Miridla

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pitrz

Mířidla

Příspěvek od pitrz » 20 lis 2005 00:36

Dobrý den. Potřeboval bych poradit ohledně mířidel. Před 14 dny jsem si zakoupil revolver značky Holek 261 22lr. Po první střelbě jsem měl všechny zásahy v levé části terče. Nevěnoval jsem tomu velkou pozornost protože jsem si myslel, že zbraň nějak stahuju. Z výroby byl nastřelen na 15m (doloženo nástřelným terčem). Po další střelbě se problém opakoval, tak jsem zbraň zapůjčil zkušenému střelci který mi potvrdil nepřesnost. Mířidla seřídil a nastřelil na 15m. Problém je v tom, že mířidla jsou v max. poloze vpravo a při střelbě na 25m se problém opakuje, mířidla už nelze posunout. Je možné, že by byla tak velká odchylka osy hlavně a mířidel na nové zbrani? Na střelnici mi říkali, že je možna špatně uložená hlaveň v zinkovém rámu. Nemáte někdo zkušenosti s takovou závadou? Jak mám postupovat při reklamaci? Předem děkuji za odpovědi.


Návštěvník

Vyzkoušet až pak platit

Příspěvek od Návštěvník » 20 lis 2005 05:56

Vážně to chce jít k solidnímu obchodníkovi a zbraň vyzkoušet a až pak koupit.
Tipoval bych že strháváš, tlakem na spoušť - směr odchylky by seděl. Jestli je ten dobrý střelec, co ti to nastřelil, zvyklý na pistole nebo větší revolvery, taky může strhávat.
To, zda je alfa fakt takový shit, bych tady neřešil, každopádně ještě střílej,
můžeš mířit tak, že si necháš "světlo" schválně jen po jedné straně výřezu v hledí a třeba to bude akorát stačit na to, abys střílel na střed.
Jinak už jen zajet s terčem a zbraní k výrobci. Pokud to tedy obchodník neudělá za tebe. Když to za tebe neudělá, potvrdí se, co jsem psal - sice jsi "ušetřil" nákupem u nejbližšího šejdíře, ale je lepší takové nechat zahynout a nakupovat u těch, co mají zbraně na výběr (ne na objednávku), u krámu střelnici atd.
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

Re: Mířidla

Příspěvek od sikula » 20 lis 2005 06:47

Měl jsem v ruce 3 Holky, 2x 820 s pevnýni mířidly a 861 se stavitelnými. U 820 to bylo bez problému a 861 jsem jen lehce doladil. U větších ráží se dá nástřel doladit pomocí vhodně zvoleního prachu či laborace (do 10 cm / 25m)
Jedná se o závislost rychlosti hoření a průběhu tlaku v hlavni. Ale u ráže 22 lr jsem se stím nesetkal. Nepsal jsi jaké střelivo jsi použil, zkusil bych jiné, rychlejší nebo naopak pomalejší, popřípadě s poměděnou střelou. Rozhodně to chce ještě chvíli střílet a dát si pozor na světlo, z jaké strany přichází a pod. Možná by nebylo od věci si odlehčit spoušť, na pravé straně pod střenkami je šroub který slouží k upravení odporu spouště. Jiné střenky nejsou taky od věci, ale záleží na tom jak se Ti zbraň drží.
pitrz

Příspěvek od pitrz » 20 lis 2005 15:15

S tou zbraní opravdu něco není v pořádku. Zrovna jsem se vrátil ze střelnice kde mi potvrdili další dva střelci, že závada je ve zbrani a ne ve špatné střelbě. Abyste byli v obraze jak je to vychýlené: Když osa mířidel je stejně s osou hlavně tak zbraň zanáší 20cm vlevo na 15m (střelivem Eley).Což si myslím ,že je na 6 palcovou hlavěn dost. Půjdu zbraň reklamovat, jen jestli mi závadu uznají.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 20 lis 2005 15:20

Neni nejak poskozene usti hlavne? :?:
pitrz

Příspěvek od pitrz » 20 lis 2005 15:31

Poškozené není, zbraň má vystřeleno cca 500 nábojů. Jsem celkem zklamaný, je to moje první zbraň a hned takové problémy. Doufám, že se to vyřeší.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 20 lis 2005 16:55

pitrz píše:Poškozené není, zbraň má vystřeleno cca 500 nábojů. Jsem celkem zklamaný, je to moje první zbraň a hned takové problémy. Doufám, že se to vyřeší.
A to jste na to prisel az ted? Po 500 vystrelu?
Návštěvník

Neřež do něj

Příspěvek od Návštěvník » 20 lis 2005 17:18

Podle mě to zjistil hned, že to zanáší, ale protože je rozumný, chtěl si na zbraň zvyknout, chybu hledal v sobě, až pak zkusil poprosit jiné střelce a teď už ví, že je to ve zbrani...

Jinak ale 20 cm (no, spíš 10 cm) na 15 metrů dokáže pouhé ostré světlo z jedné strany. Viz rozdíl nástřelu v tunelu a venku u řady střelců. Jiným se zase nástřel nehne ani o píď. Bude to souviset s tím, jak oko a mozek zpracovávají obraz, každý to má nastavené jinak.
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

mířidla

Příspěvek od sikula » 21 lis 2005 21:36

Pokud říkáš, že na 15 m je nástřel 20 cm vlevo, potom při vzdálenosti mířidel 195 mm (skutečnost) potřebuješ korekci 2,6 mm do prava. To by na té zbrani muselo být okem patrné, že hlaveň je zalita mimo osu mířidel. A pokud to není patrné možná je ohnutá a mohla být ohnutá i před zalitím,ale i to by mělo být patrné pokud se přez ni podíváš.
Smazaný uživatel 111

Re: mířidla

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 22 lis 2005 07:19

Taky mě napadá jen ta ohlá hlaveň. A tu matici která je ze předu laufu máš dobře dotaženou? Celé to jde velmi lehce rozebrat sou tam jen dva závity,jeden v rámu(tim si šteluješ vzdálenost hlavně od válce) a druhý na konci laufu. At ti prodejce zkusí vyměnit lauf třeba s tim samim Holkem co má ve vitríně a pozná se hned jestli je to vinou hlavňe. Pak to mužeš poslat na reklamaci. -No a ty nástřelné terče od výrobce :roll: -- o nich si myslim své!!
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 22 lis 2005 08:44

pitrz píše:S tou zbraní opravdu něco není v pořádku. Zrovna jsem se vrátil ze střelnice kde mi potvrdili další dva střelci, že závada je ve zbrani a ne ve špatné střelbě. Abyste byli v obraze jak je to vychýlené: Když osa mířidel je stejně s osou hlavně tak zbraň zanáší 20cm vlevo na 15m (střelivem Eley).Což si myslím ,že je na 6 palcovou hlavěn dost. Půjdu zbraň reklamovat, jen jestli mi závadu uznají.

Je smůla, že zrovna první zbraň se jaksi nepovedla. Můj syn koupil v létě pušku,malorážku (také jeho první zbraň) i když chtěl střílet s optikou tak přes pevná mířidla byla odchylka na 20m cca 10cm. Muška se musela tak posunout v rybině, že málem vypadávala. Při reklamaci usoudili u Kettnera, že je to v pořádku od toho je pohyblivá muška v rybině aby se dalo doladit. Nevím jak ti poradit, já jsem se v obchodě dohádal, nic jsem nepořídil a kluk pušku prodal. A když slyší Norinco tak plive po zemi.
Snaž se trvat na reklamaci a snad uspěješ.
Odpovědět