Plynove zbrane-obrana

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tranzi

mno toho bych se nebal;

Příspěvek od tranzi » 06 čer 2007 21:03

To co jsem se jendou pral tak sem daval ranu prvni (prisli ke me dva) a naval mobil vruce sem mel horolezeckou karabinu ( nosim na ni klice) takze sem si ji dal misto boxera a kdyz mi rek naval mobil dal sem mu prvni tou karabinou a sel do kolen repsektive na zem... ten druhej mi dal ranu pod zebra a sel sm k zemi ja.. ale toho pak sundal kamos kterej prichazel... takze prvni ranu se dat nebojim...;) ale nerikam ze sem vycitky nemel;)


troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 06 čer 2007 22:46

hmmmm...kazdej kdo kdy nekoho zabil kvuli tomu ze mu nechtel dat mobil toho stejne potom 1000x litoval...asi si to nedokazes predstvavit- pet let te tahaj po soudech a stravis stovky hodin oplejtackama v tom lepsim pripade kdyz te nezavrou..a mas nalepku kterou ti uz nikdo nesunda...to vsechno kvuli par stovkam za mobil...a pokud bydlis na miste jak rikas tak myslim ze jediny co te ceka az na nekoho vytahnes pistoli ze te bud nekdo z jejich party zezadu pretahne po hlave a az se probudis v nemocnici budes mit pamatku na celej zivot nebo si na tebe pockaj a daj te co proto na potkani jindy...mam nazor takovej ze jakmile u sebe nosis pistoli a jeste k tomu zijes na takovymhle miste tak se pohybujes na sakramentsky tenkym lede..prihlas se na nejaky bojovy umeni(ale ne karate/judo apod.)..ja mam za sebou 5 let vycviku bojovyho umeni s klukama od zasahovky a jak pise J.Laser ziskas tim nejen kamose ale doda ti to sebevedomi a prijdes na jiny myslenky nez se bat kazdy cesty na nakup..ja sem tam zacal chodit hlavne kvuli tomu ze te to fakt zoceli, naucis se perfektne padat tak aby se ti nic nestalo(to byl muj hlavni duvod)..a dostanes do sebe grify co a jak...a nemysli si- trenovali s nama i chlapci 120kg takovy ty policejni kancelarsky mysi s pupkem kolem 50 a reknu ti nechtel bych nikdy stat proti nim..jo a pamatuj si- poulicni bitky se vzdycky resily pestma..jakmile se zacaly resit s bouchackou v ruce (atrapu nepoznas od opravdovy) tak z toho byl vzdycky sakra prusvich..trener nam vzdycky rikal- v bitkach vitezi ten kdo zasadi prvni ranu..a v hospode ten kdo bere prvni do ruky popelnik :twisted:
tranzi

to je fajn

Příspěvek od tranzi » 06 čer 2007 23:49

ale uprimne klidne bych nejaky to bojovy umeni delal ale je mi 20 to uz je dost pozde zacit a uprimne co se tyce mi fyzicky dost to pokulhava jako ubehnu kilak za rozumnej cas ale pak zkolabuju :D nejsem spekoun 200kilovej ale takovy to brisko mam takze nevim jeslti stimhle vybavenim muzu zacit delat bojovy umeni=) uz vidim tu prihlasku podivaj se na me a dostanou vytlem.=)
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 07 čer 2007 01:23

ale prdlajs, že je pozdě záleží zdali chceš či ne, znám lidi co začali i v pozdějších letech a žádné atletické figury to nejsou. Nikdo po tobě nechce abys byl šampión v tom či onom ono to stejně není na ulici dobré vzhledem k návykům fér boje....

na nějaký bojový umění se spíš vyprdni a začni s bojovým sportem, ten ti dá v krátké době více potřebného či lépe přímo něčím zaměřeným na reálnou sebeobranu + ideálně nějaká kombinace s BS a nějakými BU, ale tady bacha na ty co si na to jen hrajou a ty kteří tak doopravdy cvičí a těch je celkem málo.

Ty hlavně o BU/BS nic nevíš natožpak o nečem reálnějším tak začni trocha studovat třeba tu bojovaumeni.cz , tam najdeš spoustu odpovědí i dost pohledů když si to projdeš :wink: ale napřed to eventuelně projeď než se tam začneš na něco ptát.

Fyzička se hodí a je to moc dobrá věc, zvláště když pak bereš nohy na ramena, ale nikde není dáno že se neubráníš když ji nebudeš mít nějakou extra, nepotřebuješ vydržet x kol v ringu. ty potřebuješ každý konflikt zkončit co nejrychleji či si vytvořit situaci abys mohl vzít loď .....je spousta lidí co nemá zrovna dobrou fyzičku, ale bránit se umí dobře. Ono stejně když začneš trénovat v kvalitním klubu tak ta fyzička půjde nahoru, pupek nepupek (spousta ho má a jak se umí oháněť )

nezáleží jak vypadáš a jaké máš předpoklady, když chceš...záleží jen na tobě, pokuď se chceš umět opravdu bránit.
Zbraně jsou jen prostředky které mohou obranu zefektivnit, ale je potřeba se umět bránit i bez ní, pakliže je to možné ono totiž pak pochopíš spoustu věcí co se boje týká i se zbraněmi a bude ti to vždy jen ku prospěchu.....

Každopádně počítej že to bude bolet a bez potu a dřiny to nepůjde :wink:
tranzi

to je fajn ale kdyz bojove umeni tak jake?

Příspěvek od tranzi » 07 čer 2007 01:37

Me osobne nevadi zamakat a zapotit se zvlaste pokud je tam dobra parta... ale jde o ohebost a tak ne??? Jake bojove umeni je dobre na obranu... tejkvondo =) bo tak neco??? na tom webu jsem se nejak nevyznal
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 07 čer 2007 08:13

Na TKWD se vyse... strávil jsem tím dva roky života a nic moc to není. Záleží teda hlavně na tom kdo trénuje. Pro obranu nepotřebuješ cvičit katy, tuly apod. nepotřebuješ dělat rozštěp jako Van Dame. Začal bych normálně v nějakým slušným klubu boxovat, když mermomocí chceš do někoho kopat tak Muai Thai, nebo Kick box. Ono s tou horní polovinou těla je dost práce samo o sobě - naučit se uhejbat, dát ránu, háky........ rychlost. Mám zkušenost, že začátek s nějakým BU (karate, TKWD....) ti pro praktický použití dá špatný náviky. Vezmi si kolik lidí si díky cvičení sestav navykne uděřit a tu ruku nechat v předu - jako kdyby čekali že se útočník složí hned jednou ranou a oni nad ním budou stát jak šampioni. Mě pak na boxu trvalo dlouho než jsem se to odnaučil.
S tou pružností - když už kop, tak je nejúčinější v rovině odkud vychází - z kyčle. Cokoliv výš je možná efektní, ale málokdy efektivní. Navíc ruka je vždy rychlejší než noha.
Další věc je, že pro BU/BS musíš mít povahu a to se nedá moc naučit. Když nemáš srdce tak ti jsou veškerý techniky na pendrek. Je to jako se vším - zlepšuje se to praxí, já nikdy neměl potřebu "trénovat" někde na ulici a ten pravej bojovej zápal jsem v sobě nikdy neobjevil. Nakonec jsem toho nechal.
tranzi

tak co teda?=)

Příspěvek od tranzi » 07 čer 2007 16:41

BU nebo BS a jakej... me by to asi i bavilo jen sem nikdy nenasel odvahu se nekam prihlasit... nechci jezdit po soutezich jen proste mit nejakej zaklad k obrane... nic vic ... nic min... tak vy koukam tady mate veljky zkusenosti tak poradte co je dobry stim ze uz mi je dost let a nejsem atlet...
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 07 čer 2007 17:09

Tranzi kurňa...je ti dvacet, mě je padesát a občas si skočím do mučírny protáhnout tělo a rozhodně se necítím jako stařík i když už pytel pšenice neunesu,pořád i když se neperu dám-li facku tak postižený upadne a to mám o deset cenťáků míň než ty a o deset kilo víc. Tak přestaň bulet :P
Aquila non captat muscas
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 08 čer 2007 10:38

na sporty jako tkwd, karate, judo se vyprdni- je to dobry tak do filmu na efekt- v praxi skoro nepouzitelny..ale faktem je ze co je nejlepsi nezjistis doma z netu- hledej, zajdi na 1 trenink a az obejdes 10 klubu tak poznas co bude asi to prave orechove...a zkus zajit na fizly a zeptat se jich jestli nemaj nejaky volnocasovy treninky sebeobrany- to co mi naucili tam je 1000x vyuzitelnejsi nez vsechny bojovy sporty na ktery sem chodil driv- naucil sem se praktiky jak utocit s klackem, branit se mu, to samy s nozem..hodne jsem boxovali a delali ruzny policejni donucovaci prostredky- paky na ruce apod (lamani kloubu v tom se trener hodne vyzival:-) )ale fakt to k necemu bylo...jo- a kdyz kopat tak ne jako ve filmu ale do kuli- to je nejucinnejsi kop ze vsech :lol:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 čer 2007 11:10

Přesně tak :D stavět se na ulici do nějakýho postoje a uklánět se soupeři je cesta do pekel. Jakmile je parchant drzej, musí bez varování dostat krátkou suchou mezi lampy a přejde ho chuť (a věř že i ty jeho kumpány). Rána do nosu pokud se trefíš (nemusí být ani moc silná) rozbrečí sebevětšího chlapáka :lol:
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 19 čer 2007 10:11

troj píše:hmmmm...kazdej kdo kdy nekoho zabil kvuli tomu ze mu nechtel dat mobil toho stejne potom 1000x litoval...asi si to nedokazes predstvavit- pet let te tahaj po soudech a stravis stovky hodin oplejtackama v tom lepsim pripade kdyz te nezavrou..a mas nalepku kterou ti uz nikdo nesunda...to vsechno kvuli par stovkam za mobil..
A od jake ceny bys strilel, respektive by ses branil se zbrani v ruce?

tranzi: tobe bych nez ten kver spis doporucoval bez varovani dotycne vysprejovat a zmizet. Kver je zbytecne tezkej na tahani, na to, abys mel pseudopocit bezpeci. Kdyz uz chces, tak jak zde nekdo psal, radeji revolver.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
mr.ja

Příspěvek od mr.ja » 01 dub 2008 21:34

tranzi:
ahoj, ja osobne nechapem ludi co su odporcami plynoviek,ale vacsinou ich ucinnost spochybnuju ludia co maju ostre a hraju sa na frajerov,nosia ju zo sebou, ale nechaju sa aj okradnut lebo si uvedomia ze by utocnika pravdepodobne usmrtili keby sa branili a ostru nosia pre frajerinu len. osobne ti radim kup si plynovku s nonivamid 120g nabojmi niaku 9mm. po troch ran z 1,5 metra nema utocnik sancu. varovania ze pod 1m nemas strielat si nevsimaj, vela krat som videl strielat na pol metra a bez popalenin. osobne radim cim blizsie tym lepsie ,pokial ma nozik tak strielat od 2metrov a ustupovat,pokial ta napadne viac ludi,musis ist po najagresivnejsom pre vacsi psychicky dopad, je pravda ze si moc dobry, ale naozaj si skus predstavit jak ti zneprijemnuje zivot jeden sopliak primitivny len preto ze ma zo sebou x kamaratov a naser sa to jedine ti pomoze. to ze ta ostrou zastrelia je blbost.ked tasis musis hned strielat a potom uz nema sancu. a ludia co prepadavuju su vavsinou tazky socialny videdenci co ledva maju na pivo a to este ne na pistol. to ze nemozes strielat ani vnutri ani vo vetre toho sa neboj. ze ti niekdo nieco spravi v plnom obchode je nepravdepodobne, a v silnejsom vetre sa nebudu pravdepodobne poflakovat a otravovat ludi. osobne som typ nekonfliktny a slusny ale nevidim sposob preco sa mam takymto primitivnym vyrastkom s sfetovanym grazlom co si vyskakuju len v niekolko nasobnej presile vyhybat a uz vobec nie obmedzovat. caser je podla mna blbost.sice sa moze pouzit v mietnosti ale tam banda vyrastkov nebude a ked tak len konflikt s jednym.tam je vacsia sanca ze sa aj bez zbrane ubranis.ale s casrom sa ti moze stat ze ta opklopi banda fetakov a bude ti k nicomu. jednemu nasprejujes potom ta budu nazemi kopat a este minu na teba to co si nevystriekal. kdezto s pistlou das 2-3 ked je na osem nabojov,a typ ludi ktory robi tieto vytrznost vacsinou necha svojho kamarata prveho dam a ostatni utecu. a ktomu ze kver je tazky, zvyknes si ho nosit ako si si zvykol na mobil. osobne si myslim ze nazory ohladne bojovych umeni su spravne ale bral byy som to skor ako sport a na odreagovanie,ja sam chodim do posilnovne, ale polozte si otazku. ked vas prepadne parta je malopravdepodobne ze medzi nimi bude niaky sypac alebo karatista.budu to vyrastkovia. a ked sa dostane niaky chuck norris do konfliktu s niekym a na dva metre vytiahne plynovku a da mu 5x120mg nonivamidu do tvare k comu mu to bude? k nicomu pokial nema dvojmetrove nohy.
mr.ja

Příspěvek od mr.ja » 01 dub 2008 21:44

vyzeras ako rozumny clovek co nevyhladava konflikty tak nevidim dovod preco by si nemal mat plynovku, hlavne si pametaj nevyhladavaj problem a ked tahas len vtedy ked budes trielat a hned strielaj,ja osobne ked vidim skupinu opytych skinhedov uz mam ruku podttrickom,nenechavaj nic nanahodu. vytiahnut ju a povedat stoj lebo ta odjebem je najvacsia blbost pokial sa mas rad.skratka plynovka je efektivna zbran pokial ju spravne pouzivas a hlavne mas spravny typ a naboje.dufam ze som ti aspon trochu pomohol. prajem ti vela stastia malo konfliktov.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 02 dub 2008 12:49

další teoretik....
mr.ja

Příspěvek od mr.ja » 02 dub 2008 16:00

ja som pouzil plynovku tri krat,a radsej rozmyslat dopredu pred tym nez sa to stane, ked sa ti to stane ver tomu ze cas neni. teoretici su jedine ludia s zostrimi ktori ich aj tak nemozu pouzit v podstate pokym nikdo po nich nestriela
Odpovědět