pistole makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 16 srp 2008 16:27

naboj v komore a zajisteno- nemuze se nic stat.


CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Panzer
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2007 21:12

Příspěvek od Panzer » 16 srp 2008 23:10

Kornel píše:Ahoj, jak nosíte svého Makaróna? Předpokládám, že určitě s nábojem v komoře, protože natahovat závěr, který jde velice ztuha (alespoň u mě) by bylo v nouzové situaci velký problém. Máte při nošení zajištěno (manuální pojistkou) nebo jen vypuštěný kohout? Je toto nošení bezpečné? Nehrozí výstřel např. při pádu zbraně?
Náboj v hlavni, odistená, zbraň v puzdre. Manuálnu poistku pri nosení nepoužívam, úplne stačí vypustený kohútik. Ak mi v boji vypadne zbraň z ruky tak som v prdely a zrejme už nebudem musieť riešiť, či pri páde vystrelila alebo nie. :D
IŽ-75 5,45x18
Makarov PM
Kornel

Příspěvek od Kornel » 17 srp 2008 12:53

Sakra chlapi, zatím je to jedna jedna :) . Dohodněte se. Já si taký osobně myslím, že když bude vypuštěný kohout, tak by to mělo stačit. V režimu DA je spouštové napínání dost tuhé, takže se snad nemusíme bát, že by zbraň vystřelila. Jen mi jde o to, jestli je možné, aby došlo k výstřelu když je sklopený kohout a spoušt není zmáčknuta. Např. pád zbraně právě se sklopeným kohoutem.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 17 srp 2008 13:31

Můj názor je, že když zbraň spadne na zem, tak je něco špatně a nechoval jsem se k ní jako ke zbrani.Ale je to jen můj názor..
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 19 srp 2008 19:38

Ta zbraň snad musí mít nějakou pádovou bezpečnost. Myslím, že najít zbraň, co sama střílí při běžném pádu je asi jako vyhrát ve sportce.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 22 srp 2008 13:46

To-g.man
Makaron má plovoucí zápalník to jo,zase na druhou stranu,není tato pistole z doby ve které se běžně dělal odskok kohoutu??? Tudy bych se při úvahách ubíral já,ovšem nechci se nějak výrazně vměšovat do hovoru,celkem se bavím tak jen tak dál.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kornel

Příspěvek od Kornel » 23 srp 2008 12:00

Ede, jak ty nosíš svého miláčka? Myslím Makarona, jak nosíš svou ženskou v náruši, tak to nás asi moc zajímat nebude. :lol:
CZ_Iceman
Příspěvky: 82
Registrován: 27 čer 2007 19:58
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

makaron

Příspěvek od CZ_Iceman » 23 srp 2008 18:53

ja nosim makarona s nabojem v komore a zajisteny. V tedle konfiguraci nemam nejmensi obavy, ze by nejak "vystrelil" jinac nez bych ja chtel..
BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Příspěvek od BALISTIK » 24 srp 2008 08:33

Ja nosim makarona v ladvinke Aiges alebo tak nejako sa to piše,ale radšej nenabiteho ten plavajuci zapalnik :roll: nerad by som si ustrelil niečo :twisted:
Kornel

Příspěvek od Kornel » 24 srp 2008 13:10

Nenabitého? :shock: Umíš s ním alespoň dobře házet? Protože natahovat závěr zpocenou rukou někde v zápalu "boje" to by mohl být problém. Při nabíjení potřebuješ vždy dvě ruce a to je kámen úrazu, protože např. levou rukou odrážíš útok a pravou tasíš zbraň a kdy ji stihneš natáhnout? U makarona bych si to netroufl, někdy mám problém i já osobně stáhnout závěr do zadní polohy a to v klidové situaci.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 24 srp 2008 14:55

S ohledem ke skutečnosti,že moje tlapky jsou vhodné ke gynekologickým zásahům pro slonice,tak náboj v komoře nosit nemusím,PM tahám ve vojenském pouzdru a když je třeba tak to popadnu cvakne to a jsem redy. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kornel

Příspěvek od Kornel » 24 srp 2008 16:09

Ede, snad ho netaháš v tom originálním ruském pouzdře, jak ti ho prodali s Makarovem? Neumím si to představit pro skryté nošení. Jinak na opasku to vypadá dobře, to jo. Viděl jsem to u ukrajinské policie a budilo to respekt.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 24 srp 2008 16:46

To- Kornel
Teď tahám MlockA ale jinak i TT33 i Nagana tahám v origo pouzdrech.Nosíval jsem i fobusy ale oničem.Takže já nosím plná pouzdra pod bundou nebo vestou a OK.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kornel

Příspěvek od Kornel » 24 srp 2008 20:11

Nechci vypadat jako Chuck Norris, ale není to tažení zbraně pomalé? Jak mám to vojenské pouzdro na makarova, tak ten miláček je tam tak pěkně schovaný, že se mu někdy nechce ani ven :lol:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 24 srp 2008 21:12

Nebudeš tomu věřit ale je to o tréninku,když to netrénuješ tak netasíš ani pistoli co už držíš v ruce.Prostě kdo trénuje umí,kdo neumí čumí.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět