BROKY vs. DIABOLO

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 26 srp 2008 17:40

Diabolky mají větší přesnost a lepší stabilitu v letu.Dostřel závisí na váze, energie a dalších vlivech.Zbraně co jsi měl uvedené jsou spíše pro zábavnou střelbu, proto mají také víceranný zásobník.Když se koukneš na videa zjistíš, že se používájí spíše na plinking než terčovou střelbu.Terčová střelba je samozřejmě možná, v tom případě vol raději diabolky a kup zbraň, která má drážky v hlavni.


Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
14pitbul15

Příspěvek od 14pitbul15 » 26 srp 2008 18:06

no strielat na svetko mozne aby som sa trafil ale tak skor pevne casti :D ale terc ... no aj ten mozno ..
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 26 srp 2008 21:59

:Kjotrk
zeptej se přímo v Kovohutích, broky 4,4mm by měly mít označení 9 a mohly by je i mít.
Dále k přesnosti broků: Dost záleží na přesném tvaru a průměru koule a ta by ve vývrtu měla být vedena jen v polích. Pokud tato podmínka bude splněna, přesnost broku bude vynikající i ve srovnání s diabokami. Ne každá hlaveň to zvládne. Ale mezi levným střelivem je brok, aspoň ten vyrobený v Kovohutích, králem. Takovým Luxům se o ní může kolikrát jen zdát, o Standartech nemluvě. Nevěříte, vyzkoušejte. Kupuju je vážené na kila, nic přesnějšího za 3 halíře neseženete.
Furcap

Příspěvek od Furcap » 30 srp 2008 11:53

14pitbul15 píše:hmm a v kratkych co2 by ste teda co volili? diabolo ci broky.. a zapory ako ze diabolky sa horsie nabijaju nemyslim.. myslim let .. dostrel , presnost ..
V duplicitním vlákně co si předtím založil máš odkazy na Berettu Elite 2 a Umarex cpSport, měl jsi tedy na mysli rozdíl mezi BBs (ocelový brok) a diabolou?
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 30 srp 2008 13:23

-------------
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 20:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
VinceCZ
Příspěvky: 117
Registrován: 27 čer 2008 16:12

Příspěvek od VinceCZ » 31 srp 2008 15:07

Taky by mě zajímal rozdíl mezi BB brokem a diabolkou. Chci si pro zábavu také jednu CO2 pořídit.A ne, nebude to LOV ani Drulov, bude to opravdu pro zábavu s reálným vzhledem a víceraným zásobníkem.
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Příspěvek od Robert69 » 31 srp 2008 15:33

VinceCZ píše:Taky by mě zajímal rozdíl mezi BB brokem a diabolkou. Chci si pro zábavu také jednu CO2 pořídit.A ne, nebude to LOV ani Drulov, bude to opravdu pro zábavu s reálným vzhledem a víceraným zásobníkem.
BB broky jou ocelové kuličky povrchově upravené proti korozi(pozink atd.) používaji se převážně do víceranných pistolí na CO2.

http://www.colosus.cz/zbrane/broky-bb-c ... ro-umarex/
Uživatelský avatar
VinceCZ
Příspěvky: 117
Registrován: 27 čer 2008 16:12

Příspěvek od VinceCZ » 31 srp 2008 15:41

ano, to už jsem si též zjistil.Spíš by mě zajímali konkrétní zkušenosti.Přesnost, síla atd.Děkuji
Furcap

Příspěvek od Furcap » 31 srp 2008 18:16

VinceCZ píše:ano, to už jsem si též zjistil.Spíš by mě zajímali konkrétní zkušenosti.Přesnost, síla atd.Děkuji
Pokusím se odpovědět, ale jelikož se ptáš vlastně na pistoli tak to napíšu do vlákna " Jaká co2 pistole "
Uživatelský avatar
VinceCZ
Příspěvky: 117
Registrován: 27 čer 2008 16:12

Příspěvek od VinceCZ » 31 srp 2008 18:25

To taky.Podle toho se zařídím jestli zbraň na BB či diabolky.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 23 zář 2008 11:52

Kdo prodávají broky na kila?
Mám vážný zájem pár kilo koupit :-)
Mě vnucujou leda po krabičkách, cena se pak moc neliší od diaboly.
______________________
pbrejsa píše::Kjotrk
Kupuju je vážené na kila, nic přesnějšího za 3 halíře neseženete.
Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bendis » 23 zář 2008 13:27

pro broky si zajed do kovohutí, všechny ruzný velikosti, vím že to brali myslivci na přebíjení brokových patron

http://www.kovopb.cz/cz/strelivo_p.html
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
Číča

Příspěvek od Číča » 24 zář 2008 20:43

Jak je to tedy s poskozovanim zavitu v hlavni? Je jasne,ze ta hlaven je vyrobena z mnohem kvalitnejsiho materialu,ale zase treba takovych 10 000 broku... :D Ptam se,protoze strelba brokama se mi libi,zadne rozdily (10-30m) jsem oproti gamo match,LUX,boxer a jsou take levnejsi :lol:
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 29 zář 2008 15:16

Závit Ti zkurví ocelové BB-broky. V našem obchodu se zbraněmi je taky prodávali a nejsem si jist, zda ta dobrá žena zapultem ví co je to zač a do čeho jsou určené - aby zastvila napoučené od výhodné koupě. Zbraně na ně neprodávají, u nás jen GAMO.


Běžné broky 10 a 11 (+ olověné GAMO 4,5) nemají naději - rozmáčkneš je kleštěmi, rozskousneš v zubech.



Jinak - s tou srovnatelnou přesností to platí leda pro zlamovačky nebo na kravení.

Kdysi dávno jsme zkoušeli (celý klub - z bujarosti) broky 11 v TAU7 (pro nezasvědcené - CO2 pistole, tehdy jediné dostupné s jakousi přesností, Svazarm jimi byl masové vybaven). Předně bylo slyšet, že letí rychleji (ProChrono tehdy nebylo, takže rychlost nezjistitelná, ale v lapači to klaplo po výstřelu rychleji: dvojice výstřel-dopad jako jediný tón měla vyšší výšku.

Za druhé: rozptyl průměrů broků byl strašlivý až otravný: jen některé se v hlavni udržely, většina samovolně vypadla ven. Tak jsme je začali nabíjet jako předovky a pistole udržovali ústím vzhůru.

Za třetí: v terči hrůza. Kdo s dobrými diabolami nastřílel rozptyl 8-čkový rozptyl (tj. všichni :-) ), ten se s broky i po libovolném cviku pohyboval rovnoměrně přes celé bílé, nejlépa tak přes 3-ky.




Číča píše:Jak je to tedy s poskozovanim zavitu v hlavni? Je jasne,ze ta hlaven je vyrobena z mnohem kvalitnejsiho materialu,ale zase treba takovych 10 000 broku... :D Ptam se,protoze strelba brokama se mi libi,zadne rozdily (10-30m) jsem oproti gamo match,LUX,boxer a jsou take levnejsi :lol:
Odpovědět