Pomozte prosim identifikovat zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Boeing

Pomozte prosim identifikovat zbrane

Příspěvek od Boeing » 07 zář 2008 13:54

Uctive zdravim

Prisel jsem (jako slepej k houslim) ke trem puskam, s prateli spekulujeme nad moznou historickou hodnotou. Udajne (ta 2.) je z konce 19. stoleti, ta prvni je lovecka (vic nevim) a ta treti je ptacnice (tez vic nevim). zbrane nemam u sebe ( jen nejake detailni fotky), takze vic informaci nezjistim.

Najde se tu znalec starych zbrani, ktery by mi je pomohl identifikovat a objektivne ocenit?

1

Obrázek

2

Obrázek

3

Obrázek

Dekuji


derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 07 zář 2008 14:03

č.1 a 3 bych tipoval na flobertky(ptáčnice), jestli jsou dobrém stavu od 2 do 5tisíc

č.2 vypadá jako torzo mauseru, vojenské pušky(na fotce vypadá, že má povytažený závěr) - jestli je ve funkčním stavu tak je cena za její držení v rozmezí peněžitého trestu až podmínky

pomohlo by vyfocení značek na zbraních a detailnější fotky
Boeing

Příspěvek od Boeing » 07 zář 2008 14:08

psal jsem, ze je nemam u sebe :wink:

prihodim par detailnejsih fotek:
2

Obrázek

Obrázek

Obrázek

1
Obrázek

Obrázek



vyrobce ani znacku momentalne nemohu zjistit :?
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 07 zář 2008 14:21

Č. 2 je česká puška 7,92mm vzor 24 (mauser). Kovové části byly zřejmě vykopaný ze země a povrchově očištěný a pak zasazený do nové dřevěné pažby.
Boeing

Příspěvek od Boeing » 07 zář 2008 14:35

JirkaS píše:Č. 2 je česká puška 7,92mm vzor 24 (mauser). Kovové části byly zřejmě vykopaný ze země a povrchově očištěný a pak zasazený do nové dřevěné pažby.
Dekuji za informaci. Mohu jeste poprosit a odhad jeji hodnoty?
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 07 zář 2008 15:39

No, tak ta rezatá flinta má sběratelskou hodnotu nula, snad ta pažba tak kolem tisícovky. Žádný opravdový sběratel by si takový rezavý s prominutím křáp do sbírky nedal. Navíc je tady problém, zřejmě není evidovaná a legalizaci bych neviděl růžově.
Boeing

Příspěvek od Boeing » 07 zář 2008 16:51

Jim píše: Navíc je tady problém, zřejmě není evidovaná a legalizaci bych neviděl růžově.
Pravni otazka obchodu je zajistena treti osobou. :wink:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 zář 2008 17:47

JIM : meleš kraviny , dej ji na inzerát ,na aukro,odklepnuto nebo někam a cca 4tisíce za ni dostaneš (3 určitě) Jen pažba má cenu cca 1500-2000kč . Doby kdy se JIME prodávali pažby za litr už jsou v trapu .
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 07 zář 2008 18:09

No, řek bych, že až zas takový kraviny nemelu. Hovořil jsem o sběratelský hodnotě, žádný opravdový sběratel takový s odpuštěním šunt nekoupí. To za prvé, za druhé, nechtěl jsem to napsat na tvrdo, ale ta flinta je bezesporu černá, smrdí nedovoleným ozbrojováním, o legalizaci nemůže být řeč. Už jenom z toho důvodu je cena opravdu jen cena pažby. No a jestli mu někdo dá víc jak tisícovku za pažbu, tak dobře. A s tím aukrem, no já bych neměl odvahu to veřejně nabízet, protože to opravdu zavání průserem.
Boeing

Příspěvek od Boeing » 07 zář 2008 18:14

Jim : dekuji za informace a opravdu neni nutne zabyvat se pravnim aspektem cele veci (navic jsem 2x zminoval ze tuto zbran momentalne nedrzim), ma otazka nebyla timto smerem mirena. Jde mi pouze o identifikaci zbrani a vycisleni objektivni hodnoty.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 zář 2008 18:32

jsou sběratelé a sběratelé ,a věř že je spousta sběratelů bez ZP kteří takovéhle železa kupujou jako smyslů zbaveni .Dávají si je na zdi na chalupách a podobně :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 09 zář 2008 02:30

Zase super! 1. je neschopný si najít zbraň v příslušné literatuře, na netu, případně anonymní formou typu "prosím znalce opakovaček/SR o určení...děkuji posílám foto/odkaz na SZ, 2. straší kriminálem, aby i nerozhodnutí příslušníci PČR věděli že i beznadějně rezaté železo není košer, načež se 1. brání to já ne, to kamarád, což je ve výsledku stejně TČ "neoznámení..." a 3. (já) se rozčiluje aby to bylo do počtu.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Odpovědět