Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 kvě 2008 11:36

Svařovat pružinu? :lol:
Hodně štěstí! :lol: :lol:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10829
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 26 kvě 2008 11:41

Co občas zapnout hlavu a popřemýšlet proč ony se pružiny vyraběji buď v kuse nebo spojují pomoci bronzových spon ? :-) proto že když budeš pružinu svářet ( pujde to dobře je to kvalitní železo ) tak ji trošku vyhřeješ a co se stane ? No stane se to že pružina nebude pružina ale kus bláta kterej určitě nebude pružit . . . Resuméééé je to blbost.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wexelo » 26 kvě 2008 11:52

Pruzinu tak malym svarem nevyhrejes, ale tento druh oceli se moc dobre svarovat neda a tak ti to praskne mozna uz pri prvnim natazeni ;)
doporucuju si na soustruhu vytocit mezikus aby do sebe pasovaly a nedelalo to bordel, ale neprezen to s tim druhym kouskem aby ti to slo pak natahnout ( aby se zavity pruziny nedotkly) a kazda pruzina ma mez pruznosti a za touto mezi uz se trvale deformuje a kdys se pruzina pri natahovani dostane za tuto mez tak se unavi a nebude mit stejne takovou silu, neni to lehky.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 26 kvě 2008 12:03

No jo je to asi blbovina, ulítlo by to zřejmě už při prvním výstřelu, ale vymyslete něco lepšího, jak ty pružiny spojit.

Resp. ví někdo přesně jakej je rozdíl mezi tou origoš pružinou a tou zmrzačenou, kterou nám prodávají u hatsana 125 ?
Uživatelský avatar
alobal
Příspěvky: 180
Registrován: 17 čer 2007 12:46
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alobal » 26 kvě 2008 15:44

Pouze v délce :wink:
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Příspěvek od cvicubis » 26 kvě 2008 16:01

alobal píše:Pouze v délce :wink:
Fakt vopravdu jenom v délce, žádnej silnější drát nebo větší tuhost ?
To jsou mi věci. Díky alobal, musím si teď odskočit. Vzhůru do díla s novými informacemi......
honzana40
Příspěvky: 185
Registrován: 24 kvě 2008 14:38
Bydliště: Hora sv Kateriny

Příspěvek od honzana40 » 26 kvě 2008 17:40

Ono staci jen v leckere perovne nechat udelat pruzinu na zakazku,neni to nrmozne.Mam takove delane vsechny.Do H125 pasuje pruzina z prumeru dratu 3,8-4mm aten kus zeleza,co tam je neni k zahozeni.Mam jej duty a vylity olovem.Vystupni rychlost se tak ustalila na 360m/s.Podminka je pouzit na pruzinu takzvane ventilovku,ktera ma velmi dobrou tvarovou pamet.To je pak o necem jinem,ledabyle se daji prorazit dvere u auta i s tapecirunkem.
Uživatelský avatar
floby
Příspěvky: 68
Registrován: 02 bře 2006 13:08

Příspěvek od floby » 27 kvě 2008 04:02

Nazdar pánové.
Originál výkonnou pružinu na H125 si můžete objednat u pana Račanského ve FINEX Hobby. Neříkám, že jí mají neustále, ale občas se tam sehnat dá a prodají vám ji bez jakýchkoliv problémů. Pokud ji zrovna nemají pan Račanský vám dá echo až zase pružiny přijdou. Jednání ve FINEX Hobby je opravdu velice vstřícné.
E-mailová adresa pana Račanského: patrik_racansky@finexgroup.cz
ropik

Příspěvek od ropik » 03 čer 2008 21:50

floby píše:Nazdar pánové.
Originál výkonnou pružinu na H125 si můžete objednat u pana Račanského ve FINEX Hobby. Neříkám, že jí mají neustále, ale občas se tam sehnat dá a prodají vám ji bez jakýchkoliv problémů. Pokud ji zrovna nemají pan Račanský vám dá echo až zase pružiny přijdou. Jednání ve FINEX Hobby je opravdu velice vstřícné.
E-mailová adresa pana Račanského: patrik_racansky@finexgroup.cz
Tak jsem to zkoušel a takhle to dopadlo :
"Dobry den bohuzel tato pruzina je prodejna pouze na ZP, zkuste se obratit na
firmu KOZAP. www.kozap.cz
S pozdravem
Patrik Račanský "

Tohle jako moc vstřícné jednání nevypadá .....
Uživatelský avatar
floby
Příspěvky: 68
Registrován: 02 bře 2006 13:08

Příspěvek od floby » 03 čer 2008 22:56

To tedy opravdu nevypadá. Já jsem dvě pružiny objednával vloni na jaře, momentálně je neměly, nicméně koncem srpna mně sám od sebe pan Račanský informoval o tom, že pružiny dorazily a zda je chci poslat.
Protože to na mně byla dlouhá doba, pružiny jsem si mezitím nechal vyrobit, takže jsem jeho nabídku neakceptoval, ale poděkoval jsem mu za zájem. Možná od té doby obchodníkům zpřísnili režim. Pak tedy skutečně nezbývá nic jiného než si pružiny nechat vyrobit. Jak má výkonnější pružina vypadat je popsáno výše. Omlouvám se všem, které jsem v dobré víře uvedl v omyl.
esino
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2008 12:57

Hatsan 125

Příspěvek od esino » 11 čer 2008 17:38

Tak som sa konečne dočkal Hatsana 125 v kalibry 5,5. Vytešený som išiel vystreliť prvú diabolku a neverili by ste - zostala v hlavni. Vystrelila na 3 krát silou, že by som ju asi ďalej dohodil teraz mam dilemu či ju rozobrať alebo zasa čakať 2 mesiace na reklamáciu. Asi ma je...
pisty

Příspěvek od pisty » 11 čer 2008 18:25

Tak maximalne 30 dni. Viac nemozu lebo ti musia vratit peniaze.
Ked si to kupoval cez net tak to vrat bez dovodu a oni ti daju peniaze ihned.
Alebo ziadaj vymenu.
esino
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2008 12:57

Příspěvek od esino » 11 čer 2008 23:30

Ja viem že 30dnik, ale už sa mi nechce čakať. A po prečítaní celého threadu som ju aj tak chcel natuniť tak sa asi na to serem a rozhádžem ju.
Uživatelský avatar
alobal
Příspěvky: 180
Registrován: 17 čer 2007 12:46
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alobal » 12 čer 2008 14:07

Mě teda diabolka vyletěla,ale co jsem si všiml tak nedojel píst na konec dráhy,jde to ze spodu pěkně vidět.To všechno už je minulost,teď to frčí trochu jinak. :wink:
esino
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2008 12:57

Příspěvek od esino » 13 čer 2008 19:11

tak som to totálne rozobral, zložil z dvoch strun a vysustruženého medzikusu jednu dlhu a este ma caka zložiť mechanizmus kohutika. Inak dostat tam tu strunu bolo celkom zaujímavé
Odpovědět