8x57

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

loptosko
Příspěvky: 25
Registrován: 23 srp 2007 00:30

Příspěvek od loptosko » 26 dub 2008 16:28

o.k. dik. toto ammo J sa dá kúpiť v usa, ale oni to ani za boha nechcú vyviesť....


Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 26 dub 2008 20:58

to SINCITYMAN
mne si neobtezoval, jen ne vzdy mam dost casu udelat hlubsi pruzkum hned. :-)

to loptosko
dovezt strelivo neni zas takovy problem. Nevim jak pro fyzickou osobu, ale pro pravnickou staci jen dovozni licenci od MPO a FFL US firmy pro tvou firmu. Pak dopravni sluzbu ktera smi vozit naboje.

no ted bez legrace, co sakra resis historicke naboje. bud si vymen hlaven, nebo si sezen .318 strely.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
loptosko
Příspěvky: 25
Registrován: 23 srp 2007 00:30

Příspěvek od loptosko » 28 dub 2008 11:06

prečo nabádaš na porušovanie zákona? keby sa vymenila hlaven, už to nie je zbran kat. D, prebíjať doma nemôžeš, iba ak máš E alebo F skupinu. ja som zákona dbalý občan!
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 dub 2008 11:22

bud tak hodny a uklidni se.
Nevim jake mate zakony na slovensku (a po pravde mi to ani nezajima), tady jsi na ceskem foru. Takze vymena hlavne zakazana neni, proste ti ji puskar vymeni (navic system vymenych hlavni je zcela bezny) a zajde s tim na zkusebnu. ty si zajdes na PCR a dostanes novy prukaz zbrane. Pravda, asi to uz nebude historicka zbran.

Co se tyce prebijeni, nikde jsem nenasel ze by drzitel zbran kat. D nesmel prebijet. je tam pouze omezeni o mnozstvi cerneho nebo bezdymeho prachu a poctu zapalek.
no a pokud to opravdu zakon zakazuje, tak si proste ZP rozsir o potrebnou skupinu.

Nemohu cuchat co mas a nemas za skupiny.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 28 dub 2008 12:08

Shiva: on nemá žádnou skupinu, protože nemá ZP. On má jen historickou zbraň kat. D a nemá do ní munici ;-)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 dub 2008 12:18

Pravda, mel bych zakon znat, dost casto v nem hledam informace (nikdy mi to nebavilo se to ucit). Predpokladam ale, ze v tomto pripade mu bez ZP neprodaji zadnou kulovou munici vcetne 8x57J, ale je mozne ze se pletu.
Nicmene zakon uvadi
5) Držitel zbraně kategorie D nesmí
a) zbraň nosit viditelně v místech, kam má veřejnost volný přístup,
b) zbraň nosit nebo s ní jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek,11) léků nebo v důsledku nemoci,
c) přechovávat větší množství bezdýmného nebo černého loveckého prachu než 3 kilogramy a více než 1 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce.
takze nevim jak tomu mam rozumet.
kdyz nema ZP tak jak koupi komponenty uvedene v pismenu C.
Nebo jsem zakon asi spatne pochopil.
Nechce se mi to znova studovat, muj zamer byl vyresit nemoznost sehnat naboje. Ne delat pravni rozbor nebo byt narcen, ze nabadam k porusovani zakona.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 28 dub 2008 12:45

Shiva: když nemá ZP, tak nesmí přebíjet náboje. Ale pokud je mu víc než 18 let a vlastní zbraň kategorie D (nevím jak na slovensku, ale u nás musí být všechny hlavní části zbraně vyrobeny před 31.12.1890), tak si do této konkrétní zbraně může koupit munici. Když přijde s flintou do kvelbu a ukáže občanku, tak by mu munici měli prodat.
Shiva píše:kdyz nema ZP tak jak koupi komponenty uvedene v pismenu C.
Z těch komponent může koupit jen černý střelný prach a perkusní zápalky. Bezdýmný prach a zápalky pro náboje se sttředovým zápalem může nakoupit jen na ZP.
Naposledy upravil(a) JirkaS dne 28 dub 2008 12:57, celkem upraveno 1 x.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 dub 2008 12:55

Aha, clovek se furt neco uci. Ale evidentne je zakon vetsi paskvil nez jsem si myslel.
V kazdem pripade mu nezbyde nic jineho nez si udelat ZP a pak volit jednu z mnou navrzenych variant reseni. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 28 dub 2008 15:22

Nevím, jestli stále platí zákon o tom, že člověk smí přebíjet pouze pro sebe, ale v případě že ne, tak by bylo nejjednodušší nechat si je přebít od někoho, kdo papíry i lis má. Akorát by si holt musel dotyčný ojednat, nebo nechat udělat na zakázku matrice. Firma Lee to myslím na zakázku dělá.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
loptosko
Příspěvky: 25
Registrován: 23 srp 2007 00:30

Příspěvek od loptosko » 28 dub 2008 15:25

Shiva píše:Aha, clovek se furt neco uci. Ale evidentne je zakon vetsi paskvil nez jsem si myslel.
V kazdem pripade mu nezbyde nic jineho nez si udelat ZP a pak volit jednu z mnou navrzenych variant reseni. :-)
ja ho mám, a- na nosenie a c-na výkon povolania, ale na ačko a cečko, máš len krátke zbrane, ako aj muníciu iba do krátkych. naviac ked nie si športovec alebo lovec, tak na sk oficiálne prebíjať nemôžeš...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 28 dub 2008 16:06

Takze asi bude potreba upresnit podle jakych zakonu (slovenskych ci ceskych) budeme radit co kdo muze a nemuze.
Podle ceskeho zakona o zbranich (pokud se mylim tak mi prosim oprvte) pokud mas ZP muzes nakupovat komponenty a prebijet pro vlastni potrebu.
Strely nikdo nekontroluje a prach a zapalky koupis na ZP.
Vzhledem k tomu, ze jsme se dostali hodne OT, tak bych byl rad abychom se vratili k razi 8x57J(R) a 8x57JS(R) 7.92Mauser atd.
Osobni invektivy prosim zasilat jako soukrome zpravy. jinak vlakno zamknu.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět