vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 11 kvě 2008 09:51

2 predator
Ano to je sice pravda, ze kdyz fouka proti, tak jsou zasahy niz a kdyz strilis po vetru, tak vys.
Vzhledem k tomu, ze mam na 50m 5 ukazatelu vetru, tak mohu potvrdit jen to, ze vitr se na 50m toci tak, ze na prvnich 15m fouka z jedne strany, pak na dalsich 10-20m nefouka a na zbytku fouka zdruhe strany a treba sikmo. Vsechen tento vitr ti ale dela stranovou chybu. a to opravdu az nekolik cm. Loni na ME v Milane, jsem nemohl cekat na to az se vitr uklidni (posledni rana) tak jsem si v nastrelu otestoval tremi ranami jak moc a nakonec jsem miril uplne mimo terc a doufal jsem ze se vitr nezmeni. Krajova desitka.
Vertikalni posun zasahu pri proti/po vetru neni tak dramaticky. v praxi se mi ukazalo, ze ac teorie hovori tak a tak, tak praxe je jina. pri vetru do 2m/s jsem si nevsiml zadne potrebne korekce. definitivne to nejsou cm. malokdy se vyskytne takova konstalace, ze jsi nucen strilet za vetru ktery srazi strelu nekolik cm. Zvlaste pri testovani je to vyhazovani penez.
Je potreba si uvedomit, ze pri bocnim vetru zleva ti vitr srazi strelu doprava a DOLU (pri pravotocivem vyvrtu) a zprava ti srazi strelu doleva nahoru.
Vertikalni rozptyl je vice zapricinen zmenou svetelnych podminek a vznikajici termiky pri prohrati vzduchu. Tzv. refrakce.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
BeasT

Příspěvek od BeasT » 11 kvě 2008 13:44

zdravim, nechcem zakladat zbytocne novu temu tak sa spytam sem. Chcel by som si v blizkej dobe kupit malorazku. Strielat chcem zatial len rekreacne nakolko v mojom okoli miesu ziadne sutaze. Strielam zo vzduchovky z optikou asi 2 mesiace no preca to nieje ono, chcelo by to nieco lepsie :) . Rozhodujem sa medzi zkm 452, zkm 456 alebo suhl 150. mohli by ste mi poradit aka je najlepia? pomer cena - vykon. thx
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 11 kvě 2008 13:52

Dulezite je vedet co chces strilet a jak presne chces strilet. Potreba si tez uvedomit ze Suhl je jednoranova tercovnice. 456 ci 452 se ji v presnosti nemohou rovnat (mozna po hodne upravach, znam dva lidi co s vyladenou 456 strileli BR, ale stejne se umistovali hure nez BR spec. od Anschutz a Suhl konkuruje dost dobre Anschutz).
nelze davat rovnitko ci se ptat ktera z techto zbrani je lepsi (jsou to proste rozdilne systemy a kazdy je na neco jineho).
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 11 kvě 2008 14:00

Shiva píše: 456 ci 452 se ji v presnosti nemohou rovnat .
To je pak docela na nic,když se 452 nebo 456 se nedá porazit "Suhláče" na malé odstřelovačce a na jiných soutěží.To se snad ani nikdy nepovedlo ne?Aby se někdo lépe umístil se 456 nebo 452 :? :(
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 11 kvě 2008 14:10

staci se podivat na vysledkove listiny.
Myslim ze na posled byl Fox se 456 na 5-6miste. vsichni pred nim meli suhlky.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 11 kvě 2008 14:10

Všehny flinty cos jmenoval jsou kvalitní, prověřený zbraně. Chybu neuděláš ani s jednou z nich. Teď je ale potřeba vědět jak a co chceš střílet. Jak říka Shiva.

Hlavně si nenech od prodejců typu ***** vnutit nějakou čínskou hrůzu typu Norinco. To jsou fakt vyhozený peníze-krom toho že dost vellká část z nich jsou neuvěřitelný zmetky, všechny malorážky Norinco maj jednoho společnýho jmenovatele-nepřesnost. Prostě s nima nebudeš moct konkurovat ani někomu, kdo má obyč 452.

Pro víc info doporučuju navštívit Sidewinderovi stránky, které, ač by si zasloužili trochu aktualizovat, jsou prostě vynikající pomocí pro člověka, kterej řeší to co ty. http://strelectvi.info/cz452/
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 11 kvě 2008 14:26

Já už mám dávno vybráno a to Silhoutte..Je to docela škoda,že ale nemají na Suhl,ale tak co nevadí.Třeba se to někdy povede porazit ty bezkonkurenční borce :D :wink: Je to vůbec možné?
Ty stránky znám a mám je celé pročtené.Snad ještě nějaká aktualizace bude.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 11 kvě 2008 15:52

Petine, nepočítej s tím, že se 452 budeš na MO konkurenceschopnej. Ta zbraň na to prostě nemá-a ani nato není stavěná. Hlavní problém je tam spoušť-a stím nejde nic moc dělat. A taky hlaveň-ta má do terčovýho speciálu hooodně daleko.

Kdybych znovu kupoval malorážku (což ještě letos budu), koupil bych 453 Varmint-s tou už by to na MO určitě šlo. A já trvám na tom, že MO by měla bejt opakovačka. Protože mnoho snajprů s jednoranovou terčovnicí po světě nepobíhá. I když ty soutěže jsou stavěný na jednoranky, tím spíš se vzdalujou realitě a s ostřelovačema to mnoho společnýho nemá.

Ale co, určitě to taky jednou na MO zkusím. Ale moje schopnosti a moje vybavení na to opravdu zatím nemá.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Tazator
Příspěvky: 6
Registrován: 05 kvě 2008 19:16
Bydliště: Lanškroun

Příspěvek od Tazator » 11 kvě 2008 16:05

predator ma recht mel sem Norinco kopii Mausera myslim JW25A a na tom vcelku dobrou optiku od kamose myslice a co rana tak sla nekam jinam, ale na hobby zastrileni to stacilo.
BeasT

Příspěvek od BeasT » 11 kvě 2008 20:50

no chcel by som to na terce, plechovky atd....co je vyhodnejsie? aj v cenovom porovnani...
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 11 kvě 2008 21:05

Diky za pochvalu stranek .. aktualizace bude, jen co bude cas .. a na to asi budu muset byt nemocny, zraneny nebo na skoleni :)

Ohledne toho porovnani - neni to tak cernobily .. ty vylsedkovky nasi souteze sice mluvi dost jasne, ale neni to tim, ze kdo ma SUHL150, ten vyhraje .. ale tim, ze kdo chce vyhravat, poridil si SUHL150 :)

Kdyz se mrknete na vysledky jednotlivych polozek, a to konkretne tech, ktere jsou nejvic o presnosti - napriklad letosni obrazce, nebo strelba na sirky, zjistite, ze jsou tam borci, kteri s 456-kou, nebo dokonce ZKM 452-kou porazeji SUHLky - jako napriklad Zdenek Fraz na prvni soutezi v Hradci, nebo zminovany Honza Fokt v Praze .. proste tihle borci ukazuji ze konkurovat se SUHLkam da .. ale jak jsem jiz hodnekrat napsal .. dobra 452-ka muze umet stejny soustrel jako SUHL150, ale strelec se na nej musi trochu vic snazit!

Pockejte si na vysledky Jindry Balounka (BALDA), jestli letos na nasi MaO dorazi - ten poridil na MaO souteze novou ZKM 452 Varmint (453 ma napinacek, a ten neni pro Mizive cile do 50m povolen, tak proto koupil tu 452) a ted na poslednich "mizivkach" v HK mel v mirence presne stejne skore jako ja se svou SUHLkou - a to strili s tovarne nastavenou spousti, tuhou jako kr... Kdyby byval trefil pak vsechny behny, tak by vyhral! .. viz vysledkovka

Proste kdyz se to umi, tak i 452 je konkurenceschopna - a to nemluvim o polozkach, jako bude na pristi nasi MaO "strelba po zatezi" .. kde maji diky rychlosti opakovacky poradnou vyhodu proti vsem jednorankam!
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 11 kvě 2008 23:54

Predátor : dnes brzy ráno za plného bezvětří, jsem si dal na uvítání krásného dne jednu desetiranou položku - soustřel. Přesně tam vidíš moje chyby. Tři rány špatně ve svislé ose a nejhorší je že o nich víš ještě než se ti ukážou v terči. Vlastně je to dobře že hned cítíš chybu :). Flinta je CZ 453 Varmint v pažbě od p. Klinského a náboje Rifle Match...
Přílohy
Varmint 453 10 ran 1..JPG
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 12 kvě 2008 07:09

To Sidewinder:A je povolen napínáček v MaO?
Já ted totiž měním volbu a půjdu do CZ 453 Varmint,protože je prý po všech stránkách lepší a mě se líbí.
To sportovec:Ty vlastníš CZ 453 Varmint?Je to dobrá zbran?Jaká je rybina?11mm?Na stránkách czub.cz to tam není
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 12 kvě 2008 07:15

Ano v nasi MaO je napinacek povolen - a 453 je diky nemu opravdu o dost lepsi nez starsi 452..
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 12 kvě 2008 13:17

Sportovče, to je hoodně moc pěknej výsledek. Ty tři rány mimo, to je škoda. Ale co, stane se.

Přemejšlel jsem taky o tom, cos mi radil, ohledně optiky-v tom máš určitě pravdu. 1, při max zvětšení 9x, které používám pořád, není obraz moc kvalitní, je po stranách rozmazaný. Další věc je, že puškohled nemá korekci paralaxy, resp.má ji v podobě zaostření obrazu, kdy musíš co nejlíp zaostřit obraz pro danou vzdálenost, na níž chceš střílet. To by pak měla být paralaxa nulová. Jenže v praxi to prostě nefunguje, už pro to, že moje oko kterým střílím má 1,5 dioptrie. Takže při střelbě se musím soustředit na to, zda správně čumím do okuláru, a je jasné, že je to nepohodlné a stejně to moc nefunguje. Za třetí, přiblížení 9x taky není zrovna nic moc, když chce člověk střílet MO.

Sakra, potřebuju novej puškohled.... :lol:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět