zivotnost Glocku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 zář 2008 17:27

Kolego, myslím, že to je dobrá volba a že budete spokojen.

Na mě to je příliš dlouhý kus, ale pokud chcete něco takového, tak proč ne.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 04 zář 2008 18:24

Petin00:

To co Ti říkal o CZ, že "všem prý po 2000ci ranách odešla hlaven" jsou s prominutím "blbý kecy" a podobné řeči by mne naopak od důvěryhodnosti dotyčného spíš odradily. Jak všem ty hlavně odcházejí? Praskají? Čím z toho střílel? Neřeknu po 10 nebo 20 tisících, ale po 2 tis :-D
Nejsem žádný milovník CZ ani zaměstnanec CZUB, sám mám také mimojiné mlocka, ale tohle je fakt žvást. Na CZ75 častěji praská záchyt závěru, ale to je celkem známá věc a není to žádná extra vada.

Pokud jde o volbu G34, tak pokud tu zbraň nechceš na nošení, ale pouze na mířenku nebo třeba IPSC, tak je to určitě dobrá volba, v opačném případě bych šel raději do G19 nebo G17, na které je možno dát také mikrometry a na nošení jsou mnohem vhodnější. Nicméně spokojen s ní jistě budeš. Hlavní je, že jsi s ní spokojen Ty a pokud Ti dobře sedne do ruky a trefuje, tak není co řešit ;)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 zář 2008 19:01

Glock na mířenku je pičovina, velice málo lidí s tím dokáže nastřílet tolik co s SA spouští....

Na mojí číze je lauf po 20 000 ranách (faktorové .40 SW) pořád ještě OK a střílí velice přesně.

To že je to bývalej plukovník mluví za vše, kdo byl za komančů totální zakomplexovaný pako, že nenašel uplatnění jinde, tak šel do armády... Bože co já jsem jako záklaďák s takovejma vylízanejma bolšánama zažil :(
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 04 zář 2008 19:02

Nejen blbé key, ale i hloupoučké až legrační, pan plukovník je už ai trochou "out" . ( mám jak Glocka tak ČZ ) Ukaž p.plukovníkovi některé problémy řešené např. na www.mujglock.com, ať se poučí na stará kolena . D.
KKaazz

Příspěvek od KKaazz » 05 zář 2008 07:20

taky jsem šel nakonec do 34ky ... na nošení pod ramenem mi přijde každý glock takový velký a neohrabaný a na opasek je zas každý v pohodě, taham ho "napříč" ... munice celkem levna, střili se mi s nim dobře... spokojenost :) ... ale pořad mě laka revolver .44 :D ... taurus nebo S&W ?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 zář 2008 07:46

Na revolvery tady je nespočet témat, kde fanoušci obou značek tradičně přináší své argumenty pro a proti.

Typicky se dá říct, že metalurgicky a konstrukčně jsou lepší S&W. Co se týče spouště, pak S&W jsou nedostižné. Taurusy jsou taková běžnější konfekční zbraň, ale nejsou špatné, pokud do nich nechytne šílený český puškař u panímámy Walterové.
Slušné revolvery vyrábí ještě Ruger. Ty jsou někde mezi S&W a Taurusem (spíš směrem k S&W).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Pan plukovník

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 05 zář 2008 08:27

No, pan plukovník bude asi expert. Mám minimálně 5 kamarádů, co mají v 9L s ČZ 75 "nálet" přes 40.000:-)). A vš OK. Mimochodem, kdyby pan František Koucký zkonstruoval ČZ 75 dnes, a byla jí poskytnuta patentová ochrana (což soudruzi lehce "opomněli" - dobytek jeden), tak je ČZ 75 nejprodávanější krátká kulová zbraň za Zemi. Takhle je, po Colt 1911, jen druhou nejklonovanější zbraní...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 zář 2008 12:08

Já si teda zase nemyslím že CZ 75 je nějakej zázrak, myslím že má konstrukční nedostatky a zpracování a materiál taky není žádnej zázrak, ale tvrdit že po 2 tisících ranách jde hlaveň do kopru může jen jouda....

S takovou by mi čezeta vystačila tak na 1-1,5 měsíce :D
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 zář 2008 12:25

Možná je pan plukovník mírně dementní a plete si ČZ 52, která opravdu byla stavěná tak na 2000 ran r. 7,62x25. Možná si nevšiml, že už dávno není v záručních podmínkách 2000 ran, jako kdysi. Nevím. Já chodím do Olomouce za jedním starým pánem na střelnici do bunkru, který dokáže o zbraních říct hodně zajímavých věcí, ale toto o ČZ nikdy netvrdil.

Na svou dobu byla ČZ 75 zbraň pokroková a moderní. Měla několi velmi elegantních řešení a opravdu byla značně nedoceněná.

Dnes to je zbraň normální. Kdyby se současným vývojem začala Zbrojovka před deseti lety, jsou dnes na špici mezi německými, rakouskými a americkými zbraněmi. Jenže strašně dlouho spali a to není dobře.
Stejně tak není dobře si donekonečna plácat na ramena a říkat, jak jsme dobří. Problém je, že ještě chvíli, a dobří nebudeme. Někdo nás předběhne. Je potřeba držet jazyk za zuby a makat na úspěchu a ne se cachtat tím,že jsme jedna z nejvíc kopírovaných zbraní.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 05 zář 2008 12:35

To sem čekal,že zase Alfons začně ty svoje vulgární příspěvky a to že zase odsoudí člověka i když ho nezná...faktem je,že každý má jiné zkušenosti a každá 75 určitě neodejde po 2000 ranách..
Ten plukovník by tě přestřílel za jakékoliv situace..To že nemáš rád vojáky,které mají vysokou hodnost to je tvoje věc,ale asi Tě štve když někdo chválí někoho jiného než tebe.Myslím,že je zde málo lidí s tolika zkušenostmi jako má on a taky si myslím,že jeho má rádo asi více lidí než tebe.To,že Tě štve můj věk vynech..Já tady nepsal o sobě,ale o někom,kdo mě tohle říkal a neměl jsem z toho otevřená ústa.Někdy si hold nehraje na to co není..
Naposledy upravil(a) Petin00 dne 05 zář 2008 12:57, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 zář 2008 12:42

Chlapečku jsi úúúplně mimo, když někdo prohlásí takovej blábol, tak budu klidně vulgárně reagovat...

Je velice pravděpodobný že mě přestřílí, ale jen trouba si to troufne tvrdit o člověku kterýho střílet nikdy neviděl. Holt tady chybí ta životní zralost a zdravej úsudek ...

Ale vcelku dokážu pochopit, když starej veterán spustí svoje historky z boje a 15 letej kluk to hltá s otevřenými ústy....
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 05 zář 2008 12:48

Nevím tohle téma má být o glocích,takže si najděte téma CZ75 a tam si probírejte tyhle kraviny a senilní důchodce!!!Je problém se držet nadpisu vlákna??? 8)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 06 zář 2008 10:04

teď pro změnu něco k tématu 8) -- životnost Glocků --

Kámoš chce prodat Glock 17 a ptal se, jestli má vyměnit všechny pružinky a nebo jen některé....

Zbraň chodí dobře, chce to udělat preventivně.

Co mu na to říct?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 06 zář 2008 10:07

Ať se na to vykašle. Dokud zbraň jede, je zbytečný do ní šahat. Kdyby měl ale opravdu nějaké masochistické potřeby, dělat si škodu, ať vymění vratnou pružinu. Ta dostává facku nejvíc.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 06 zář 2008 10:14

2 HanuIv

Vyřídím, dík :wink:
Odpovědět