Desert Eagle 0,50 AE

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 lis 2005 09:12

Jozef píše:Vyčerpávajúca odpoveď + skúsenoť zo streľby je tu:

http://www.e-zbrane.sk/diskusia/phpbb2/ ... .php?t=251
Na Slovensku se nesmí střílet z krátkých zbraní co mají více než 1000J? :shock:


MESSER

Příspěvek od MESSER » 30 lis 2005 09:39

Nesnieš držať náboje do kr. zbraní nad 1000 J. Teda nie komerčné 44MAG, 500MAG, 454Cassul, 445 Supermag, 50AE, 480Ruger ani niektoré výkonné 357 mag
Ani puškové nad 6000J, takže Africký a YUKONský lovci majú po srande.
Jozef

Příspěvek od Jozef » 30 lis 2005 17:05

Možno ak by sa dala DE .50AE s 14" hlavňou klasifikovať ako dlhá zbraň...
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Desert Eagle 0.50

Příspěvek od vito » 01 pro 2005 08:35

Nechci se tady předvádět že jsem s touto hrůzou skutečně střílel, ale není to pro normální střelbu. Vážím malounko přes metrák a troufám si říci, že jsem zkušený střelec, ale po výstřelu jsem měl obě ruce nad hlavou a kdybych nestál tak jak se má, tak jsem musel ukročit zpátky. To je ovšem problém dalších takových zbraní, jako na příklad Cassul, komorovaný na 454. Je to zbraň pro milovníky velké rány a o nošení nemůže být ani řeč.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 01 pro 2005 11:29

Desert Eagle je zbytečný kus železa. Aspoň podle mě. Znám dva lidi co ji mají a oba jsou milovníci velké rány. Když si z ní budeš chtít vystřelit, tak určitě ne víc než jeden zásobník. Potom už se totiž budeš třepat tak, že ani nezaměříš terč. Vím o čem mluvím, střílel jsem z ráže 50 a určitě se nejednalo o příjemný zážitek. A to mám 185 cm. a skoro sto kilo. O nějakém nošení nemůže být moc řeč, tak maximálně v podpažním pouzdře a když ho sundáš, tak si myslíš, že bys mohl lítat. Mimochodem Desert byl skutečně původně vyvinut jako vojenská zbraň, ačkoli nechápu koho to mohlo napadnout. Vyrábí se ve spoustě ráží a prý se nejedná o moc spolehlivou zbraň.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 01 pro 2005 11:36

Obdobná zkušenost, nedávno jsem si vystřelil z .454 Casull Magnum a bylo to něco, na co budu dlouho vzpomínat. První dvě rány jsem jakž takž ukočíroval, při třetí se mi ta hrůza vytrhla z rukou (únava je hrozná svině), málem mi urazila halvu a nakonec ještě skoro přizabila svého majitele, co stál velmi vtipně asi 50 cm za mnou. Revolveru, mně ani majiteli se kupodivu nic nestalo, ale mám temné tušení, že už mi hned tak něco nepůjčí :cry: . Tyhle kanóny jsou skutečně na to dát si z nich pro zajímavost jednu ránu a pak je uložit zpátky tam, kam patří- do sejfu v Ripleyově muzeu kuriozit :wink: . (Vždyť civilní S&B munice 7,62x39 má dokonce nižší výkon než trochu "našlápnutější" laborace .454 Casull, přitom se střílí ze zbraní, co jsou oproti revolveru dvakrát těžší a navíc jsou to pušky s pažbou, a i tak je pro mě osobně zvládnutí zpětného rázu bez úrazů na hranici možností!)
joot

Příspěvek od joot » 01 pro 2005 11:52

Slim Jim píše: (Vždyť civilní S&B munice 7,62x39 má dokonce nižší výkon než trochu "našlápnutější" laborace .454 Casull, přitom se střílí ze zbraní, co jsou oproti revolveru dvakrát těžší a navíc jsou to pušky s pažbou, a i tak je pro mě osobně zvládnutí zpětného rázu bez úrazů na hranici možností!)
Už chápu proč si říkáš Slim :)
Návštěvník

Přeháníte ten zpětný ráz

Příspěvek od Návštěvník » 01 pro 2005 11:57

Lehká, kompletně hlíníková brokovnice /kromě hlavně/ se dá i s pistolovou rukojetí udržet úplně v pohodě. Střela o váze 38 gramů (ne grainů) má úsťovou rychlost 380 m/s. Zpětný ráz působící na ruku /který cítíte/ není dán úsťovou kinetickou energií, ale hybností, a ve vzorci pro hybnost jsou hmotnost projektilu i rychlost v první mocnině, takže hybnost těžkého projektilu je relativně mnohem vyšší než lehkého (při stejné úsťové kinetické energii).
Takže nechápu ty řeči o nemožnosti udržel Casull. Ano, bolí zápěstí, ale když z toho chcete střílet, tak prostě střílíte. Fakt dojemné, číst názory lidí, kterým to někdo půjčil, doma to nemají a litují se. Proberte se! Co vlastně chcete? Aby nám zákonodárci taky zakázali střílet tyto náboje, jako na zmiňovaném Slovensku, třeba s odkazem na to, že průměrný český střelec podle vlastních slov zbraň v ráži 454 nebo 50 při výstřelu neudrží v ruce?
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Desert Eagle 0.50

Příspěvek od vito » 01 pro 2005 13:56

Doma to nemám a nelituji se. Vy máte, pane kolego, asi větší zkušenosti a to je nepochybně vaše plus. Všichni tady volně píšeme své názory a vy můžete mít jiné zkušenosti. Pro mne jsou tyto zbraně pro jakoukoliv praktickou činnost zbytečné a pokud je někdo chce mít, jeho věc.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 01 pro 2005 14:23

joot píše:
Slim Jim píše: (Vždyť civilní S&B munice 7,62x39 má dokonce nižší výkon než trochu "našlápnutější" laborace .454 Casull, přitom se střílí ze zbraní, co jsou oproti revolveru dvakrát těžší a navíc jsou to pušky s pažbou, a i tak je pro mě osobně zvládnutí zpětného rázu bez úrazů na hranici možností!)
Už chápu proč si říkáš Slim :)
Jsi docela blízko pravdě, důvod pro to pochipitelně mám, a to že vážně nejsem z nejstatnějších jedinců. Ale klubový CZH 2003 při troše snahy zvládám, není to ale rozhodně taková pohoda jako třeba malorážka nebo rozumně výkonná pistole. Když střílím z malorážky, tak to prostě nějak zapřu do ramene a soustředím se hlavně na to, abych pořádně koukal do mířidel. Když střílím něčím větším, tak se nějak podívám do mířidel a soustředím se hlavně na to, abych to pořádně zapřel do ramene. Považuji totiž za důležitější nedovolit zbrani, aby mi vymlátila zuby, než dobře se trefit (a výsledky podle toho vypadají). Ale i tak bývám po padesáti ranách omlácený tak, že pravou paží sotva pohnu a na pravé tváři mívám monokl (dát si třeba z Sa. 58 dávku, to je něco, co bych zažil dost nerad 8) ). Ale v zásadě zvládám. Ony dlouhé zbraně mají proti krátkým tu výhodu, že se tohle dá velmi ovlvnit správnou technikou držení (zatímco revolver lze držet prakticky jen jedním způsobem: obouruč na rukojeť :wink: , a vymyslitelné obměny jsou poměrně malé).
P.S. .454 Casull doma v trezoru nemám, ale kdybych měl, tak bych se nezlobil. Musel by mi ho ale někdo dát zdarmo (a to považuju za krajně nepravděpodobné). Nevím totiž, proč dávat šedesát tisíc za kuriozitu, kerá mi akorát poláme zápěstí a jinak praktické využití nemá (když kanón, tak pušku a třeba i megavýkonnou; když zbraň do kapsy, tak pistoli, ale takovou, kterou udržím v ruce; vymýšlet něco mezi tím podle mě nemá význam).
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeháníte ten zpětný ráz

Příspěvek od Lugerman » 01 pro 2005 14:48

Anonymous píše:Lehká, kompletně hlíníková brokovnice /kromě hlavně/ se dá i s pistolovou rukojetí udržet úplně v pohodě. Střela o váze 38 gramů (ne grainů) má úsťovou rychlost 380 m/s. Zpětný ráz působící na ruku /který cítíte/ není dán úsťovou kinetickou energií, ale hybností, a ve vzorci pro hybnost jsou hmotnost projektilu i rychlost v první mocnině, takže hybnost těžkého projektilu je relativně mnohem vyšší než lehkého (při stejné úsťové kinetické energii).
Takže nechápu ty řeči o nemožnosti udržel Casull. Ano, bolí zápěstí, ale když z toho chcete střílet, tak prostě střílíte. Fakt dojemné, číst názory lidí, kterým to někdo půjčil, doma to nemají a litují se. Proberte se! Co vlastně chcete? Aby nám zákonodárci taky zakázali střílet tyto náboje, jako na zmiňovaném Slovensku, třeba s odkazem na to, že průměrný český střelec podle vlastních slov zbraň v ráži 454 nebo 50 při výstřelu neudrží v ruce?
Za prvé se tady nikdo nelituje a za druhé jsem nepsal nic o tom, že bych tu zbraň neudržel v ruce.
Když jdu na střelnici vystřílím např. 100 ks 9mm Luger. Chtěl bych tě vidět jak bys vystřílel třeba 100 ks 454 Casull a potom si třeba zapálil cigáro, to by mohlo bejt docela zajímavý.
Nepotřebuji mít doma kus zbytečného železa. Na to abych si vyzkoušel co to dělá, mi stačí si to půjčit a hotovo. Tyhle zbraně jsou prostě pro normální činnost v naší republice neupotřebitelné. A to nemluvím o tom, že i milovníci velké rány používají k této střelbě speciální střenky a rukavice. Samozřejmě proti gustu.......
Sto lidí, sto názorů. A tady to přece je o názorech.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 01 pro 2005 19:20

Slime nevím jak jsi to myslel s tou statností, ale mám takový pocit, že mých 50kg živé váhy tady vede co se subtilnosti týče. Nestřílel jsem sice z .50AE Desert Eagle ale z .44 a musím říct že to zase taková rána není ... z jedné ruky se to dá udržet v pohodě a na 25m trefit kam si jen řekneš .. díky své váze suprově přesný. Co se týče CZH nechápu kde máš problém s kopáním a problémem to ustát .. střílel jsem z něj na vojně a v pohodě ... teď střílím z Mosina náboje 7,62x54R a problém taky nemám.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 01 pro 2005 20:25

jestli se nebudete zlobit tak taky prispeju svoji troskou do mlyna.
jednou jsem strilel z historickeho revolveru, ktery mel jeste nabijeni pres okynko a zahnutou rukojet- takovy ktery vidite v kowbojkach. byl raze .45 COLT a musim rict ze rana to byla jak z dela, revolver se mi pri vystrelu, dik zahnute rukojeti, otocil o 90° takze to vypadalo jako ze chci strilet ptaky :D ale prekvapive jsem mel lepsi vysledky na 25m nez s CZ 85 COMBAT- mozna proto ze ten revolver vazil 2 kg a mel celkem dlouhou hlaven :wink:
joot

Příspěvek od joot » 01 pro 2005 22:46

Ares píše:Slime nevím jak jsi to myslel s tou statností, ale mám takový pocit, že mých 50kg živé váhy tady vede co se subtilnosti týče. Nestřílel jsem sice z .50AE Desert Eagle ale z .44 a musím říct že to zase taková rána není ... z jedné ruky se to dá udržet v pohodě a na 25m trefit kam si jen řekneš .. díky své váze suprově přesný. Co se týče CZH nechápu kde máš problém s kopáním a problémem to ustát .. střílel jsem z něj na vojně a v pohodě ... teď střílím z Mosina náboje 7,62x54R a problém taky nemám.
Hm, tuhle jsem koukal na maníka kterej měl tedy tak cca dvakrát tolik co ty a s tou .44 měl obouruč krapet větší problém, než aby mu to tam sedělo. No, asi tedy bude muset víc trénovat.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 02 pro 2005 00:45

neříkám že mi to nezvedá ruce ... ono zbraň která má bez nábojů 1,7kg ještě aby ruce nezvedla ... ale mě se z ní střílí suprově ... hezky měkký zpětný ráz a přesnost díky váze parádní. Jinak musím říct, že se mi z ní jednoruč střílí pohodlněji než obouruč ... zajímavé.
Odpovědět