Muzu nejak urychlit....????

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Simon87

Můžu nějak urychlit....????

Příspěvek od Simon87 » 26 bře 2008 17:38

jsem zamestnan u firmy ktera zabezpecuje banky a potřeboval bych zbrojní průkaz. Jenže jak jsem koukal tak skupina D je až od 21 let..což mi ještě pár měsíců zbývá.Nevíte, jestli je nějaký způsob o udělení vyjímky? Nebo jestli si muzu průkaz zatim udělat ale že ho dostanu až mi bude 21 let..Podobně jako u řidičáku??Dikes za odpoved


Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 26 bře 2008 18:13

Ano zkouška z odborné způsobilosti má platnost rok ,ale v době podání ti musí být 21.. Tzn v 20 zkoušky a v den tvých 21-narozenim to podáš... a za 3-5 týdnů ti kartička přijde..
-- Life is pain --
Simon87

Příspěvek od Simon87 » 26 bře 2008 18:15

Zapy píše:Ano zkouška z odborné způsobilosti má platnost rok ,ale v době podání ti musí být 21.. Tzn v 20 zkoušky a v den tvých 21-narozenim to podáš... a za 3-5 týdnů ti kartička přijde..
takze ve 20ti muzu udelat zkousky? jak ocelkove nebo jak ? ja o tom zatim nic poradne nevim tak se ptám jak blb :-D pardon
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 26 bře 2008 18:33

Jo ve dvaceti si můžeš udělat zkoušky na co potřebuješ a až budeš splňovat věkovou hranici tak si podáš žádost ... Dělal sem to stejně..
-- Life is pain --
Simon87

Příspěvek od Simon87 » 26 bře 2008 18:41

Zapy píše:Jo ve dvaceti si můžeš udělat zkoušky na co potřebuješ a až budeš splňovat věkovou hranici tak si podáš žádost ... Dělal sem to stejně..
jasny jestli sem dobre pochopil tak komplet zkousky jak prakticky tak teoreticky si udelam a zadost o vydani zbrojaku az mi bude 21..a co potvrzeni o odborne zpusobilosti? to se dela az po zkouskach nebo jak ?
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 26 bře 2008 18:46

Na podání žádosti potřebuješ odbornou způsobilost a zdravotní způsobilost.. Samotna zkouška (teoretická + praktická) = odborná způsobilost (platná 1 rok) a zdravotní je obyčejná prohlídka u doktora ( platnost 3 měsíce)..
Jo a nemusíš citovat příspěvek na který reaguješ pokud ten příspěvek není přerušen jiným.... moderátoři to nemaj rádi a pak nadávaj a to je zbytečný..
-- Life is pain --
Simon87

Příspěvek od Simon87 » 26 bře 2008 18:56

dobře tak to uz nejak chapu, a ted kde se mám jako poprvé hlásit že chci delat zkousky na ZP?
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 26 bře 2008 19:16

Ke zkouškám se přihlašuješ na příslušném útvaru Policie České Republiky - odd. zbraní a střeliva. (záleží na tom, kde bydlíš)
1. Vyplníš přihlášku, zeptáš se kdy a kde bude zkouška
2. Jdeš se domů učit testové otázky. Na ty se mimochodem můžeš podívat i tady: http://zbrane.kvalitne.cz/?section=licence je tam i "Zkouška nanečisto".
3. Taky by sis měl aspoň sáhnout na zbraň a zjistit si něco o tzv. "Bezpečné manipulaci" - můžeš se zeptat třeba na střelnici, jejíž jméno ti prozradili na PČR (když ses jich ptal KDE bude zkouška, viz bod. 1).

Další dotazy? :)
Naposledy upravil(a) Kurt dne 26 bře 2008 19:17, celkem upraveno 1 x.
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 26 bře 2008 19:17

No musíš si zajít na policajty ( inspektorát pro zbraně ,střelivo, výbušniny a drogy - tak se to myslím jmenuje) a vzít si žádost, prostě se jich zeptej a oni ti ty lejstra co potřebuješ daj. A pak si zjisti kde se provádí výcvik, bude to nějaká střelnice. Buď ti to řeknou na policajtech (kdo to zajišťuje) a nebo si zajdi na střelnici a poptej se . .
-- Life is pain --
Simon87

Příspěvek od Simon87 » 26 bře 2008 19:37

no ja myslim ze to zatim bude asi stacit..vycerpavajici odpovedi :-D fakt moc diky...;-)
Haness
Příspěvky: 44
Registrován: 26 kvě 2008 16:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness » 07 pro 2008 20:00

Zapy píše:za 3-5 týdnů ti kartička přijde..
jsem z Brna, ale trvalý pobyt mám Olomouci, takže žádat o vydání budu muset v Olmu, ale zajímalo by mě, jestli to jde nějak udělat abych zase nemusel jezdit pro zbroják do Ol abych si ho vyzvednul?
Odpovědět