CZ 858

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 03 srp 2004 22:41

Už dlouho uvažuji o koupii samonabijecí kulovnice CZ 858 pro sportovni střelbu a nejsem si jisty zda je to dobra volba,je k dostani zde na gunshop.cz ale naboje právě k dostaní nejsou,ptal jsem se v obchodech v okoli a ti se omezuji na naboje .270 a .308 Winchester pro lovecke kulovnice a začinam mit pocit že se jine zbraně ani u nás nepouživaji ...mužete mi poradit


Návštěvník

re:CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 05 srp 2004 09:34

Náboje se dají koupit u Hermexu jakékoli množství (www.czhermex.cz). problém bude možná spíš na střelnicích moc takových kde můžeš střílet tj. 300m není. na Moravě je jen jedna u Hodonína.
Návštěvník

re:CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 06 srp 2004 16:19

Nevite,jak je to s nakupnim povolenim na zbran typu cz 858 tactical nebo cz 2003 od hermexu? Resp. da se koupit na ZP skupiny B, i kdyz nestrilim aktivne discipliny, ktere tuto zbran vyzaduji (zkratka bych s ni chtel strilet jenom "kondicne")? Diky za odpoved.
Návštěvník

re:CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 06 srp 2004 20:35

povolení na nakup cz858 nemám ale ptal jsem se na to a mužu ho dostat i kdyz nemam zbrojak sk. B ke sport. střelbě protože nejsem členem žadného střeleckého klubu,mimochodem kde nevis kde je na moravě ta střelnice kde mne pustí s CZ858čkou,u nás v Karviné nevím že by měli nějaké omezení,snad kromě zbraně s naboji Makarov
Návštěvník

re:CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 06 srp 2004 23:20

A na jaky skupiny ZP se teda da ziskat to povoleni? (Mimochodem na B-cko nemusite byt clenem streleckeho klubu pokud Vam je nad 21.)
Návštěvník

re:CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 14 srp 2004 20:05

mám zbrojní pas skupiny D - k výkonu povolání a E - osobní sebeobrana,mít skupinu E stačí pro získání povolení,ale v žádosti o povolení se vyplnuje že chcete zbran pro sportovní střelbu,možná je to paradoxní ale tak mi to vysvětlili na policii
Návštěvník

re:CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 15 srp 2004 10:56

Zkuste si prostě požádat. Našrotit se na zkoušky. Odstřílet by neměl být problém. Limity pro střelby na A i B jsou relativně bez problému. Doporučuju si zažádat o A (sběratel, lze posléze žádat i o vyjímku na zbraně tř. A), nebo o B. Jinak Vám jakoukoliv dlouhou zbraň nepovolí, protože Brokovnice s metrovou hlavní se těžko dá nosit skrytě pro osobní ochranu ....:)
Návštěvník

re:CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 21 srp 2004 15:28

Ovšem na brokovnici (libovolnou jedno nebo dvouranovou, nebo opakovačku s hlavní delší než 60cm) nepotřebuji povolení, to je zbraň sk. C, tedy na ohlášení.
Návštěvník

re:CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 21 srp 2004 17:13

To asi jo. Ale na brokovnici se tu nikdo neptal. Nicméně zastřílíte si s ní pouze na střelnici. Do lesa nesmíte (pokud nemáte tř. C, lístek a pojistku) a nikam jinam taky ne.
Návštěvník

re:CZ 858

Příspěvek od Návštěvník » 21 srp 2004 17:14

Ještě jedna věc: Opakovačka, i kdyby měla hlaveň dvoumetrovou, pokud bude mít víc než dva náboje v zásobníku (atd), tak je pořád na povolení.
Odpovědět