CZ 83 prosim o radu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
meifi

CZ 83 prosím o radu

Příspěvek od meifi » 15 srp 2008 00:06

Nedávno jsem koupil pistoli CZ83 9mm Browning a mám takovej malej problém. Na vystřelených nábojnicích je na ústí(tam kde je původně střela) deformace jako když nábojnice někde při vyhození nabourá?
Nevím jestli je to normální.Vypadá to že si škrtá o drážku pro vytahovač.
Dělá to taky někomu jinému? Moc děkuji za jakékoli názory.

PS: zatím jsem zkoušel jen munici od SB


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 15 srp 2008 08:31

dělal mi to 82ka v 9mmM ,na střelbu to vliv nemnělo tak jsem to neřešil.Kolegovy to dělal i glock ale jen prvních pár ran (já si myslím že těch prvních pár ran si jen šlapal po nábojnicích :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 15 srp 2008 09:08

Kdysi mi to dělal Dragunov než šel do světa, ale jenom s mosaznýma hilznama. Ale u této zbraně je to normální, dělaj to všechny Dragunovy. U browninga bych to neřešil. Toho asi přebíjet nebudeš a na střelbu a vyhazování nábojnic to vliv nemá. Jinak to nabourání je tím že nábojnice je ještě kousek v komoře a už narazí na vyhazovač. Dalo by se to asi vyřešit mírným zkrácením vyhazovače, ale sám se do toho rozhodně nepouštěj!
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
meifi

Příspěvek od meifi » 15 srp 2008 17:35

Tak jsem vyzkoušel MAGTECHY a je to naprosto v pohodě,ještě k tomu je
naprosto čistá hlaveň,zatímco SB ji nehorázně zasralo :evil: . SB mají totiž o hodně menší drážku pro vytahovač a ten se tam potom jaksi nevejde a při výstřelu má tendenci vyskočit.Toje ten SB takový šmejd?
Prohlížel jsem ještě náboje FIOCHI nebo jak se jmenují a mají také dost velkou drážku.SB jde asi svou vlastní cestou(špatnou).Díky všem za odpověď .
stifter
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2007 10:08

Příspěvek od stifter » 15 srp 2008 20:54

Měl jsem kdysi podobný problém, na vyhazovač nesahej, hilzna je při vytažení a výhozu doslova v letu otočená, a její ústí naráží do boku vytahovače, většinou na něm bývá i žlutý otisk od mosazi nábojnic. Po určitém čase to přestane dělat, u mne to skončilo rychleji přebíjením této ráže. Je pravdou že jiné výrobky muniček to nedělají, nicméně i tyto nábojnice jdou přebít, stačí je lehce přerovnat kuželovým trnem v ústí.

Pokud používáš střelivo s olověnou střelou, rozptyl se ještě trošku zmenší oproti plášťovaným střelám. Jinak tato pistolka je velice dobrá zbraň, jenom trochu nedoceněná, následkem honby za výkonem náboje. V 9mm M je toho už na ni moc, po určitém počtu ran praská rám zbraně, nesnese rázy přenášené dorazem závěru v jeho zadní úvrati, rám praskne v místě zásobníkové šachty nebo v místě zapuštění klece spoušťového mechanismu v nejslabších místech. Zato v 7,65 Br je střelba doslova lahůdka.
Odpovědět