7x64

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 08 črc 2008 18:52

No to jo, zavist jako vlastnost takova, vladne ceskemu narodu od nepameti. A myslivci je vzorek spolecnosti stejne jako kazde jine sdruzeni v teto zemi. Jen si proste nemyslim, ze se to zrovna vztahuje na strelbu 200m+. Myslim si spis, ze to je takova ta vlastnost, ja to neumim, nidky jsem to nedelal, tak to nemuze umet a delat nekdo jiny. A tak to musim zduvodnit. At uz je to etika, tradice ci nemoznost obeznani kusu nebo ne jisty zasah.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 08 črc 2008 22:15

Přeci jen není myslivost primárně o zbraních, a hodně lidí prostě jako koníčka zbraň nemá, takže pokud si neumí nastřelit optiku je lepší aby mu ji nastřelil někdo kdo to umí, něž aby se o to pokoušel sám a pak to dopadlo jak to dopadlo. Já takhle nastřeloval kulovnici 3 lidem, ovšem zrovna tihle znají svý meze pres 150m nestřílí a hlavně nemaj keci o myslivecký vzdálenosti ,to je vyjímka, zato neznalost ohledně zbraní kompenzujou exra velkejma znalostma zvěře a myslivosti celkem.. Jinak naprosto souhlasim s váma a ty remcálky a kecy o etiketě, neschopnosti se snima bavit na jaký koliv téma s tím, že ses malý pivo a přece o zbraních nemůžeš vědět víc než oni natož jim v něčem poradit ,přičemž oni nastříleli za celej život asi tak jako já za měsíc tak ty opravdu dělaj ostudu myslivosti. U nás je celkem dobrej poměr 2/3 lidí jsou v pohodě a 1/3 jsou bejvalí velcí rudí funkcionáři lidi co vědi ůplný h...o o všem a sou nejvíc slyšet , ty zrušit a máme tu ideál :wink:
-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 08 črc 2008 22:27

Dovolim si nesouhlasit. Strelna zbran jako takova je urcena k zabijeni. K tomu aby jsi byl myslivec, musis slozit mysliveckou zkousku. To je zaklad k myslivosti a lovecky listek ci slozena zkouska ni nedava pravo nabyt, drzet ci nosit strelnou zbran. na to musis mit ZP.
Ziskani ZP ma svou proceduru a po jeho ziskani by jsi mel byt schopen se zbrani umet patricne nakladat a nezlob se na mne, zakladni veci by melo byt vedet kam mi zbran strili a kdyz nestrili tam kam ma, tak bych mel byt schopen (pokud je to stelovatelnymi miridly ci optikou a ne zavadou) nastrelit.
Myslivec by mel byt profik, strili na zivou zver a tudiz predpokladam vetsi odbornost nez nejaky zakomplexovany co si koupi zbran jen pro lepsi pocit, ze ji ma.
Takze jako profik, by toho o zbranich (jez jak jsi uvedl, nejsou zakladni a podstatnou casti myslivosti, a vykon myliveckeho prava neni nezbytne nutnym pocinem byti dobry myslivec) mel vedet podstatne vice nez amater.
takze neumet nastrelit zbran nechodit cas od casu na strelnici abych vubec vedel kam mi to chodi a jak presne moje zbran strili, je zakladni a zasadni nedostatek. Melo by to byt samozrejmosti kazdeho profika.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 09 črc 2008 12:00

Ne všichni sou takový, někdo umí střílet a prostě si netroufá to sám nastřelit, tak mu to nastřelím on to zkusí je spokojenej a ví kam mu to líta a není problém.... Uvedu příklad, taková autoškola, technika se ta, učí mnoha z vás jezdí dobře, neměla bouračku a kolik z vás si umí seřídit třeba předstih, či vůle na ventilu. A nikdo neřekne neumíš to tak nejezdi... Samozdřejmě těm co o zbraních nic nevědi těm do ruky nepatří, s tím naprosto souhlasím... nic pokračovat můžem až se vrátím z masters 14.7. mej te se
-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 09 črc 2008 12:05

nezlob se na mne, ale to je to nejhorsi prirovnani co jsem kdy slysel.

neumet si seridit ventily se neda srovnavat s neumenim korekce na puskohledu.

to bych to spis videl na srovnani s tim ze neumim odemknout volant
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 črc 2008 13:29

To-Shiva
Jasné máš moji podporu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 09 črc 2008 14:39

ede, myslim ze my to mame vyjasnene. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 črc 2008 16:56

Správně ortodoxní tradicionalisty,se sklony k mrazakoizmu nemá nikdo rád!!!Takže do nich :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 10 črc 2008 06:11

kto si nevie nastrelit vlastnu zbran ako chce vobec strielat???? kazdy spravny polovnik alebo myslivec minimalne aspon raz do roka pred sezonou by si mal ist strelit na strelnicu kde mu to vlastne ide aby sa potom necudoval ked mu to bude lietat panu bohu do okien.. a samozrejme najlepsie je trenovat aspon raz do mesiaca s nejakou malorazkou... je to aj o etike polovnictva samotneho netrapit postrelenu zver...
Uživatelský avatar
Bonaventura
Příspěvky: 15
Registrován: 21 bře 2008 22:03

Příspěvek od Bonaventura » 10 črc 2008 18:46

Právě s těma špringfildama a 7x64. No já mám z teho strach. Oborné říkal, že nějaký Helmut střílal srnečka sedmičkó (7x64), zvěř zůstala v ohni, to ja, akorád ji málem nebylo třeba ani vyvrhovat, páč střeva vylézaly slabinó. No a včil má bét jeden chetré.|Dr. Hanák by šecko střílal .300 win. mag., ale já bych osobně řekl, že on doktor asi nemosí masénko či co. :roll:
Naposledy upravil(a) Bonaventura dne 11 črc 2008 18:26, celkem upraveno 1 x.
THAT OTHERS MAY LIVE
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 10 črc 2008 20:12

NO, opusťme teoretizování a řekněte kolik jste kdo jste na vlastní oči viděl kusů střelených výkonnou ráží, mezi něž 7x64 a 30-06 počítejme
Kukurap
Příspěvky: 51
Registrován: 27 dub 2008 18:58

Příspěvek od Kukurap » 10 črc 2008 21:00

Já pár jo,kamarád střílí 30-06 vše od lončáků, srnců a slovensku jeleny. Nic hrozného na té ráži ani na účinku v cíly nevidí - právě naopak.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 10 črc 2008 21:16

a proc by mel videt. 30-06 je v prumeru (u tovarniho streliva) 10% vykonejsi nez .308win
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 11 črc 2008 06:52

hlavne zalezi kde a pod akym uhlom ho strelis a velmi zalezi aj na strele.. ja som videl Sprigfiledom, na lopatku, strela strizna hrana SB, myslim 9 g, vzdialenost asi 50 m... obidve polky srnca ostali spojene akurat chrbticou, inak vyvrhnuty.. pouzitelne akurat zadne stehna, inak uplne znicene, rozsekane, podliate...
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 11 črc 2008 10:20

to ani neni tak tim ze to byla 30-06 ale spis tim SB
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Odpovědět