Porovnani presnosti

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 24 srp 2004 10:53

Zajímalo by mne porovnání přesnosti mezi klasickýmí pistolemi a jejich kompaktními verzemi. Tedy třeba Sig P226 versus Sig P-228/229, nebo ČZ vz. 75 versus ČZ vz. 75 P-01. Má někdo nějaká data?


Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 31 srp 2004 17:45

Konkrétní údaje nemám, ale myslím, že pro běžnou střelbu je to úplně jedno. To není zbraní, ale - většinou - rukama. Pokud by to mělo být sportovní speciál versus běžná zbraň tak to už snad.
Anonymous

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Anonymous » 05 zář 2004 00:04

Nejsem si vůbec jistej jestli je to jen rukama.Dle mích zkušeností je natom nelíp CZ75/85
s doma laborovaným střelivem.Znížit výkon střeliva aby zbran tolik nekopala a použít střely z tvrdšího olova aby se nestrhávali v drážkách.Přeleštit mechanizmus z důvodu odporu spouště a je to zlatá zban!!!
Zbran mezi výstřeli přestane kopat spoušt jde lehce kam dopadne první rána tak tam dopadne i další.Laboraci si musí zkusit každý sám podle manuálu k přebíjení a skusmo upravit!!!
Zbran je perfektní i s fabrickým střelivem a čím více střílí tím je perfektnější.
morissecurity@cbox.cz
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 05 zář 2004 23:21

Ty vole ... ty uz sem radsi nic nepis, zveda se mi z tech tvejch pravopisnejch chyb kufr. Nejsem zadnej jazykozpytec, ale cituji: "mich";"znizit";"nestrhavali" (TY strely ne Ti) je na me uz opravdu silna kava. BRR.
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 20:19

Omlouvám se za pravopisné chyby ale nejsem čech.Chtěl bych vidět váš pravopis v ANLIČTINĚ.
moris
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 08:41

Myslím, že obecným pravidlem inet diskuzí je to, že se pravopis neřeší. Tedy neřešme ho a nepoužívejme silná slova tam kde nejsou na místě.
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 09:24

Já nevím. Osobně bych zrovna čízu nebral. Zatím jsem se nesetkal s dobře střílející čízou, která by třeba byla spolehlivá.
Na přesnost mám nejraději Walthera (P99), Siga (P-226/SP 2009), nebo Glocka 17.
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 16:53

No to máte asi pěknou smůlu na zbraně, že jste ještě nepotkal spolehlivou Čízu. Vycházím jednak ze své zkušenosti a také třeba z počtu prodaných zbraní (kdyby to byly takový shity, tak by se asi neměly takovou popularitu). Ale na tom, že Sig je fakt jednička se shodneme. I LOVE SIG
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 18:10

Posuzovat, zda je něco shit, podle počtu prodaných kusů?
Když se bude v ČR prodávat zbraň za 15 tisíc a 30 tisíc, kterou si koupí víc lidí?
Když se ta za 15 tisíc bude běžně prodávat jetá za 8 tisíc a ta první za 20 tisíc, kterou si koupí víc lidí?
Podle mě je to jasné.
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 21:14

Asi bych se měl opravit: Nepotkal jsem čízu, která by byla spolehlivá a byla vyrobena po roce 1995 a byla fungl nová - neladěná.
I technologicky je ta zbraň na dnešní poněry ne zrovna na výši (zkyste se podívat kolik zatemovaných pružinek typu ohnutý drátek najdete. Minimálně jeden u spouště...
Ta zbraň sama o sobě byla velmi moderní a pokroková v roce 75 (což byl v době, kdy se o ní zajímali i jiní výrobci). Bohužel, chtělo by to invovat a upravovat. To ti klonovači dělají. ČZUB usnula na vavřínech.
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 24 bře 2005 10:17

Takze moj nazor!
Mam CZ 75 COMPACT duoton, upravenu na diviziu Modified v IPSC (OKO,jednocina spust, sachta) Strielam nou uz treti rok. Ma za sebou nieco nad 10 000 ran strielanych olovom a zavadu chybou zbrane som na nej nemal. Teraz sa mi castym trenovanim okrem strelby na sucho obrusila suciastka poistky. To ma prekvapilo, cakal som tvrdsi material.Inak len vada streliva cca radovo okolo 10-15 zavad. Myslim si ze o hovori za vsetko...CZ je kvalitna zbran. Aj ked by som si prial nizsiu cenu....
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 24 bře 2005 10:58

Díky za ten názor.
Takže až na to, že máš OKO a tak ti nemohla upadnout mířidla (celkem důležitá součást a mě se to stalo), máš úplně jiný spoušťový mechanismus, ubrousila se ti pojistka a 15 nábojů nevyletělo, protože byla chyba v nich (a prý ne v úderníku, pružině, opracování)... je to dobrá zbraň.
Co k tomu říct? Čeká tě prasklý demontážní čep (také jsem viděl) a při střílení IPSC asi neřešíš, jak se zhoršuje přesnost?
Návštěvník

re:Porovnání přesnosti

Příspěvek od Návštěvník » 25 bře 2005 08:35

No ku mieridlám, tie tam mám stále...stalo sa mi že zblblo OKO a tak som pretek dostrieľal cez pevné mieridlá. Neviem čo myslíš vyletením 15 nábojov. Prerušovač je v pohode, hovoril som o manuálnej poistke. A tá by mi mohla akurát odpáliť prvý výstrel ako nekontrolovateľný. Čap rátam že odíde tento rok. Všimol som si že vydrží tak okolo 5000 rán. Ten moj teda nadsluhuje. Presnosť zbrane je vynikajúca. Pri kúpe mala nástrel z výroby 4,3 cm. Momentálne sa pohybuje okolo 6 cm. Čiže podľa mňa výborná zbraň. Len v kútiku túžim po kalibri 40 SW a určite CZ. Čo je vďaka financiám pre mňa dosť ďaleko...
Odpovědět