problem s CZ 50

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

problém s ČZ 50

Příspěvek od Návštěvník » 06 srp 2004 13:46

Kúpil som od policajtov ČZ 50 a keďže v DA režime nestrieľala dal som u puškára vymeniť komplet črevá (spúšťové tiahlo, zápalník, pádovú poistku, úderníkovú pružinu,...) napriek tomu odpáli len tak 2 rany z 3 pri spúšťovom napínaní. Pri SA je to v poriadku, odpáli všetko. Je to u týchto ČZ normálne, alebo kde je chyba? Puškár povedal, že fakt nevie, čo s tým.
P.S. ak máte nejaké veci k ČZ 50 - zásobníky, or. púzdra, náhradné diely, orginálne čistenie a pod. dajte vedieť. mikula@zoznam.sk


Návštěvník

re:problém s ČZ 50

Příspěvek od Návštěvník » 12 srp 2004 14:52

Pochopil som to tak, ze pri kazdom DA pokuse to vypusti kohutik, ale nie vzdy to vystreli. Ak je to tak, tak potom je problem v tom, ze:
1.niekto prehnane ladil spust - presnejsie spustovu paku, dosledkom coho je ze a pri DAcku dostatocne nenatahuje bici mechanizmus. Proste dlzka chodu kladivka je prikratka na to aby ziskalo dostatocnu energiu na iniciaciu zapalky. Pricinou je privelmi zrazena hrana ozubu tiahla spuste. Takuto situaciu jasne signalizuje velkost prepadu spuste. Prepad DA spuste by mal byt cca 1 mm. Ak su to nejake 3 - 4 mm, smola, a bude treba znova upravit spustove tiahlo.
2.Dlzka natiahnutia kohutika je dobra, ale je tam nejaka slaba bicia pruzina.Niekto ju skratil,alebo ma uz nejakych 100 rokov.

Len tak, pre istotu,ze kohutik nedopada na poistny ozub, skontroluj na vybitej zbrani, ci dopad kohutika pri SA aj DA rezime ma rovnake ostre "cvengnutie" tzn. ci vzdy udrie na zapalnik. Ak nie, tak problem je v tom, ze sa niekde zachytava. A to treba odsledovat.

Problemy by mohli byt aj ine, ale ked pises ze v SAcku to striela spolahlivo, tak problem by mal byt len v tom co som nacrtol.

mirop
Odpovědět