Zavit na hlavni - legalni?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Zavit na hlavni - legalni?

Příspěvek od cityshark » 23 lis 2005 08:04

Zajimalo by me, zda je legalni nechat si na hlaven udelat zavit (samozrejme ne ja sam, ale nejakej zbrojir). Pripadne zda je potreba podobnouj upravu oznamovat prislusnemu uradu PCR.

Jde jenom o to, ze bych chtel pouzivat nastavec na svetlice...

Nevite nekdo? Nedelali jste?


Smazaný uživatel 111

Re: Zavit na hlavni - legalni?

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 23 lis 2005 08:30

Dokud na ten závit nenasadíš tlumič (nástavec na světlice :lol: :lol: ) tak je vše legální - viz. naše malorážky 452
Balda
Návštěvník

Samozřejmě je legální

Příspěvek od Návštěvník » 23 lis 2005 10:02

Některé zbraně se tak prodávají. Jednu takovou mám (CZ511).
Na další se závity běžně řežou, viz hojně rozšířená CZ27 kal. 7,65 a její hlaveň ve standardu vždy bez výrobního čísla :-)
Jinak zkušebnu zajímá jen průměr vývrtu (a rozměry komory), co je na hlavni zvenku, do toho jim nic není. Předpokládám, že závit uděláš takovým způsobem a na takovou hlaveň, aby ti konec nezačal praskat a aby v případě dvou tormentačních výstřelů nemohla zkušebna nic závadného najít.
Pokud ti jde o nástavec na světlice, tak bez poškození hlavně si můžeš "adaptér" vysoustružit zevnitř hladký a nalepit na hlaveň lepidlem na kov, ven si vyřízneš závit.
Až budeš chtít zbraň uvést do původního stavu, zahřeješ adaptér, lepidlo povolí a nezůstane po něm ani stopa.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 23 lis 2005 20:10

Diky za odpovedi, zkusim to s tim lepidlem, nastavec je jen lehouckej kousek trubky, takze by to melo stacit a vydrzet.

Balda - :-)) vim, kam smerujes a je to v dnesni dobe divny, ale vazne mi o tlumic nejde. Nechci mit s nelegalnima vecma nic spolecnyho...
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 24 lis 2005 08:01

cityshark píše:
Balda - :-)) vim, kam smerujes a je to v dnesni dobe divny, ale vazne mi o tlumic nejde. Nechci mit s nelegalnima vecma nic spolecnyho...
Já si to furt neumim nějak představit :?: Světlice z plynovek se vystřelují slepou municí. Jak je chceš střílet z ostré zbraně do které se třeba slepá munice nedělá? A pokud se nepletu tak klasické světlice mají svou zápalku na kterou zas potřebuješ uderník.
Balda
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 24 lis 2005 08:42

Jsou to stejne svetlice jak na ty plynovky, jak popisujes. Jenom mi prijde zbytecny kvuli par svetlicim kupovat plynovku... Co se raze tyce, jde mi o klasickou devitku, do ktere se slepa munice dela, takze tam by problem byt nemel.

BTW: do ktere zbrane se slepa munice nedela?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 lis 2005 09:59

Ja si spis myslim, ze az to na ten lauf prilepsis jak tu nekdo radil... tak pri prvnim vystrelu to poleti jako raketa rovnou nekam do p*dele. :-D A bude po ptakach. Kup si rachejtle na spejli... udelas lip.
Návštěvník

To chce zkusit

Příspěvek od Návštěvník » 24 lis 2005 10:26

Andy, klidně mysli, ale lepší je to zkusit.
Mám nalepené zrcátko na skle auta, to má skoro každý, a drží to fest.
Mám nalepená ložiska v karterech motoru, díry byly vymleté, drží to i přes olej, teplotu, vibrace a otáčky 100 za sekundu.
Mám nalepených pár věcí na zbraních, například držák montáže puškohledu, puškohled má skoro půl kila, a taky to drží.
Dnes jsou dost kvalitní lepidla, stačí si vybrat.
Kdybys nevěřil lepidlu, můžeš na konci hlavně vytvořit lehký zápich nebo jen líznout z jedné strany, a nově vyráběný adaptér pojistit kolíkem ze strany, tak konstruktéři na vojenské zbraně běžně upevňují obroučku vývodu spalin pro píst (natahování závěru) atd.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 lis 2005 22:44

Já kdysi ty taky tyhle srandy z plynovky střílel, ale efekt 00nic stojí to za prd a i když jsem těch rachejtlí do toho nástavce koupil porůznu byl jsem z toho spíš sklamanej, žádný efekty a žádná výška.....ale třeba seženeš nějaký parádní, ale co taky chtít od takovýho malího hajzlíka co strkáš do nástavce...

Já bych se přikládal k těm rachejtlím na špejli či jiný bazmeky ty alespoň za něco stojí....

2 Anonym sice existují perfekní lepidla ktrými to určitě přilepíš (nedávno jesm viděl jak zvedali auto na slepených dvou kusech železa, kde byla styčná plocha lepená lepidlem kruh o průměru cca 5cm a taky to auto zvedli.....
Tady bych ale viděl problém jestli ten nástavec při použití fest lepícího lepidla pak půjde sundat bez pozkození hlavně :?
Návštěvník

Půjde

Příspěvek od Návštěvník » 25 lis 2005 03:55

Stačí správně vybrat.
Dost lepidel na kov je vyrobeno tak, že je stačí zahřát nad 120 C a povolí.
Odpovědět