Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Optika

Příspěvek od Apevia » 04 kvě 2008 18:01

No, pokud znáš někoho kdo dělá na CNC nebo tak, tak ti do pouzdra profrézuje drážky, já to mám udělaný od strejdy na S631 a spokojenost.


Cogito ergo armatus sum.
marek17

Příspěvek od marek17 » 04 kvě 2008 18:13

nepoznam nikoho z okolia ale moc to nesuri ... skor nahanam ND a to lucik , nadpazie ... 1 skrutku mam , ta my chybala .

Ako vyrobim Dalekohlad pre pusku ? neake cocky a trubka ale jak ?
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Apevia » 04 kvě 2008 20:05

:shock:
2marek17: To se nevyrábí, to se kupuje!! Na "domácí" výrobu je to dost složité, asi i nemožné, čočky, kříže..............................
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 04 kvě 2008 20:56

To marek 17

Neprovokuj !

Už aj puškohlad je zbytočný na Vz-47,ale je to ešte ako tak,ale už to prefarbenie a tlmič... :cry:
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
marek17

Příspěvek od marek17 » 04 kvě 2008 22:03

diki za radu ... asi by som sa narobil a znicil zbran ktora je jedina co mam doma , uz to ze nestriela som smutny , ale robim vsetko preto aby sla .

S laserom , tlmicom , ciernou farbou , scope .... nebude nic , ked povedali ze nie tak nie

Skor Scope kupit :idea: ne vyrabat :!:

Chcel by som tu pusku znova natret s lakom na drevo . budem musiet odstranit lak znej a nanovo tam naniest novy ... Ak ste si stiahli moje Newsky fotky kde je moja Vz.47 . je vidiet ze puska ma stary lak ... A chybaju 2 suciastky ... Vedel by mi niekto pomoc alebo kde sa daju kupit ... alebo ci ich niekto nema na predaj ak ano tak v akej Cene ... okrem toho 1 sroba ten mam ... Please
Dzarda

Příspěvek od Dzarda » 05 kvě 2008 15:13

http://www.bvs.cz/soucastky_dily_cz_47.html
Tady...posílají i na dobírku

Tady je slovenská firma
http://www.deasarms.sk/index.php
sice má VZ.47 vyprodaný , ale je tam kontakt ...třeba budou nějakou tu součástku mít .... :wink:
marek17

Příspěvek od marek17 » 05 kvě 2008 15:56

napisal som tej SK firme ci nemaju na sklade tie 2 dielce na VZ47 . AK by niekto mal zvysny Lucik a napdazie ...

Dalej mam si kupit tu knizku ze vzduchovky cz , modra knizka ma asi 16 stran

kolko brokov je mozne vlozit do nasypky ? 15 Brokov je podla vas realne alebo nie ?

Co je nakonzervovanie VZd. a ako to urobim , ake budem mat vyhody ?

Mozem vymenit na svojej Vzd. lak za novy ? Ty ze ten stary pojde dole a dam tam novy . Nebude to zle ?

Brat skoro zastrelil Psinu s vz47 . OD tedy uz nejde neviem preco ?
Ona bola naucena ako polovnicky pes behat za zbranou .

Moze sa dostat olovo za piest , cez tu dierku do vnutra ?
Sfingar

to marek17

Příspěvek od Sfingar » 05 kvě 2008 22:28

co se týče těch broků, někde jsem četl že 15 tam vleze, no snad brzy si to budu moct vyzkoušet :)
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 05 kvě 2008 22:37

Vleze ich tam 24ks, ale na to, aby sa nezasekli pri nabijani je dobre davat tam max 21ks.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 06 kvě 2008 06:51

To marek 17

Tak poďme po poriadku:
Prvú otázku ti už zodpovedal Fifo (20 brokov sa ráta)
Konzervovanie je ochrana proti vonkajším vlyvom ,napr vlhkosť,prach atď.,ale ak ju nechceš uložiť na dlhšiu dobu,tak iba pretreť olejovou handričkou!
Lak si môžeš vymeniť,prelakovať, veď je to tvoja zbraň,ale na vojenských zbraniach ukáže lepšie matný,ako lesklý lak.
Na tú skoro zastrelenú psinu ti neviem odpovedať,ale viem ju pochopiť,ak už nechce chodiť za vami!
Olovo sa môže dostať cez tú dierku,ale nie ZA piesť,ale PRED piesť,a to vtedy,ak používaš 4,5-ky broky a nasúvacia trubička ti odkrojí z neho tie 4 stotiny,taký mesiačik a pri ďalšom nabíjaní sa ti to vsaje do valca.Potom to tesniací krúžok na piesti roznosí po stene valca a je z toho problém.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
marek17

Příspěvek od marek17 » 06 kvě 2008 17:29

som mudrejsi ... co sa tyka tych nahradnych dielov , tak je mozne vyrobit i doma nadpazie ? a Co sa tyka toto lucika alebo kryt pre kohutik . Z akej hrubky je ten lucik , odhadujem 4mm . Plech asi 13xxx .

Tato puska ma obal a nadpazie vyrobene z akeho dreva ? Neviete nahodou , zaujima ma to . Typujem : JAVOR , buk alebo iny

21:07
Zistil som ze ked das do Vzd. brok 4.50mm preseknuty na 1/2 vystreli ty . Klasika , zobral klieste , brok a presekol na 2 polky , jedna polka do dierky Vzd. a vystrelila ven :shock: ( :idea: musi byt neaka medzera na vzduch , ked sa tam da 4.50 , nieje ziadna medzera tym padom nemoze vystrelit ten veliky brok . KEdze je to vzduchova zbran , brok musi mat okolo seba neaku medzeru aspon aby vystrelil . Sice ked je vetsia , po vystreleny vzduchu unikne viac ako keby tam bol 4.46 mm . )

to nadpazbie si vyrobim rucne mam nato drevo aj ked to bude dlho trvat alebo pockam a dam 100Kc za jedno dlsie drevko .

No som zvedavy co nato povies .
Sfingar

Příspěvek od Sfingar » 06 kvě 2008 23:08

tak jsem dnes zkusil broky č. 10 - 4,46 mm pro vojenskou vzduchovku vz. 47 dát do Slavie 630 cal. 4,5 a k mému údivu ani jeden nepropadl hlavní, naopak, musel jsem je tam mírně zatlačovat
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 06 kvě 2008 23:54

To marek17
Dá sa doma vyrobiť aj ten lučík aj to nadpažbie,akurát by si k tomu potreboval to čo nemáš,a to je originál,podľa čoho to vyrobiť.Neviem,ako sa chceš do toho chytať bez pôvodnej súčiatky?!
Tie preseknuté broky nejdem rozoberať,je to téma pre 8-10 ročné deti.Najbližsie nám oznámiš,že aj "čierne korenie celé" sa dá z pušky vystreliť.
Materiál pažby je buk,pri starších typoch a pri VZ-35 používali dub,radil by som ti požičať od niekoho originál veci,ten lučík zvládneš aj sám,ale to nadpažbie si daj urobiť stolárovy,alebo takému,kto má nato stroje,frézy atď.Ale ak si šikovný,za pár hodín to máš aj s ručným náradím.
Prajem ti príjemnú zábavyčku a pozor na prstčoky ! Nezabudni sa nám pochváliť s výsledkom tvojej tvorivej roboty !
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
marek17

Příspěvek od marek17 » 07 kvě 2008 18:13

S tou vyrobou mas pravdu , musis mat neaky original podla coho to spravis . kedze niesom taky zrucny technik bud si kupim tie 2 ND alebo dam vyrobit nejakemu stolarovy okrem lucika .

8.kveten 2008 13:23

Vcera po narocnom hladani som nasiel lucik na moju vzduchovku , Co sa tyka toho drevka - nadpazie jeden stolar mi to vyrobi . V dedine ma jeden nas znamy taku istu flintu tak od neho by som pozical hu . Dal by som spravit nadpazie stolarovi v dedine .

Ide o to aby mal original , podla coho to vyrobi . Vymenit stary lak za neaky matny .

Ja som si predstavoval moju pusku ze jej novy lak bude ako na Mauserovi , ktori pouzivali vojaci vo Vietname .


Snad bude vse ako original len stym ze ta puska bola uz pouzita na strelecke ucely .

Prestrelim s tou puskou aj sklennu flasu od sirupu ci sampanskeho ?
Alebo sa odrazi brok .

8.kveten 2008 20:54

Chcem poprosit niekoho kto mi odfoti nadpazbi na tejto flinte . Narys , podorys , bokorys . Ked to odfotite tak z 1 aj 2 strany . Please ... Cez SZ

Vopred Thanx

9.Kveten 2008 20:30

podal som dneska inzerat na ten nahradny diel , ktory mi chyba . cena 100Kc . Bazar na Gunshop.cz .

Pripravujem sa na renovaciu mojej flinticky . Blissie ide o odstranenie laku a danie noveho a na kovovych castiach odstranenie bryndziru a nanesienie noveho .

Jedina vec ktora ma zaskocila kde kupim tu pastu alebo ten olej s ktorim to urobim .

AK niekto uz renovoval kovove casti napiste SZ . Rad sa poucim o ako hu renovovat .
Borec
Příspěvky: 143
Registrován: 09 črc 2007 12:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borec » 10 kvě 2008 19:35

Ja som tuto flintu celu nacernil, poprosil som tetu z Polska nech mi donesie cernidlo, lebo tam je to lacnejsie ako tu.stalo to 320 Sk, vybrusil som hrdzu a vsetko som odmastil. nasledne som zobral cernidlo a dal som tam asi 5 vrstiev, normalne navlscenou handrickou, Bola to taka pasta a islo do dost lahko. Nic tazke . . . A nakoniec som to nakonzervoval konkorom ... setko, inac kompletny navod na ciernenie za studena mas na http://www.vzduchovka.cz/postupy/cerneni_zastudena.html
Odpovědět