Kdo maze, ten jede

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Příspěvek od Kubo 630 » 18 srp 2008 20:25

Na pruzinu pouzivam vazelinu WURTH CU 800. Ma v sebe pridavok medi a znasa teploty do 1200 stupnov Celzia, takze sa dieselingu nebojim. Inak WD40 a polosyntetiku od firmy STIHL, to mam doma na litre, pri horeni necmudi a rozpusta karbon, vhodny aj pre vysokootackove vzduchovky :D


Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 18 srp 2008 21:29

To ja sem tam maznu vzduchule syntetikou Mobil 1 do auta...Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Povrch

Příspěvek od Apevia » 18 srp 2008 22:38

Já používám teď vlastně jen olej Brunox (malá asi 50ml lahvička, modro-zelená barva, pěkně vonící :) ) QBA měla když jsem ji donesl malou lišťičku na spoušti, po pár namazání tímto olejem to zmizlo. Mažu tím povrch vzduchovek a když jsem měl rozebraný QB, tak jsem to tím i mazal. Brokovnice, malorážka a kulobrok, tady tím mažu povrch, ale nalejvám to i do úderníku a všude kde se něco mele. Jsem s ním velice spokojen, z mojí strany ho můžu jen doporučit.
A na co je dobrej Konkor a WD40, konkrétně mě zajímá co s tím mažete (úspěšně) u QB 78 a u S631.....
Cogito ergo armatus sum.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 20 srp 2008 06:32

Použítí různých mazadel v pohybových mechanizmech může přinášet velmi často nechtěné a nečekané problémy, viz poslední http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=5226&start=105. Když subjekt podlehne nesmyslům kolem "zaručených" silikonových a teflonových přípravků a nebo ho svede i jejich vysoká cena "to je tak drahé, že to musí být dobré". Co k tomu dodat? Nedávno jsem na toto téma odpovídal panu Kulhánkovi ( http://www.strelecky-portal.cz/index.ph ... 133&id=122 ) a tak to zde budu jen opakovat:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
"Karel Kulhánek | 17.06. 16:43
Vážený pane Packane, jak se díváte na použití speciálních vazelín ve spoušťových systémech. Předem děkuji za odpověď."
"Vážený pane Kulhánku, nevím, jaké speciální vazelímy přesně myslíte a ani jaké spoušťové mechanizmy, puškové nebo pistolové, nebo jejich části chcete mazat. Vazelína je dobrá věc, pomůže, když něco dře a tak a to nejenom při střelbě anebo chcete něco konzervovat její mastnotou. Pokud budete chtít aplikovat vazelínu na mechanizmus spouště jakékoli sportovní pistole používané venku za různých teplot mohou vzniknout problémy v nepravidelnosti chodu i odporu při spuštění. Vazelína do spoušťového mechanizmu nepatří, aspoň ne tam, kde by mohla vyvolat zmíněné problémy. Pokud chcete mechanizmus promazat, vymejte ho petrolkou. Tím ho vyčistíte a zbylý odparek z petroleje, který je mastný, na promazání spouště je naprosto dostatečný. Pokud jste již nějakou vazelínu použil, použijte nejprve benzín k jejímu odstranění a pak užijte petrolej popsaným způsobem. Pokud se vám chod spouště mění a výrazně se projeví mazání a pokud je to na závadu, je potřebné nejprve analyzovat a zjistit příčiny nežádoucího stavu a potom zvolit odpovídající zásah, např. seřízení, v případě zjištění závady její odstranění či vyhlazení povrchu a upravení geometrie a tvaru. Ty poslední zásahy do spouště by měl dělat ten, kdo zná odpovídající způsobem funkci a kinematiku daného mechanizmu a je schopen mechanickou úpravu spolehlivě zvládnout. Omlouvám se zato, že toto není odpověď ani pohled na věc od Petra Packana. Je to jen odpověď strojaře a občasného střelce z pistole, který něco málo o spouštích ví a proto by vazelínu na spoušť nedal. A slovy pana Karfíka: "Vazelínu na spoušť nebrat!". Když už tak jen obyčejnou ložiskovou a řídkou a aplikovat jen velmi malé množství (špička jehly) do míst, kde nebude škodit. No, snad odpoví i Petr Packan. Mějte se fajn."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Výše uvedené se netýká konzervace povrchu. (Téma je - Kdo maže, ten jede...) Konzervujte si čím chcete. Ale jenom tak, aby se vám konzervant nedostal na pohybové mechanizmy. Mazadla na silikonové bázi nekloužou, jak by bylo potřeba, a pokud není vyžadována dlouhodobá stabilita prostředku, ochrana gumových těsnění a v některých případech schopnost vytěsnit vodu, je jejich použití spíše ke škodě. Přídavky teflonu do silikonových mazadel za běžných podmínek (teplota, atd.) jejich kluzné vlasnosti zlepšují velmi málo a nedostatečně.
Nebezpečné mohou být aplikace ve spreji, kdy se vám při troše šikovnosti mazadlo nekontrolovaným způsobem dostane i do míst, kde být nemá.
happymoos

Příspěvek od happymoos » 26 srp 2008 17:35

doporučte mii nějaké mazadlo na péro u vzduchovky. Mám teď doma HW 97K, když jsem vyměňoval pružinu dal jsem tam nějakou sračku a teď když vystřelim tak to smrdí jak bolavá noha a kouře je jak z předovky
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 26 srp 2008 17:46

Podívej se na první stranu, Alexxxus tam píše o nějakém speciálním mazadle na pístnice.Jinak až to budeš mazat přístě, tak nedávej nic před píst a nemělo by to dieselovat.Já používám vazelínu Mogul a je to dobrý, žádnej problém, pak mám ještě vazelínu Oregon. :)
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kayco » 26 srp 2008 18:47

ja som raz cistil hlaven akurat mi ale nedoslo ze nemam doma ziadne mazivo az na panensky olivovy olej, tak som ju vycistil s nim a no problem 8)
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 26 srp 2008 18:58

Olivový olej, to je vyšší cenová skupina, na čištění si ho asi nemohu dovolit. :lol:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
happymoos

Příspěvek od happymoos » 26 srp 2008 19:18

už vím čím to bylo. Já jsem celé pouzdro zevnitř nastříkal silkalem 93...sračka zasraná
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 26 srp 2008 20:52

Vidíš a někdo říkal , že Silkal je celkem v pohodě. :?
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Kutil

Příspěvek od Kutil » 26 srp 2008 21:13

No , je to tady dost " high tech " , kdo z Vás si pamatuje , nebo má doma ještě toto - ... ( moje " piksla " je ještě ze 3/4 plná , a ne a ne ji vypatlat .. )
Přílohy
vs.jpg
happymoos

Příspěvek od happymoos » 27 srp 2008 08:26

ale časem by se to mělo vystřílet ne?
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 27 srp 2008 09:49

happymoos:
Určitě ano, vystřílí se to. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Smilo
Příspěvky: 57
Registrován: 21 říj 2007 15:03

Příspěvek od Smilo » 27 srp 2008 13:30

Zdravím chlapi.Tak jsem to tu přečetl tam i zpět a musím se přiznat že jsem nepřišel na to,čím namazat píst vzduchovky.Tím mám na mysli mazivo,které zaručí max a dlouhodobou těsnost pístu ve válci při stlačování vzduchu - tedy kompresi.Nevadí mi zbraň k promazání rozebrat.Případně se hodí k exotickým mazivům hodit poznámku kde to sehnat a přesné označení.Jak píšeš třeba Alexxxusi,našel jsem jen stránky Metafluxu.Něco bych zkusil,jen nevím co.Sám mám také WD 40,Konkor,Silkal a nějaký ty superteflonový oleje.
Díky za rady.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Mazadlo na piest

Příspěvek od mzprx » 27 srp 2008 13:50

Dnes som objavil u znameho v autoservise mazadlo na ABS systemy, s keramickymi casticami, vhodne na teploty od -70 do 1200°C. Cez vikend vyskusam...
Odpovědět