Heckler Koch nebo SIG

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 črc 2008 06:37

Ještě bych doporučel vyzkoušet 226ku v 40SW.

Předse jen 220 je trošku jiný typ "zvířete" spíš příbuzný s P225.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 21 črc 2008 08:32

Hanul IV to napsal velice přesně. CZ 75 SP-01 (Shadow) není tuctová čezeta, je to v podstatě speciál vyvinutý pro divizi production. Zbrojovka to tímhle tak trochu ochcala, taky ze začátku s tím byly problémy - s prodlouženým dustcoverem, byly dohady jestli ta zbraň ještě do divize PRD patří.
Nepatri - mozna proto, kdyz uz tam je, tak vycniva :-) A konkureci ji dela v podstate jen jedna, mozna 2 zbrane.
CMK: jako jo, Tvoje úvaha je správná, ale někdo opravdu není zvědavej na zbrani měnit každou chvíli nějakej díl, protože rychlost puškařů je taková jaká je a každej si nemůže dovolit být bez gunu, takže radši investuje do kvalitnější zbraně která vydrží. Je to opravdu o prioritách každýho jedince....
Nekdo asi ne, ale je nutne podotknout ze "nekdo" neznamena "kazdy"... Tedy:
a) ne kazdymu CZ zavadi
b) ne kazdymu vadi, ze musi neco menit castejc nez na Sigu, HK, G, STI,... V porovnani se Sigem je cena 60%, v porovnani s STI 40%.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 črc 2008 08:54

Nechci vás strašit. Ale i u Siga, HK, Glocka a kdovíčeho ještě se občas něco po...e a musí se to vyměnit. Mluvíme o technických výrobcích, které mohou prasknout, přidřít se, cokoliv....
Jistě, pravděpodobnost, že se to stane je dejme tomu nižší, ale jistota tam není nikdy.

Já proti ČZ jako takové nic nemám. Vadí mi prostě jen metody výrobce a distributora (jako: "zákazníku, co chceš, my jsme ČZ, my jsme vyvinuli ČZ 75, což je ta skoronejlepší zbraň na trhu, tak nevotravuj s tvou prasklou pružinkou").
Možná jsem měl zlou zkušenost, ale zdá se, že nejsem sám. Nevím. Nechci nikoho hanět. Ale do ČZ už nepůjdu. Jelikož nestřílím žádné závody (částečně proto, že nejsem čarostřelec, taky proto, že nemám prachy na tréning a na střelnici se dostanu tak jednou do dvou týdnů a i tak kradu čas), tak nemusím ani kupovat Shadowa.... :)
Zůstanu si u svých Sigů, občas si skočím bouchnout a tím to hasne.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 črc 2008 09:37

Míval sem sig 210,armádní model.Měl prdlý rám u kontejneru (trpí tím všechny je tam málo materiálu) ale střílel skvěle než se vydul,holt co se používá se i zničí,nemá cenu kvůli tomu brečet,prostě nesmrtelná není žádná zbraň.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
venda

Příspěvek od venda » 21 črc 2008 10:39

No tak sig je špička civilních zbraní, kdo měl, nebo má nemůže říct nic jinýho, ale cena taky tomu odpovídá, ale jen pokud se budeme bavit o zbraních ráže 9mm, ve višších rážích je to jako jinde totiž chci říct, že značky jako hk Glock nebo sig chtějí na rozdíl od třeba 1911 schovat tuto ráži do né až zas tak masivních konstrukcí tudíš náchilnost je větší k poruše. A teď konkrétně ze sigů mám p226, p226 tactical, sp2009 vše v ráži 9x19 a nemám na účtu jedinou poruchu. Dále je to asi 2 roky co jsem kupoval Marka 23, mám ho stále a mohu říci, že je to špička, tak klidný chod při takový ráži, dvoustřel na 25 m bez nějakých rozmyslů
není problém, nic méně je to njoy zbraň. Důvod? velikost zbraně je velká,
pouzdro na ni neseženeš sem si musel nechat udělat, rychlost tasení neí tak praktická z žádného pouzdra jen ze steheního, ale to je nepovolené k nošení takže prostě srytě prakticky a pohodlně se to nosit nedá, kdo by chtěl oponovat, že je velký buvol tak já mám 98 kg 190 výška, boule je stále veliká :-)). jooo v zimě se dá.


shrnutí. SIG, glock, HK je špička
postup: vyzkoušet je všechny, ale ne jeden den to a pak zas tamto
ale hezky všechno na jednou.

ráže: nebyl bych rezolutně pro 45auto/ACP
dva zásahy po sobě z devítky = jak když kopne bejk
a spolehlivost je vyšší

nositelnost: jestli jsi postavou kolibřík 45acp není to pravé ořechové
né proto že by si ji nezvládl, ale proto že by jsi ji v letních
měsících nosil u sebe jak přidělaný auto. ale i to se dá
řešit

Stejně nakonec koupíš to co se ti bude nejvíc líbit a je to tak ok, protože nosit něco co se mi nelíbí asi taky není super.

Tipy na konkrétní zbraně tu už jsou napsané takže zkoušet zkoušet zkoušet.
Naposledy upravil(a) venda dne 21 črc 2008 13:38, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 21 črc 2008 11:29

cmk píše:Nekdo asi ne, ale je nutne podotknout ze "nekdo" neznamena "kazdy"... Tedy:
a) ne kazdymu CZ zavadi
b) ne kazdymu vadi, ze musi neco menit castejc nez na Sigu, HK, G, STI,... V porovnani se Sigem je cena 60%, v porovnani s STI 40%.
Pokud vím tak se tady neprobíralo závadění, či výměna drobné bižuterie typu záchyt závěru a podobně, to si každej vymění sám, ale vyměnit lauf už si každej nedokáže..... msuí s tím k puškaři a to trvá..
Jinak mě CZ taky nezávadila (teda až na praskající záchyty), ale vzhledem k tomu že jsou zbraně který ji předčí ve všech ohledech, tak cena čezety je neúnosná vzhledem k její kvalitě, životnosti, chování při výstřelu....
Takže kdybyste někdo chtěl CZ 75 ST IPSC v ráži 40 SW s 6 zásobníkama a nějakýma náhradníma záchytama a vytahovačema tak se můžeme domluvit :P
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 22 črc 2008 21:46

ramires píše:Dnes jsem se na střelnici mněl možnost seznámit z pistolemi SIG 220 a HK 45,(přiložené foto)jsou to rozměrově totožné zbraně jen HK 45 má dvouřadý zásobník ...
opravdu? já měl za to, že HK45 má jednořadý...
Odpovědět