Co je to myslivecka straz?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 pro 2005 13:53

Můžu se zeptat jak jsi to vyřešil? Já jenom co si mám představit pod tím slovem "tvrději"?
A pytlačit se psem, to je co? Že by to byl u nás takový problém? Nemyslel si venčit?

Já tě neznám, ale lidem, kterým je podezřelá každá osoba, která se pohybuje v autě, říkám paranoik.
Že ty si z nás děláš legraci? :wink:


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 pro 2005 14:14

Kubajzz píše:Můžu se zeptat jak jsi to vyřešil? Já jenom co si mám představit pod tím slovem "tvrději"?
A pytlačit se psem, to je co? Že by to byl u nás takový problém? Nemyslel si venčit?

Já tě neznám, ale lidem, kterým je podezřelá každá osoba, která se pohybuje v autě, říkám paranoik.
Že ty si z nás děláš legraci? :wink:
Podle meho si legraci nedela... BTW ja se take tak trosku radim k tem paranoidnim :roll:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 16 pro 2005 14:20

predattor píše:...Proto je vice mene podezdrela kazda osoba ktera se ve voze pohybuje...
Takhle jednoduché to bohužel není. Svého času jsem uvažoval o tom, že bych dobrákům, co ty svoje varťasy v lese dokonce parkujou, začal vypouštět gumy (ze zkušenosti vím, jak to naštve a jaký je to problém, kdž přijdete k autu a všechna čtyři kola leží na ráfcích). Potom jsem si ale uvědomil, že prakticky nemám šanci SPOLEHLIVĚ poznat, kdo je v tom lese autem oprávněně a kdo tam skutečně jen znečišťuje vzduch. Důsledkem je, že bych mohl velmi snadno dost hrozně uškodit někomu naprosto nevinnému. Tak jsem se na to vykašlal.
Faktem je, že lesník by se po lese starým Wartburgem pohybovat neměl, už jen proto, že je lesník. Ale vyčítejte mu, že nemá půl milionu na novou Toyotu...
Souhlasím s tím, že to, co dneska v lesích běžně vidíme není zrovna tuplovaná ekologie. Je to hrozné (jako všechno) a bude to čím dál horší (jako všechno :cry: ).
Zcela paradoxně je to nejohrší v různých CHKO :twisted: :evil: .
Já se k těm paranoidním taky částečně řadím, ale jsem tzv. konzervativně-paranoidní, čili mám svoje podezření, ale nechávám si ho (většinou) pro sebe.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 pro 2005 14:25

2Slim Jim:
No kdyby tě nějaký dřevorubec chytil jak mu ty kola vypouštíš, tak by ti taky mohl
...velmi snadno dost hrozně uškodit...
:lol:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 16 pro 2005 14:38

Kubajzz píše:2Slim Jim:
No kdyby tě nějaký dřevorubec chytil jak mu ty kola vypouštíš, tak by ti taky mohl
...velmi snadno dost hrozně uškodit...
:lol:
Ano, to je další, spíše okrajový důvod, proč jsem to zavrhnul ve stádiu myšlenky...(i když tohle riziko by se při troše snahy snad dalo eliminovat). Ovšem co by se mnou udělal takový metrákový dřevorubec v lese, kde nejsou ani svědci, ani potenciální pomoc... Dost ošklivá představa.
Jednou se mi něco velmi podobného stalo právě s jedním tím "meďourem". Šel jsem po silnici a najednou se kolem mně prohnal nějaký frajer v bouráku za pár milonů. Málem mě sestřelil zrcátkem ze silnice. Nějak jsem neměl dobrou náladu a tak jsem na něj do zrcátka udělal jedno velmi neslušné gesto, ačkoli normálně takové věci ve zvyku nemám. On mě nejspíš viděl, zastavil, počkal až k němu dojdu a potom vylezl z auta a začal na mě machrovat, co prej si to dovoluju ukazovat na něj kdovíco, a tak dále. Chvliku jsem dělal hloupého, že o ničem nic nevím, potom jsem se dopálil a vysvětlil mu, že mě rozhořčilo, že jel jako divoké prase, a když jsem viděl, že se začíná dostávat do ráže, tak jsem se sebral, přeskočil pangejt a zmizel mu v lese (ovšem pronásledovat se mě nepokoušel, takže to snad nebylo tak horké :?: ).
Pro úplnost jenom dodávám, že vážil tak o 50 kg víc než já a vlevo měl sako nějak podezřele vyboulené.
Je pravda, že jsem si v podstatě začal (což jsem nejspíš neměl), ale i tak nebyla jeho reakce přiměřená situaci.
Docela jsem tehdy zíral, co za magory se pohybuje mimo ústavní péči :x .
A od té doby jsem docela výrazně opatrnější ve vyvolávání konfliktů všeho druhu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 16 pro 2005 14:53

Škoda, že se nepotkal třeba s někým z myslivecké stráže jako je třeba predattor, mohlo být veselo.
Namachrovaný řidič meďouru versus "Lesů Pán", oba ozbrojeni, nevím nevím jak by to dopadlo... :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 pro 2005 17:14

Slim Jim píše:Svého času jsem uvažoval o tom, že bych dobrákům, co ty svoje varťasy v lese dokonce parkujou, začal vypouštět gumy...
Ale i tak nebyla jeho reakce přiměřená situaci.
Zcela mimo místu, ty už se k tomu lesáckému gestapu, co šlape po cizích pozemcích, fakt přihlas.
Nemáš žádné oprávnění dané zákonem, někomu něco vypouštět.
Tahle lidová tvořivost, jak lidi dělají, co nemají právo dělat, to je fakt "české špecifíkum"
A k druhému příkladu, ten kromaňonec je v životě /měřeno penězi/ úspěsnější než ty a jak je vidět, situaci zvládl, klidně mohl hnout volantem o centimetr doprava a nic by se mu nestalo, zatímco bys ty koukal z příkopu jen bělmy.... a místo toho, abys byl rád, že jel rovně (neohrozil tě), ho ještě chceš zastavovat? Nebo čekáš, že na fakáče nebude reagovat?
Můj závěr je - měl kvér a mohl tě smáznout, ale neudělal to. Prostě se v pohodě ovládal, zatímco ty tu meleš pantem, takže z toho máš mindrák dodnes.
Pro mě je to dál bez komentáře :-)
Návštěvník

Bude to jak za první republiky

Příspěvek od Návštěvník » 16 pro 2005 17:21

predattor píše:Zadny pokuty zadna policie.Revir se stal kontrolovanym 6 dni v tydnu.Vysledek?Dostalo se to do podvedomi a je klid.Ucinte tak vsichni,jak se neco vymkne kontrole,horko tezko se vraci nazpet.
Můžeš to nějak upřesnit? Omezil jsi osobní svobodu? Vyhrožoval zbraní? Jestlis ji ukázal a nebyla to dlouhá, co máš přes rameno, měl jsi dle zákona hlásit její použití na příslušné oddělení PČR. Pokud jsi hrozil dlouhou, jel bych dál, protože machry, co míří na gumy a trefí plech kastle, o ZP připraví mé hlášení a následné vyšetřování. Pokud jsi hrozil krátkou, naprášil bych tě bez milosti. Zákon musí platit pro všechny.

Bacha na to, už jsem o tom jednou tady psal, tvoje "tvrdost" (kdoví zda ne jen hraná na tomto fóru) povede k odvetě a myslivců ležících bradou vzhůru po přestřelce s pytláky nebylo zrovna málo... je na co navazovat, je to dobrá česká tradice.

Všichni víme, že pytlačení s okem se nic nevyrovná, a myslivecká stráž bránící vjezdu do lesa tak často činí jen proto, aby si "potvrdila" právo na "svůj" les. Všichni víme, že "jejich" les rostl 40 let z našich daní...

Dávám tento příspěvek do diskuse s tím, že se buď naštvete, nebo ho budete ignorovat. Obsahuje příliš mnoho pravdy na to, abyste mohli dělat něco jiného. Tak se do mě pusťte. Leda že by vám skončila pracovní doba a už jste nemohli využívat techniku, připojení a čas zaměstnavatele pro své soukromé účely. To byste pak byli ticho. Do pondělí. Ale to tu nehrozí. Vy jste MM /militantní myslivci/. Tak do mě, jsem nehybný terč, to milujete :-)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Bude to jak za první republiky

Příspěvek od Andy » 16 pro 2005 21:02

Anonymous píše: Vy jste MM /militantní myslivci/. Tak do mě, jsem nehybný terč, to milujete :-)
Pro tebe skoda slov i olova 8)
Návštěvník

Re: Bude to jak za první republiky

Příspěvek od Návštěvník » 17 pro 2005 04:33

Andy píše:Pro tebe skoda slov i olova 8)
Jako hláška ze starého westernu dobré, ale co přijít s něčím z vlastní hlavy? Těch slov tu jinak vypouštíš dost.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

anonymní Kromaňonec

Příspěvek od Sidewinder » 17 pro 2005 10:43

Anonymous píše: ... ten kromaňonec je v životě /měřeno penězi/ úspěsnější než ty..
Aha, tak on se uspech v zivote meri penezi .. takze zlodeji a tunelari, kteri si ted vozi zadky v mercedesech, jsou vlastne ti nejuspesnejsi z nas, od nichz bychom se meli ucit vsichni .. :lol: .. tento tvuj nazor presne koresponduje s ostatnimy tvymy nazory :lol:
predattor

Příspěvek od predattor » 18 pro 2005 06:47

Tvrdeji?To znamena tak,aby dotycny pochopil.Deset let delam na diskotece,tak jsem nejaky ty zkusenosti o tom jak v danem pripade jednat uz pochytil.Nekde je zcela zbytecne si placat jatra a presvedcovat nekoho,ze se dopousti neceho ,co by nemel.Nepotrebuji pri tom nikomu vyhrozovat se zbrani v ruce.Zbran nosim kazdy den a zatim jsem ji bohudik nemusel nikdy vytahnout,natoz pouzit.Koukam ze jsi takovej malej rejpalek co?Navazis se takhle do kazdyho i venku,nebo pekne jenom doma v teplicku za klavesnici? Kubajzi?
Návštěvník

Chudák Sidewinder

Příspěvek od Návštěvník » 18 pro 2005 06:51

To je odvážná dedukce a můžeš se plést!
Ty můžeš dokázat, že ten z mercedesu se nezajímá o kulturu a nemá spokojenou rodinu? Nemůžeš.
Zato jsi svým příspěvkem dokázal, že se možná zajímáš o kulturu a možná máš spokojenou rodinu, ale určitě nemáš tolik peněz jako on :-)
O mě víš houby, proto si to zkoušíš kompenzovat, to nejsi první.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Chudák

Příspěvek od Sidewinder » 18 pro 2005 11:31

Anonymous píše:To je odvážná dedukce a můžeš se plést!
Ty můžeš dokázat, že ten z mercedesu se nezajímá o kulturu a nemá spokojenou rodinu? Nemůžeš.
Zato jsi svým příspěvkem dokázal, že se možná zajímáš o kulturu a možná máš spokojenou rodinu, ale určitě nemáš tolik peněz jako on :-)
O mě víš houby, proto si to zkoušíš kompenzovat, to nejsi první.
Soudis mne stejne hloupe jako toho cloveka. Ale je to tvuj nazor, jak si k nemu dosel, je tva vec .. ja jen chtel upozornit nato, ze na svete to neni tak jednoduchy, jak si myslis .. tedy ze kdo ma spousty penez (a zajima se o kulturu), je nejlepsi :)

.. ale to nic, vratme se k myslivecke strazi .. myslim ze to neni spatna funkce, urcite je potreba nekdo, kdo v lese bude udrzovat poradek. Hlavne ale at to neni clovek, ktery posuzuje jineho podle penez :)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 pro 2005 14:14

predattor píše:Tvrdeji?To znamena tak,aby dotycny pochopil.Deset let delam na diskotece,tak jsem nejaky ty zkusenosti o tom jak v danem pripade jednat uz pochytil.Nekde je zcela zbytecne si placat jatra a presvedcovat nekoho,ze se dopousti neceho ,co by nemel.Nepotrebuji pri tom nikomu vyhrozovat se zbrani v ruce.Zbran nosim kazdy den a zatim jsem ji bohudik nemusel nikdy vytahnout,natoz pouzit.Koukam ze jsi takovej malej rejpalek co?Navazis se takhle do kazdyho i venku,nebo pekne jenom doma v teplicku za klavesnici? Kubajzi?
Příteli, deseti lety praxe se zbraní na diskotéce a ochranou revíru před pejskaři ohromuj radši puberťačky na té vaši diskotéce.
BTW: Ty nosíš zbraň na veřejnou lidovou zábavu - diskotéku? Jistě máš na to povolení od příslušného útvaru policie.

Ty jsi začal první vykládat jak to v lese "tvrdě řešíš". Tak to tu upřesni, čeho se můžu v lese dočkat.

Začínám být fandou psychologických testů pro získání ZP.
Zamčeno