Ktery z Glocku?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Který z Glocků?

Příspěvek od vito » 06 pro 2005 08:05

Pokud si zde mohu dovolit i můj názor, zde je. V podstatě souhlas se všemi přede mnou. Měl jsem nějaký čas G 21. Výborný, účinný ale pro nošení velký. Dal jsem ho synovi a sám jsem si opatřil G 19 a u toho jsem zůstal. 9 Luger výborný náboj a jak říkal jeden z mých předřečníků, pokud do něj nabiješ poloplášť, i účinek je dobrý. Já jenom doplňuji, pokud do něj nabiješ CEPP Super od Lapuy, pak je účinek imposantní.


Doogs

Příspěvek od Doogs » 06 pro 2005 11:13

Devítka je šid,má své za sebou a drží se jen díky ceně.Poloplášť je taky na prd vůbec se v cíly nedeformuje / vlastní test na vepřových půlkách / Nejlepší je dnes .357 sig nebo .40 sw.Pěta šťoura je taky dobrá tak do dob divokýho západu,přece jsou to jen stoleté paróny.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Který z Glocků?

Příspěvek od vito » 07 pro 2005 08:50

To je snad trochu zjednodušený odsudek. Pokud se trochu začtete do literatury o nábojích tak se dozvíte, že 9 Luger je jedním z balisticky nejpovedenějších nábojů a je s ním stále počítáno " do dalšího tisíciletí". Jeho obliba spočívá nejenom v ceně, ale také v nepřeberné paletě laborací, materiálových provedení atd. A budu-li porovnávat třeba 9 Luger a 40SW, tak zjistím, že výkonové rozdíly neexistují a těžší střela u čtyřicítky je zaplacena těžším nábojem, vyšší cenou atd. Pokud budu v devítce používat vhodnou střelu, na př. moji oblíbenou CEPP Super od Lapuy, tak na ni čtyřicítka nemá ani náhodou.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 pro 2005 09:30

Naprostý souhlas. 9 mm Parabellum je balisticky velmi kvalitní, tradiční, dobře zavedený náboj, levný, vyskytující se ve spoustě variant, na nějž je komorována spousta rovněž tradičních a vyzkoušených zbraní (Walther P38, ČZ 75/85...). Je pravda, že dnes je považován (podobně jako třeba .45 ACP) za náboj klasiků a staromilců, ale neprávem. Ve srovnání se .40 S&W, 10 mm Auto nebo .45 ACP poskytuje zejména vyšší nábojovou kapacitu bez zvýšení hmotnosti, i když je fakt, že třeba ta .45 ACP má příjemnější zpětný ráz a poněkud vyšší porážecí efekt, což ovšem závisí na laboraci.
Rozhodně to není náboj, ketrý by patřil do starého železa (a to už je co říct, vzhledem k tomu, že je mu málem 100 let).
Doogs

Příspěvek od Doogs » 07 pro 2005 10:22

Pokud použiju CEEP ve čtyřicítce kde bude vaše devítka?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 pro 2005 10:36

Doogs píše:Pokud použiju CEEP ve čtyřicítce kde bude vaše devítka?
Prakticky přesně tam, kde byla předtím. Když ve .40 S&W použiješ CEPP, tak 9 mm Para laborovanou taktéž CEPPem překonáš o pět, možná šest procent. A to je rozdíl na hranici měřitelnosti. A vezmu-li v úvahu, že s 9 Para budu mít o tři, možná i čtyři rány víc (navíc v menší zbrani), tak větší palebná síla pořád zůstává u devítky...
Doogs

Příspěvek od Doogs » 07 pro 2005 10:52

No nevím,nevím,mám glocka 22 a tam je patnáct ran v zásobníku.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 pro 2005 11:00

No a v 17-ce je jich 17 nebo 19 podle zásobníku, jestli se nemýlím, takže to Slimovi sedí.
Navíc je lehčí.
I když že by na tom počtu a váze tak záleželo...
Doogs

Příspěvek od Doogs » 07 pro 2005 11:07

Přidám botku a jednu do hlavně a jsem na 18.Taky dobrý.Prostě devítka prožívá svou labutí píšeň .... končí.Ve světě už nikdo tuhle ráži nechce,jen evropa k ní ještě trošku tíhne a to jen díky policii a NATU kde je oficielním nábojem pistolí.Jinak ten kdo chce krátkou zbraň na obranu a má na to,tak nikdy nepůjde do devítky,je to jako si koupit ojetou škodovku.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 pro 2005 11:36

A 17-ka s botkou je 19+1=20 a nebo tam dáš pro 9mm Luger ten prodloužený zásobník a jsi na 31+1. :wink:

Jinak o 9mm Luger se neboj, i když po tobě budou lézt tvoje vnoučata, tak se bude devítek prodávat x-krát víc než .40.
A víš proč?
Protože ten náboj je 100 let prověřený. A policejní, vojenský i civilní trh nemá rád experimenty.
Tím netvrdím, že nejsou lepší náboje.
Návštěvník

Lidi, kteří tohle píší, jsou vnímáni jako debilové

Příspěvek od Návštěvník » 07 pro 2005 11:40

Vědět o tom, že rozdíl výkonu je v procentech a v ceně ve stovkách procent a trvat na tom "mám na to proto volím dražší variantu" může jen debílek.
Jsem si poměrně jist, že mám víc peněz než vy a přesto mě baví střílet malorážku, devítku, pětačtyřicítku, slugy, broky...
joot

Příspěvek od joot » 07 pro 2005 12:15

Doogs píše:Pokud použiju CEEP ve čtyřicítce kde bude vaše devítka?
Mám dojem, že známej co má .40 Glocka nějak skuhral, že ty CEPPy nemůže sehnat.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 07 pro 2005 12:20

Maj je ve Frankii na I.P Pavlova.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Který z Glocků?

Příspěvek od vito » 07 pro 2005 12:57

Na to, abychom objektivně srovnávali oblíbenost 9 Luger a 40 SW je ta čtyřicítka strašně mlaďounká. Počkejme si nějakých padesát let a určitě se dozvíme víc. A hlavně, pánové, máme se bavit který z Glocků a ne se dohadovat, který náboj je na odpis. Ono je to dobře poznat podle odbytu v obchodech. Každému co jeho jest.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 07 pro 2005 13:20

Svatá pravda.Tak já hlasuju pro 1 / Glock 22
2 / Glock 23
3 / Glock 35
Odpovědět