vzduchovka Shanghai QB 57

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 01 zář 2008 22:30

... jen jsem si párkrát prásknul, když se kluk nedíval. Zřejmě díky mému astigmatismu mi to střílí úplně jinam. Jak je vidět na terči, je to na 20 metrů s novými LUXkami (přišly minulý týden). Čili - jak je psáno v diskuzi o diabolkách - má QBčko cca stejný rozptyl, jako CZ200S s tímtéž střelivem.
Přílohy
LUXQB5720m.jpg


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 zář 2008 23:45

Takový rozptyl má CZ200S tak na 50 metrů.

Zkus na 30m tu online soutěž.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 01 zář 2008 23:48

Cituji:

Diabolky LUX (0,50g.) som testoval z CZ200S na 20m s energiou približne 15 J.
Odstrielal som 3 série po 20 rán,všetky 3 mali rozptyl do 2cm.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 zář 2008 23:57

To nevím, koho cituješ, ale na 20m pro CZ200 je tenhle rozptyl naprosto šílený.
CZ200 je schopná na 20m na tom klasickém vzduchovkovém terči bez problémů vystřílet tu desítku, tj. udělat z ní jednu větší díru.
Říkám ti, zkus online soutěž na 30m, to snad není takový problém, a pak budeš mít srovnání i s ostatníma lámačkama atd.
Naposledy upravil(a) Kubajzz dne 01 zář 2008 23:59, celkem upraveno 1 x.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 01 zář 2008 23:59

Tak já nevím, proč se tu diskutuje, když si z toho nikdo nic nepamatuje.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 zář 2008 00:11

Kdo si má pamatovat každé slovo co někdo napíše? Zvlášť když tu nedáš kdo to řekl. Já ti říkám o CZ200, co vidím každou chvíli na vlastní oči.
Přesností střelby je CZ200 ne na jiné úrovni, ale v úplně jiné dimenzi.
Proč valstně nestřelíš tu online soutěž?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 02 zář 2008 00:28

----------------
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 20:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 02 zář 2008 00:35

Asi sis nevšimnul těch tří písmenek (LUX). Ale to už neřeš. Pro případné zájemce o informace ke QB 57 tato rozmělněná debata stejně nemá valný přínos. Chtělo by to promazat.

A proč nestřílím do soutěže? Mám tři důvody.
Za prvé - ačkoli máme doma tři pušky a jednu pistoli (plus v minulosti nějaké opravdové revolvery, malorážky, kolty...), nic z uvedeného není v této chvíli "jen moje". Všechno je stále nějak a někým "nastřelené" tak, že to nemůžu smyslupně použít. Ještě tak tu pistoli. Nějaký terč jsem dával do "DIABOLEK". Prostě se pak budu plně věnovat je na jen své zbrani. Jsem příliš akurátní a chci si to řádně užít. Čekám na FXku, ke které si snad vybuduji opravdový vztah. Nezklame-li.
Za druhé - nejsem schopen s klukovou optikou (tak, jak ji má nastavenou) trefit střed. Respektive s mým pravým okem.
Za třetí - zásadně nedělám nic, co by si mohl kdokoli jakkoli spojit se slovem "sport" a nebo dokonce "soutěž".

Ale jakmile budu mít vlastní zbraň a přejmenuji si terče pro "Online soutěž" třeba na "Sadu srovnávacích terčů"....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 zář 2008 15:12

Tak si dej srovnávací test na tu Srovnávací sadu terčů, tím způsobem že dáš na 30m vždy dvě rány do každého terče a hoď sem fotku.
Pokud se ti podaří trefit ten terč každou ranou, tak řeknu, že to ujde.
Pokud trefíš každou ranou ten vnitřní kruh, tak řeknu, že je to dobrá vzduchovka.
Pokud nastřílíš víc než 160 bodů, tak řeknu, že je výborná.
A jestli nastřílíš víc než 180 bodů, tak řeknu, že je srovnatelná s CZ200.

V klukově optice a nastavení nevidím žádný problém - zapamatuj si jak ji má nastavenou, nastřel ji podle sebe a pak mu to během pěti sekund natočíš zpátky...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 02 zář 2008 23:28

Tolik času, abych to nastřelil podle sebe tak, abych s tím byl spokojený, to asi hned tak neurvu. Ale protože jsem hračička, plesknul jsem terč s osmi ranami na "Srovnávací terč" a pročmáral propiskou.
Aby bylo jasno - nechci tím nic dokázat. Jen jsem chtěl vidět, jak by to přibližně vypadalo, kdyby puška byla moje a měl ji poladěnou na sebe.
Přílohy
Pokus.jpg
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 02 zář 2008 23:37

Jo a znovu opakuji - jsou to LUXy. Na to je třeba pomyslet. Přitom mi trojčlenkou vychází teoretický výsledek přes 140.

TEORETICKY!!! Nikomu to jako férový výsledek nenutím.

Chtělo by to aspoň Combro, aby člověk přibližně tušil, co to dává. Pomalu o tom začínám uvažovat.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 zář 2008 00:50

Hmm, a jak jsi to přepočítal z 20-ti na 30m? :lol:
Protože jestli to bude na dvacet metrů 140 bodů, tak na třicet metrů to nebude ani sto. Kromě toho jestli vystřelíš dvacetkrát a ne jenom osmkrát, tak ten rozptyl bude taky vypadat jinak, takže myslím, že nebudu daleko od pravdy, když pár ran ani netrefí ten terč.
Jinak žasnu, kolik energie jsi už věnoval na psaní příspěvků, překreslování terčů, výpočtům, focení terčů...
Já bych místo toho radši na ten online terč dvacetkrát vystřelil. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 03 zář 2008 08:23

Stačí se podívat na rozptyl na 50 metrů.

Ale stejně nevím, o čem je řeč? Chceš snad srovnávat tuto pušku s Dianou za dvacku? Tohle je úplně jiná třída a na nic víc si nehraje. Je to otázka koupě malého kufříku s kompletním obsahem použitelné věci za nějaké 3000,-, který s sebou můžeš vozit na chalupu, kdykoli si zastřílet, optika a první střelivo v ceně...
Původně jsem chtěl pouze pravdivě vypovědět a zdokumentovat vlastnosti této pušky pro ty zájemce, ketré to zajímá. Žádné citově zabarvené chvalozpěvy, jen terče, střelivo a vzdálenosti. To značí, že zájemce o likvidaci potkanstva to může použít na maximálně 35 - 40 metrů, pak už se asi netrefí. Nebo může sundávat plechovky od lanšmítu na těch 50 metrů. Jestli to odpovídá poměru cena/přesnost lépe, či více než u nějaké "gamovky" v podobné cenové hladině (s kufrem a optikou)...

Opakuji - informace je určena pro zájemce o ni! A mezi ně myslím nepatříme ani já, ani Ty. Ono by ani Kasparova moc nezajímalo, jak doma hrajeme šachy. Ale někoho jiného třeba ano.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 16 říj 2008 15:16

Radawar :

páči sa mi táto vzduchovka najmä pre jej skladnosť a uvažujem o jej kúpe. Keďže nemám možnosť si ju pred tým vyskúšať, chcem sa opýtať, či nemá príliš tvrdú spúšť. Mal som v ruke jednu čínsku vzduchovku (tuším B2) a tá spúšť bola taká tvrdá, že som sa bál, či neodlomím kohútik. Jedným slovom, absolútne nepoužiteľná. Ako je na tom QB 57 v porovnaní s "normálnymi" pružinovými vzduchovkami, napr. Sláviou 631, 634? Ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 16 říj 2008 15:18

Ešte doplním svoj predchádzajúci príspevok : chcem s ňou strieľať najmä do terča na 20-30 m. Je vhodná na presnú streľbu?
Odpovědět