Walther P99 - zivotnost a spolehlivost

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Walther P99 - zivotnost a spolehlivost

Příspěvek od cmk » 10 říj 2005 20:59

Tal jsem si dneska objednal Walthera P99. Asi pred 2 lety jsem s nim parkrat strilel, dneska jsem si osahal nekolik zbrani (G19,W-P99,HK USP,Jericho 941) a ten Walther mi padnul do ruky jednoznacne nejlip, chod spouste mi taky vyhovuje, proste vsechno super. Co ale nikde nemuzu vycist, to je SPOLEHLIVOST (napr. s normalnima nabojema S&B), a ZIVOTNOST. V krame mi tvrdej, ze to ma hlaven s vylitym polygonem, tzn. ze by to melo vydrzet v pohode pres 100.000 vystrelu. Tak se chci zeptat - kdo s tim mate jake zkusenosti?


joot

Re: Walther P99 - zivotnost a spolehlivost

Příspěvek od joot » 11 říj 2005 08:46

cmk píše:Tal jsem si dneska objednal Walthera P99. Asi pred 2 lety jsem s nim parkrat strilel, dneska jsem si osahal nekolik zbrani (G19,W-P99,HK USP,Jericho 941) a ten Walther mi padnul do ruky jednoznacne nejlip, chod spouste mi taky vyhovuje, proste vsechno super. Co ale nikde nemuzu vycist, to je SPOLEHLIVOST (napr. s normalnima nabojema S&B), a ZIVOTNOST. V krame mi tvrdej, ze to ma hlaven s vylitym polygonem, tzn. ze by to melo vydrzet v pohode pres 100.000 vystrelu. Tak se chci zeptat - kdo s tim mate jake zkusenosti?
Myslím, že životnost hlavně je naprosto mimo, spíš jde o životnost ostatních součástek. 30000 nebo 100000 je podle mě úplně fuk, když vezmu v potaz kolik bych do toho nacpu peněz, v tom už se mi jedna hlaveň(případně) navrch ztratí.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 říj 2005 08:59

JJ přesně.
Pokud nepřebíjíš tak 100 000 ran je zhruba 400 000,-Kč. Což je slušné auto, takže jedna hlaveň nebo i nová zbraň se v tom ztratí.
Walter je známá značka a proto si myslím, že s kvalitou součástek nebudou problémy. No a spolehlivost záleží hlavně na střelivu, sem tam nějaký náboj vždycky selže.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 říj 2005 06:30

Ptal jsem se ve fabrice (svéh času - tedy asi před dvěma roky) a bylo mi řečeno, že při pravidlených výměnách vratné pružiny se dá počítat minimálně se 30.000 ranami.

Ale nedokážu si představit, jak dlouho bys střílel 30.000 ran pokud nejsi sportovní střelec, který za jeden tréning vystřílí 500 nábojů a střílůí denně.

Zdá se mi, že tato otázka je hodně mimo mísu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 12 říj 2005 09:45

Ne tak docela. Když si kupuju zbraň, tak mě kromě jiného zajímá i to, jak dlouho mi vydrží, i když v skrytu duše moc dobře vím, že prakticky neexistuje zbraň, která by byla z tak mizerných materiálů, aby mě nepřežila Nejvíce se tohle týká malorážek, jejichž životnost se díky výkonu použitého náboje a olověné kuli pohybuje v řádech miliónů výstřelů, takže je důvod se domnívat, že z mojí Suhlky budou v pohodě střílet ještě moji pravnuci, a nai ti ji nejspíš neutahají k smrti. Když jsem ji kupoval, tak jsem tohle moc dobře věděl, a taky mě zajímalo, kolik má nastříleno. Je to nejspíš nějaká podvědomá touha vyjádřit kvalitu zbraně v nějakých měřitelných jednotkách (když řeknu, že Glock je vynikající, tak to nepůsobí ani zdaleka tak impozantně jako když řeknu, že vydrží 350 000 ran).
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 12 říj 2005 12:26

Pardon, tak tohle byl trochu renonc, měl jsem napsat spíš 3 500 000 ran :wink: , možná i víc 8) .
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 říj 2005 12:45

A co takhle 35 000 000???

To už je trochu moc. Snad na světě neexistuje taková pistole, co za svůj život vystřílela tolik nábojů. Pokud by střílela nepřetřžitě a každý výstřel by trval max. vteřinu, pak by to trvalo 1,3 měsíce.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 12 říj 2005 13:06

No, při nějakých extra drsných armádních testech by mohla nastřílet tolik nebo možná i víc (teoreticky, pochopitelně), no a když navíc existujou Glocky, co jsou staré nějakých patnáct dvacet let nebo kdy je začali vyrábět, tak ty už můžou mít za sebou docela dost ran (třeba v ozbrojených složkách). Možná jsem to skutečně přehnal, nicméně i když nejsem Glockař, tak Glock uznávám a respektuji jako jednu z celkově nejlepších služebních a obranných pistolí, co kdy kdo vyrobil, i když bych si ho skutečně nekoupil (nemám rád DAO spouště, i když Glock není klasická DAO, a hlavně plastové rámy- nepopírám, že to má svoje výhody, ale já jsem prostě na klasiku a ani ty moderní lehké slitiny mi celkem nic neříkají).
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 říj 2005 13:12

Na IWA v Norimberku byl vystavený zkušební Glock s certifikátem, že vystřílel 350 000 nábojů.

Jinak taky Glock moc nemusím.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 12 říj 2005 13:24

HanuIv píše:Ptal jsem se ve fabrice (svéh času - tedy asi před dvěma roky) a bylo mi řečeno, že při pravidlených výměnách vratné pružiny se dá počítat minimálně se 30.000 ranami.

Ale nedokážu si představit, jak dlouho bys střílel 30.000 ran pokud nejsi sportovní střelec, který za jeden tréning vystřílí 500 nábojů a střílůí denně.
Diky za info - jen jeste - co cca. znamena pravidelna vymena vratne pruziny? Kazdych 5?10? tisic vystrelu?
No, vzhledem k tomu, ze bych chtel zkusit IDPA, coz znamena krom jineho i trenink (mesicne planuju kolem tech 500 naboju alespon), takze pistole, co mi vydrzi 20 mesicu je mi na prd, tech 60 mesicu (5 let) uz se da prezit :-) A jak uz jsem psal - treba me IDPA chytne natolik, ze si poridim zbran jen kvuli tomu a to uz by asi byl glock :-) Pak by me ten Walther prezil :-) Treba zjistim, ze jsem v IDPA zavodech trvale nejhorsi a taky to s tim treninkem nebudu prehanet a pak me ten Walther taky prezije :-)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 říj 2005 13:41

Osobně bych to s výdrží tak nepodceňoval. Svého času ČZ UB dávala na svoje zbraň garanci 5000 ran, potom - hlavně dík konkurenci - zvedla garance na 10 000 ran. Pokud si dobře pamatuju (i když to asi už pravda nebude), tak v době, kdy já pořizoval Glocka (v roce 1997) byla garance na G17 25000 ran. Sig (P226) má v garanci 27000 ran (teda aspoň v USA), nebo 35000 ran (SP2022 pro Francouze). Walther žádnou takovou garanci nemá. Nevím, zda to je kvůli zkušenostem, nebo kvůli jinému důvodu, ale jinak Vám platí záruka 2 roky ze zákona a té bych se držel.

Já osobně měnil vratnou pružinu až začala zbraň strašně kopat. Což bylo po 11000 ranách.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Walther P 99- životnost a spolehlivost

Příspěvek od vito » 07 pro 2005 13:55

Teď malounko mimo mísu. Je úsměvné, jak na začátku této rubriky ústy jednoho z nás připouštíme, že Walther je nějaká značka a kvalita že tomu odpovídá a na jiném místě tohoto fóra dštíme hanu na stejnou značku, W P 22. Jasně, každá zbraň je jiné kategorie, ale značka je značka. Ale toho nechme. P 99 je nepochybně kvalitní zbraň a odpovídá ceně i využití.Někde jsem četl výrok, že P 99 je jako městská slečinka a Glock je do nepohody. Možná to není zcela přesně citováno, nechce se mi to hledat. Na P 99 nemáme k dispozici /zatím/ takové testy, jako na Glocka, ale to je asi tím, že je tak oblíbený ve Spojených státech a tam si na takové testy potrpí.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 pro 2005 14:28

Potrefená husa se vždycky ozve, tak se teda ozývám. :lol:

Walther považuji za kvalitní zavedenou značku. Ve sportovní střelbě jde bezmála o legendu.
To ale neznamená, že když poskytnou právo firmě Umarex vyrábět pistole P22 pod svým jménem a navíc se ukáže, že tato konkrétní pistole není zrovna povedená, že ji nebudu kritizovat. To je vše.

Peace :wink:
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Walther P 99- životnost a spolehlivost

Příspěvek od vito » 07 pro 2005 14:39

Jen se ozývejte, pane kolego, od toho si tu přeci povídáme. Já taky vím, že P 22 není žádný zázrak, ale za ty peníze a pro zábavnou střelbu?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 07 pro 2005 16:45

Som spokojnym vlastnikom P99 uz niekolko rokov,ma odstrielane desiatky tisic vystrelov(do cca. 48000 ran).Nebola menena ani jedina suciastka,v case ked som ho kupoval v Nemecku,Walther garantoval 50000 ran.Jedine co som s nou robil,ze som si nahradil vymenny chrbat za iny,aby mi lepsie pasoval do ruky.Na zbrani nie je okrem jemneho oderu o puzdro Fobus ziadna stopa,a to ho nosim prakticky denne.Mimo to som si nedavno zadovazil pre zaujimavost (a potesenie srdca :lol: ) Sig SP2022,zaujimava hracka,presnost uz dosahujem podobnu ako s Walthrom,ale P99 ma pre moju ruku lepsi uchop.Skratka,s P99 som maximalne spokojny. 8)
Odpovědět