Norinco NC 228 vs NP34

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Norinco NC 228 vs NP34

Příspěvek od Horan » 01 zář 2008 15:07

Dobry den, zajimal by me system znaceni u Norinek, jestli nekdo ma zkusenost ? Mel jsem nakupni povoleni na Norinco NC 228, v krame mi dali kver a papiry k nemu, kde je opet uvedeno Norinco NC 228.
Problem byl na PCR, protoze pani si vsimla, ze na zaveru nikde neni NC228, ale zato tam NP34. Tak resili asi 30 minut co s tim delat, jestli dat na prukaz zbrane co je v papirech nebo to co je na zaveru... Nakonec to vyresili tak, ze mam v prukazu zbrane jenom Norinco vyrobce a vyrobni cislo. Policko vzor mam prazdny.
Jak to mate vy?


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 zář 2008 17:30

Měl jsem nákupku na Norinco NP 28, v papírech ke zbrani (záručák) bylo taky NP 28, ale na závěru bylo vyraženo 1911A1.
Na policii mi zfleku řekli, že do techničáku napíšou 1911A1, protože je to vyraženo na zbrani, aby v tom nebyl bordel....
jiml
Příspěvky: 76
Registrován: 08 črc 2007 14:37
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od jiml » 01 zář 2008 20:40

jj, ve značení zbraní od Norinca je pěkný guláš, to proto, že se do toho montuje německá firma Norconia, která vyváží tyto zbraně do Evropy a USA pod vlastním označením. V česku je možno zakoupit tyto zbraně dovezené od Norconie, nebo od dovozců (jako je třeba JGS Trade), kteří nakupují přímo (asi) od Norinca. Ačkoliv se jedná o jednu a tutéž zbraň, označení je různé. Například: Já chtěl NC 226 a na tuto zbraň jsem si nechal vystavit nákupku, protože byla od Norconie, tak měla na závěru vyraženo: Norconia Germany NC 226, nápis šmejd in Čína chyběl, stejně jako znak zbrojovky na levé straně závěru, asi proto, aby to někoho nesralo, nebo neměl blbé otázky. S té koupi sešlo, protože zmrdi v C.I.D mě zcela vědomě prodali poškozenou zbraň, další pokus (úspěšný) proběhl v JGS trade, ti ale nedováží prostřednictvím Norconie, takže zbraň se jmenuje NP22, je to čistokrevná čína, je na ní ten hnusný znak Norinca a dokonce má značky české státní zkušebny což ta sračka od Norconie neměla. Návod na použití pistole používají oba zmínění dovozci stejný, takže se v návodu na použití pistolí Norinco, můžete dočíst, že se jedná o serii NC 226, 228, prodejní doklad Vám ovšem zcela správně bude vystaven na NP22, záruční list s číslem zbraně Vám asi také vystaví, jako mě na NC 226.........., jo a na poslední stránce se s Vámi návod rozloučí slovy: " přejeme Vám mnoho kvalitních sportovních zážitků s pistolemi od firmy NORCONIA" No řekněte jestli to není sranda, nebýt benevolence policejního ředitelství, kam místně přísluším, tak nákup té bouchačky asi řeším ještě dnes ... mu-he-he. :lol:
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Příspěvek od Horan » 02 zář 2008 08:47

Alfonss: to se mi zda od PCR nejrozumnejsi

Jiml: tak to ja mel jeste slozitejsi. Nakupka na Norinco NC 228, navod k pouziti jako vy, na serii NC 226, 228, zarucak to samo (se stejnym rozloucenim jako mate vy). Na paragonu samozrejme Norinco NC 228, protze pani v krame to brala od delera jako NC 228 tak co je na zaveru neresila stejne jako ja....
Na zbrani Norinco NP 34. Myslim ze kdyby tam nekde byla vyrazena ta Norconia, tak mi to neprihlasi....stejne tak jako kdyby to bylo z druhe ruky. Vubec se jim to nelibilo, ale protoze si zavolali do prodejny a pani jim potvrdila ze to je tak jak rikam, tak mi to prihlasili a jak sem zminil, vzor mam v papirech prazdny.

stranka JGS Trade to taky zrovna neobjasnuje:

http://www.jgstrade.com/scripts/podrobn ... p?IDZ=1615

Výrobce: Norconia
Pistole Norinco NC 228, cal: 9mm .
Kopie pistole Sig Sauer P 228.
Technické parametry: bla bla bla
Odpovědět