělet konečky prstů silné ruky. Cokoliv víc je spíš na škodu.
Při rychlém sledu střelby (při proudové střelbě) je potřeba se naučit sledovat zbraň (mušku) a ruku naučit, aby se vracela tam, kde už člověk nemusí moc mířit. Naučit ji to lze pouze šoustavným tréninkem. Jak nasucho, tak navostro.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 zář 2008 12:26

Ale já netvrdím že zbraň držím natvrdo silnou rukou. Stačilo by si přečíst co jsem psal.
A taky by nebylo od věci pokecat si se špičkou IPSC jak drží zbraň, namísto popisování teoretických úvah o bělání prstů....

Klouby samozřejmě dostávají na prdel, zbraně jsou vyladěny aby se co nejmíň zdvihaly, ale o to víc kopou dozadu. Řeší se to "recoilem rukou", žádný propnutý paže, hezky pokrčený lokty.
Aktivní střelci mají velice často zhuntovaný zápěstí a není to o tom že by špatně drželi, prostě to dostává na prdel, stejně tak jak fotbalisti trpí na kolena a kotníky....
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 29 zář 2008 13:05

Tedy nechci vás naštvat,ale tento problém se už někde řešil (strelectvi.cz, mojezbran.cz ?), taky jsme tvrdili jak se např. Glock musí vzít "tvrdě",ale pak nás utřel V.Martínek s tím, že každá dobře seřízená,resp,. funkční pistole s patřičnou municí musí přebít i když vůbec nebude držená v ruce nebo jinak fixovaná...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 zář 2008 13:15

2 Dydla

Na tom něco je....
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 29 zář 2008 16:59

No, možná tomu nebudete věřit, ale mě takhle jednou nezůstal otevřenej závěr po vystřelení posledního náboje u osmapadesátky...držel sem to jednou rukou a střílel od boku ala Rambo. Střílel jsem koppovky.

Takže něco na tom asi bude, a pan Martínek může tvrdit co chce...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 zář 2008 18:13

Dydla: Když budeš mít fullsize plasťáka s terčovou (slabou) municí, tak pokud nebude zbraň fixovaná, nebo pevně držená v ruce, tak prostě a jednoduše nepřebije. To je holej fakt známej po celým světě. To že pan Martínek někoho utřel je sice možné, faktem je, že by se měl spíš zamyslet nad tím, v jakým stavu "seřízení" odchází jeho zbraně z jeho firmy, resp. jak kvalitně skládá pistole jeho synvec-puškař, jenž je manuálně zručnej asi jako soustružník z venkovskýho kolchozu.... Kéž by tak Václav opustil židli u počítače a vrátil se zpět k puškařině......
luckyn
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2007 00:58
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od luckyn » 29 zář 2008 22:17

Musím souhlasit, pistole by se měla pevně držet.., být v ruce prostě zafixovaná. Někdo mi radil.., že mám pravou rukou pevně držet pistoli a tlačit dopředu.., levou rukou zase tlačit proti pravé ruce.. Já už si zase střílim jako dřív a je mi fajn, prostě nevymýšlet nějaký inovace, tedy v mém případě :roll:
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
HK USP Full-size
Odpovědět