Rada pro zacatecnika

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kyberkentaur

Rada pro zacatecnika

Příspěvek od kyberkentaur » 08 srp 2005 20:54

nazdarek...potreboval bych poradit. mam rad zbrane ale zatim jenom tak od koukani v televizi a z her na pocitaci co se ovsem tyce mechanismu zbrani..jak zbran doopravdy funguj apod. tak v tom moc zbehlej nejsem. tak sem se obratil sem jestli nekdo nevite jestli existuje nejaka kniha nebo internetova stranka na ktere bych se neco podobneho dozvedel. Predem diky


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 09 srp 2005 10:30

Ideální jsou časopisy Střelecká revue, Střelecký magazín - spíš po odbornější stránce, Zbraně a náboje - lepší fotky, novinky, zajímavosti... . R.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 09 srp 2005 11:15

Doporučoval bych knihy typu: Encyklopedie pistolí a revolverů a mnohé další (třeba klasiku ud Žuka). K tomu encyklopedii střeliva ručních zbraní aby bylo známo, jaké náboje jsou do čeho.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
kyberkentaur

Příspěvek od kyberkentaur » 11 srp 2005 20:27

8) diky vsem...asi ten dotaz vypadal stupidne ale nejak se zacit musi a v okoli nemam nikoho kdo by mi poradil. :(
Richi

Příspěvek od Richi » 11 srp 2005 21:20

V pohode, len sa pýtaj. Až prenikneš do mechaniky strelných zbraní, zistíš, že málo čo je tak elegantne jednoduché a dokonalé zároveň.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 11 srp 2005 22:48

Já kupříkladu sám sebe řadím mezi "znalé laiky", tedy nejsem na zbraně expert, ale hodně mě zajímají a taky se o nich informuji. Zdejší dotaz považuji za jeden z těch "šťastných začátečnických", kteří stojí o informace, jelikož absolutně nesnáším lidi typu "Viděl jsem cool přestřelku v bedně, musim si hnedka ňákou bouchačku koupit, poraďte mi, která je nejlepší?"

Ptej se. Raději na všechno. Lidé, kteří nic vědět nepotřebují a chtějí jen "cool yeah mega voe bouchačku" jsou idioti, kteří opravdovým střelcům jen kazí pověst. Ale podobný názor mám i na "střelecké aroganty", kteří ač by mohli, jen pokrčí nad neznalým nos jako nad debilem, s nímž nechtějí ztrácet svůj drahocenný čas.

Jinak já upřednostňuji pravidlo, že než koupit tak závažnou a drahou věc jako palnou zbraň, je nutné se o toto téma několik let dopředu zajímat a na koupi myslet podobný časový úsek dopředu. Ale to už je tvoje věc, jak si to uděláš. Hlavně se ptej. Tak neuděláš ostudu ani sobě, ani ostatním.
skala

Příspěvek od skala » 11 srp 2005 23:52

mrkni na tuhle enciklopedii (pouze anglicky) http://world.guns.ru/main-e.htm

jinak muzu doporucit procitat diskusni fora na netu tj.:


http://www.strelectvi.cz/forum/

http://www.mojezbran.cz/view/news.php3

a mimo jine toto forum :)


no a pak se nekde vetrit na strelnici a mrknou na "hromove hole" ze kterejch se tam strili

jinak hodne uspechu :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2005 08:10

Na zbraních je nejkrásnější,že i když budeš studovat celý život,nikdy nepoznáš všechny.Pořád je co objevovat.Zajímám se o zbraně už více jak čtyřicet let a stále objevuji nové věci.
Návštěvník

Re: Rada pro zacatecnika

Příspěvek od Návštěvník » 19 srp 2005 01:31

kyberkentaur píše:nazdarek...potreboval bych poradit. mam rad zbrane ale zatim jenom tak od koukani v televizi a z her na pocitaci co se ovsem tyce mechanismu zbrani..jak zbran doopravdy funguj apod. tak v tom moc zbehlej nejsem. tak sem se obratil sem jestli nekdo nevite jestli existuje nejaka kniha nebo internetova stranka na ktere bych se neco podobneho dozvedel. Predem diky
Nezapomeňte také navštívit nejbližší knihovnu (nebo přímo vědeckou knihovnu).
Náhodný kolemjdoucí

Rada pro začátečníka

Příspěvek od Náhodný kolemjdoucí » 08 zář 2005 22:45

Jenom pro doplnění,v případě,že se právě učíte zámečníkem,bych doporučil také kontinuální studium zákona o zbraních.Člověk se tak může vyhnout chybám z nevědomosti.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Příspěvek od blecha.z » 14 črc 2008 09:11

Tyrichter píše:Já kupříkladu sám sebe řadím mezi "znalé laiky", tedy nejsem na zbraně expert, ale hodně mě zajímají a taky se o nich informuji. Zdejší dotaz považuji za jeden z těch "šťastných začátečnických", kteří stojí o informace, jelikož absolutně nesnáším lidi typu "Viděl jsem cool přestřelku v bedně, musim si hnedka ňákou bouchačku koupit, poraďte mi, která je nejlepší?"

Ptej se. Raději na všechno. Lidé, kteří nic vědět nepotřebují a chtějí jen "cool yeah mega voe bouchačku" jsou idioti, kteří opravdovým střelcům jen kazí pověst. Ale podobný názor mám i na "střelecké aroganty", kteří ač by mohli, jen pokrčí nad neznalým nos jako nad debilem, s nímž nechtějí ztrácet svůj drahocenný čas.

Jinak já upřednostňuji pravidlo, že než koupit tak závažnou a drahou věc jako palnou zbraň, je nutné se o toto téma několik let dopředu zajímat a na koupi myslet podobný časový úsek dopředu. Ale to už je tvoje věc, jak si to uděláš. Hlavně se ptej. Tak neuděláš ostudu ani sobě, ani ostatním.
Zdravím Vás. Naprosto s vaším názorem souhlasím. Začal jsem kupovat časopis SR někdy v devadesátých letech. Pak byly potřeba peníze na jiné věci, ostrá zbraň nepřicházela v úvahu, dokonce i perkusní revolver byl mimo mé možnosti, aniž bych chtěl rodinu okrádat. Byly knihy v knihovnách, taky řešení. Je to jak píšete, velmi závažná věc a nekončí to jen nákupem zbraně, nastanou otázky, kam ji uložit, kam dát střelivo, jak a čím čistit, kde střílet, v mém případě černoprašníka pak ještě nářadí na údržbu, pomůcky na měření a vážení prachu, měrky na prach, kazety na zbraně, kde tavit olovo, kokily, materiál na flastry a další. Ještě že jsou někteří ochotní lidé na fórech a poradí. S pozdravem Blecha
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 14 črc 2008 12:09

Ale i tak je kniha či web takový plochý, nezáživný... zábavnější je zajít na střelnici, někdo se ti rád pověnuje zadarmo, ale komerční střelnice slyší spíše na peníze (na tom není nic špatného, je to živí).
Ukáže ti různé zbraně, revolvery, pistole, brokovnice, samonabíjecí, při troše štěstí nějaký automat. Když si to můžeš rozebrat, sáhnout, podívat se, kam co leze, která pružina to táhne, který zoubek to uvolní, kam to pak bouchne, vydá se takový půlden na střelnici za několik týdnů studia a je to mnohem zábavnější.
Zbroják na většině střelnic nepotřebuješ, ale vsadím se, že si ho brzy uděláš :wink:
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Registrován: 10 pro 2006 15:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black_Onyx » 14 črc 2008 12:23


Nyní: Ruger SR9
Dříve: Glock 19, Ruger LCP, H&K USP
Odpovědět