malorazka HENRY US SURVIVAL

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pavel Novák

malorážka HENRY US SURVIVAL

Příspěvek od Pavel Novák » 21 pro 2005 23:09

Zdravím všechny.Prosím o názory nebo zkušenosti na malorážku HENRY US SURVIVAL.CHtěl bych si ji pořídit na rekreační střelbu.Dík.


Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 22 pro 2005 07:52

Pár ran jsem z toho vystřelil. Je to nouzová zbraň pro nouzové situace. Víc od toho nemůžete čekat. Jediná výhoda je skladnost, přesnost i spolehlivost je omezená konstrukcí. Cenu neznám, ale jako u většiny zbraní z USA bude asi přehnaná.
Návštěvník

Upřesnění

Příspěvek od Návštěvník » 22 pro 2005 08:07

"jako u většiny zbraní z USA DOVEZENÝCH ČESKÝMI PŘEKUPNÍKY A ZLODĚJI bude předražená" - totiž když stojí broková pumpa Mossberg v Coloradu v obchoďáku (v akci :-) 199 dolarů (nová!) a u nás přes 10000 čechokreditů, tak chyba není v USA, ale v ČR.
Pavel Novák

malorážka HENRY US SURVIVAL

Příspěvek od Pavel Novák » 22 pro 2005 13:05

Cena je 7000Kč.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 pro 2005 13:28

V Americe $145 nová. :roll:
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Re: Upřesnění

Příspěvek od Lovec » 22 pro 2005 17:42

Anonymous píše:"jako u většiny zbraní z USA DOVEZENÝCH ČESKÝMI PŘEKUPNÍKY A ZLODĚJI bude předražená" - totiž když stojí broková pumpa Mossberg v Coloradu v obchoďáku (v akci :-) 199 dolarů (nová!) a u nás přes 10000 čechokreditů, tak chyba není v USA, ale v ČR.
To bude asi tym,ze doprava,clo,DPH a marza obchodnika zrejme nebudu nulove polozky,vsak?! Nehovoriac tiez o zbrojnej licencii na dovoz....najomnom za obchod a pod. To si snad nikto ani nie je schopny mysliet,ze nejaka puska bude stat v CR 199 dolacov+ par percent. Skutocne je niekto tak naivny? :roll: A nepredpokladam,ze zrovna nejaka low-cost pumpa bude objednavana ceskymi obchodnikmi vo velkom.A ak niekto pozna cenotvorbu velkych US distributorov zbrani smerom na zahranicny trh,ani nemoze nieco taketo povedat.Detaily sa mi nechce rozpisovat.....
Návštěvník

To je o celních bariérách

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2005 09:10

Já si tam tu pumpu mohu koupit, ale pak ji domů musím propašovat.
Z USA ji v klidu vyvezu (bez jakékoli licence, viz možnost mít v letadle v zavazadle 5 kg munice), ale k nám jen tak legálně nedovezu.
Nezajímá mě licence našeho obchodníka, zajímá mě to, že Američan si u nás koupí a domů doveze cokoli, zato opačně to nejde. To je průšvih Evropy - tenhle přístup. K marži obchodníků dodám jen to, že nebýt těch ochranářských opatření, měli by prostě marží 10% a víc ani náhodou - protože by soukromý nákup v zahraničí představoval reálnou konkurenci. U jistých kategorií zbraní už k tomu došlo - vozí se z Rakouska a Německa, že? :-)
Pavel Novák

HENRY US SURVIVAL

Příspěvek od Pavel Novák » 25 pro 2005 00:20

Tak už ji mám je to ale nezvykle lehký takže ma překvapivý zpětný ráz.Asi hmotnost závěru.Clubky v tom chodí bez problemů se Standartama to ze 20 ran 5x nepřebilo.Přesnost nevím střílel jsem jen doma v garáži asi7m.
Smazaný uživatel 111

Re: HENRY US SURVIVAL

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 25 pro 2005 08:31

Od nasich Standartu žádnou přesnost ani nečekej!! Je to munice na prd.
Jinak je to samonabíjecí malorážka tak potřebuje pistolové 22LR líp kloužou do komory,protože sou mazané a taky nemaj problém z otevřením závěru :wink:
Pavel Novák

HENRY US SURVIVAL

Příspěvek od Pavel Novák » 25 pro 2005 10:22

Pro Baldu. Dík konečně nějaká praktická rada s malorážkou teprve začínám takže sháním info.Ještě jaký střelivo doporučuješ hlavně pro funci s přesností to nebude asi žádná divočina vzhledem ke konstukci.Jinak mám Glocka17.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 25 pro 2005 10:45

Jediná praktická rada je zkoušet a testovat. Žádná cizí rada není přenosná na 100%. A chybami se člověk nejlíp učí, ale jen těmi vlastními.
Smazaný uživatel 111

Re: HENRY US SURVIVAL

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 25 pro 2005 11:29

Pavel Novák píše:Pro Baldu. Dík konečně nějaká praktická rada s malorážkou teprve začínám takže sháním info.Ještě jaký střelivo doporučuješ hlavně pro funci s přesností to nebude asi žádná divočina vzhledem ke konstukci.Jinak mám Glocka17.
Do samonabíjecí malorážky sem používal Zapperky,mají poměděnou střelu tak že tolik nezanáší vývrt,ale občas se mi nějaká kousla,tak sem přešel na Geco 22 LR Pistol a ty chodí bez chyby.
Jinak s tou přesností to nebude žádná sláva,semi-auto sou spíš na "hraní" než na extra přesnou střelbu.
A jak řiká Decoy na vhodnou munici musíš přijít sám :wink:
Přílohy
Zapper -  Geco.jpg
Odpovědět