NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
321910336
Příspěvky: 59
Registrován: 23 čer 2008 20:54

Příspěvek od 321910336 » 29 čer 2008 17:07

nedavno jsem jim psal a odpoved byla ze nemaji a nevi kdy budou mit
videl jsem na aukru ze nekdo brodava QBčko i s ventilem, tak se muzes zeptat jestli by ti ho neprodal samostatne, ale nevim


pisty

Příspěvek od pisty » 01 črc 2008 15:03

Tak konecne mi vcera doslo chrono s reklamacie. Nedalo mi ked ste ma spucovali za to ze mi QB islo 230m/s.
Tak vysledok je trochu iny. Isla 187m/s. Po tuningu zaveru (prevrtanie tycky), podlozenie bicej pruziny o 1,5mm a navrtani styroch dier do ventilu je rychlost 202m/s zo strelivom standard. Diabolka s plochou hlavou ma priemerne 201m/s.

Tak na buduce este potunim len nemam moc casu.

Este som meral moju cz 800 ta ma konstatnu rychlost 100m/s :oops: . Ale striela sa mi snou dobre. Na 20m tak na malu plechovku od zradla pre psa nieje problem.
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Ventil v JSG stale neni.

Příspěvek od Neznalek » 01 črc 2008 15:19

Jen informace, ventil v JSG stale nemaji, ted jsem tam volal. Jinak uz to tu bylo, ale kde v Praze menej Abner kyvety, nejak to nemohu ve foru najit ackoli jsem se snazil, ale tech stranek uz je moc. Dik. Mam ted i DU10 tak me to zacalo zajimat.
RedAce

Příspěvek od RedAce » 01 črc 2008 15:44

Majitelem QBčka z aukra už jsem ja. Sice ho ješte nevlastnim fyzicky, ale už to mam domluvene. Akorat misto ceny 3700,- za pusku, optiku a kyvetu sem to usmlouval na 3250,- za pusku a 2 kyvety (plne). Jinak puska ma veskere vnitrni upravy zde uvadene a navic ma vetsi zasobnik. Ten jde rozsroubovat a vratit se zpet na bombicky. Samozrejme je soucasti pusky i ten ventil. Kdybych to kupoval zvlast tak to mam za 2500,- puska + 300,- dve kyvety + 200,- ventil + 200-300,- troje postovne. To sem na stejne cene a to nepocitam bud dlouhe cekani nez bude puska a ventil dostupna nebo drahe postovne z britanie. A navic by to bylo vsechno bez tuningu.
Taky mi ted prisel mail z BAR, ze postovne jedne QB do cech je 40,48liber.
pisty

Příspěvek od pisty » 01 črc 2008 15:48

Sak som ti vravel :D
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od LaRi » 01 črc 2008 20:43

Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Dik.

Příspěvek od Neznalek » 02 črc 2008 13:09

Dik ja to hledal tady na QB78, tak proto jsem byl tak slepej. Holt uz starnu a nic si nepamatuju. Ted kdyz jsem to videl se mi to vybavilo ze to bylo jinde.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Skúsenosť s QB

Příspěvek od Canadair » 03 črc 2008 08:05

Včera večer som sa rozhodol že trošku nakonzervujem moju QBčku. Po zraze v RS už bola aj celkom obchytaná . A tiež sa kolegom nepáčilo nastavenie mojej spúšte, dlhý a tvrdý chod (stále píšem o spúšťovom mechanizme ). V podstate som s ňou od zakúpenia nikdy nič nerobil. A nejako som si na ten dlhší chod zvykol. Ale kolega mi poradil, že to nastavenie je veľmi jednoduché stačí odskrutkovať spodnú maticu, odobrať pažbu a je to. Tak po odšrubovaní matice a vybratí páčky poistky som sa dostal k črevám tejto Co2-ky . A môžem povedať že bolo na čase. Všetky skrutky boli povolené či už upevňovacie alebo tie nastavovacie červíky. Stačilo ešte jednu otáčku na nastavovacích červíkoch a sú nenávratne v prdeli. Samozrejme niesu zakápnuté žiadnou poisťovacou farbou. Tak som nastavil doraz aj predpätie pružiny kohútika, skrutky zakápol bezfarebným lakom, dotiahol všetky skrutky čo tam boli a zložil. Takže doporučujem aj ostatným čo s tým nerobili nič nech sa radšej na to pozrú.

Mám ešte jednu skúsenosť s touto QBčkou. Na zraze vzduchovkárov v RS nám celkom vyšlo počasie a až tak že slnko dosť vypekalo. Po naládovaní bombičiek sme začali strieľať, potom sme pripravovali terče tak QBčka bola dlhšie na slnku. Ako sme začali znovu strieľať tak QBčka začala pľuvať diabolky a myslel som že sa dodrbala, tak som ju nechal tak a večer sa na to pozriem. Na moje prekvapenie večer už strieľala úplne v pohode. Tak sme prišli nato že chyba bola v tom, pražilo na to slnko tak v zásobníku sa vytvoril taký tlak, že ho bicia pružina ventilu nedokázala pretlačiť. Čiže tejto QBčke nevadí len chlad ale aj prílišné teplo.
Máte niekto tiež takú skúsenosť ?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 črc 2008 08:25

Ano, já. Už jsem to tu někde psal. Když se ta vzduchovka na slunku hodně zahřeje, tak ani nevystřelí.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Martin77
Příspěvky: 115
Registrován: 29 čer 2008 21:37
Bydliště: SR-západ

Příspěvek od Martin77 » 03 črc 2008 08:51

To isté som zistil asi pred týždnom s CO 2-kou ZAP. Pri +25st. bola rýchlost
147m/s. a pri +33st.(bez vystavenia slnku) poklesla na 139m/s.Keby som ju nechal na slnku,asi by rýchlost klesla ovela nižšie.
Má na to aj vplyv nastavenia sily bicej pružiny. Teraz tam mám slabšiu
pružinu aby nepúštalo zbytočne vela tlaku,ale ked som tam mal minulé leto
silnú pružinu tak rýchlost s vyššou teplotou stúpala.
RedAce

Příspěvek od RedAce » 04 črc 2008 14:19

Zdravim. Dneska mi prisla puska, prepustak, kyvety, tak sem hned vyrazil strilet. Puska uz je po tuningu a je o dost silnejsi nez v zakladu. Presto sem na jednu kyvetu nastrilel nejakych 200 ran. Presnost nehodnotim, strilel jsem ve stoje, ve vetru a s nasroubovanou kyvetou. Je ta spotreba normalni? Me prijde az moc vysoka.
PajaHradec
Příspěvky: 411
Registrován: 03 zář 2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaHradec » 04 črc 2008 18:41

ja mam takovej pocit ze dam jeste min, tak kolem 130 na jednu kyvetu
Mam totiz udelanej vsechen tunnig co zde je a jeste udelanej novej zaver pouze s tyckou a rekl bych ze to zere dosti:-)
Raději s pravdou padnout, než-li se lží zvítězit.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Apevia » 04 črc 2008 20:10

Já dám tak cca 100ran na jednu kyvetu. Mám skoro všechne tuning....
Cogito ergo armatus sum.
rsbnm
Příspěvky: 30
Registrován: 16 úno 2008 11:03
Bydliště: Olomoucký kraj

Příspěvek od rsbnm » 04 črc 2008 22:38

ten přepouštěcí vent. stojí pěkně za hov... , napustím pušku, dám tak 20-30 ran, jdu domů, a ráno je všechen plyn pryč, tak takhle jsem dal na dvě kyvety cca 100 ran
bledule

Příspěvek od bledule » 04 črc 2008 23:03

Domnívám se,že na týhle součátce není nic /kromě těsnění/ co by mohlo být špatný.Těsnění vyměň /pasujou tam různý podobný rozměry vodovodních kroužků/,ale fakt se mi tohle co píšeš moc nezdá.Neutíká ti to někudy jinudy ?
Naposledy upravil(a) bledule dne 04 črc 2008 23:05, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět