Digitalni puskohled DigitalHunter - nazory

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Digitální puškohled DigitalHunter - názory

Příspěvek od MartinT » 05 pro 2007 12:50

Ahoj, chtel bych poprosit o nazory, popripade zkusenost s
Tímto puškohledem. Jedná se o digitál - žádná optika. umí udělat obrázky a videa výstřelu. Nepatří mezi nejlevnější, ale ... minimálně vypadá zajímavě.

Momentálně se poohlížím po puškohledu se zvětšením pod 4 and 12.
Bude montovaný na "nářadí", s ne příliš plochou balistickou křivkou (kuše), takže jednoduchá změna zaměření je pro mě podmínkou. Dále mi příjde více než zajímevé pro trénink si nahrát vlastní chyby a pak se z nich umět poučit.
A úplně bombastická mi příjde možnost výměny zaměřovací osnovy (4 online a jednoduše změnitelné, a jsou "nahrávací" přes PC)

Hledal jsem někajé zkušenosti na Inetu, - v našich zeměpisných šířkách jsem nic neobjevil. Ve světě je několik E-Shopů nebo prodejců co kopírují data od výrobce a našel jsem jeden článek nadšence, co o tom básnil, psal že pro něj hned běží a napíše, ale už nenapsal. A pak recenzi psanou na něco co se v té době teprve chystalo na pult. Recenze typu neumím si představit, že ..." ta mi moc nepomohla.
Výrobci jsem zatím nepsal - čekám že ho bude vychvalovat do nebe a moc záporů, nebo na co si dát bacha se nedozvím.

Cca za měsíc pojedu do míst, kde je ofiko zastoupení této firmy, tak je poprosím o onsite test, případně bych do něj šel. Nešel jsem ho před tak cca 2 dny omylem - hledal jsem něco úplně jiného ... a od té doby je to mazlik ;-))

Přemýšlel jsem nad Meoptou R1 4-16 Tactical s RD. ta výjde na cca 20K - podobně jako tohle. Navíc ta možnost změny osnov mi příjde jako +20 ze 100 a ty obrázky - no dalších +8

Ještě jedna věc je super - nemá to dálkoměr, který je na soutěžích zakázany, takže je člověk v rámci pravidel.

Dokonce to v sobě má jednoduchý balistický počítač - podle data o střele a zbrani (balistických - cpaných tam přes PC), a ručně nastavené vzálenosti přepočítá bod dopadu - takže zase v rámci soutěžních pravidel OK

A pokud porovnám ten zoom Meopta 4-16 (a Mildot platí jen pro největší zvětšení 8-( ) vs 2.5-16.4, no zase +body

Jasně že 4 AA baterky v 21. století, no ..
výdrž 4 hodiny, no .. i to se dá
Jen ta váha ~750g to je o "trochu" víc než má ta Meopta

Co vy na to? Poradíte, pomůžete.


Dík moc[/url]


milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 05 pro 2007 22:48

-----------
Naposledy upravil(a) milius dne 12 čer 2009 20:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 pro 2007 20:25

Já jsem ten Digitalhunter neviděl, ale předpokládám, že to bude něco jako se dívat přes LCD displej u foťáku, takže myslím, že tam bude problém s rozlišením, zvlášť u velkých zvětšení, protože ten zoom je pravděpodobně jenom digitální.

Ale jinak myslím, že zaměřovače tohoto typu čeká velká budoucnost a ani to nebude moc dlouho trvat.
Má to totiž výhody o kterých se klasickým zaměřovačům nezdá.
Třeba tvar i velikost zaměřovací osnovy může být jenom jako volitelný program, kde si vyberete ze stovek typů podle momentálního určení nebo podle nálady. Dále to může automaticky posouvat záměrný bod podle programu na daný typ střeliva a dle vzdálenosti změřené automaticky laserovým dálkoměrem (spojení dálkoměru a zaměřovače se už běžně prodává). Pak to třeba může samo korigovat odchylku náměru nebo teploty atd. atd.
No a ve finále vám to natočí a pošle na mail průběh střelby.
Fantazie?
Kolik z vás mělo před deseti lety mobil? :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 06 pro 2007 21:46

Ja mel mobil pred 14lety :-)
jasne ze elektronika se bude tlacit a uz se tlaci vsude. Ale zakladnim prvkem je a vzdy bude optika. Staci se podivat na vyvoj fotaku. Pres bourlivy vyvoj digitalu jsou spickove profi fotak opet zrcadlovky. Kvalita je primo zavisla na kvalite objektivu, nasledne chipu a pak SW.
Ano, nekolik firem vyrabi puskohledy s dalkomerem. Uz v roce 1999 na Shoot out v Alabame melo ukrajinske druzstvo leicu ci co to bylo s dalkomerem. Takovy hranaty puskohled. Nejak mi to neoslovilo. Slecna zavod dokoncila s vypujcenou zbrani. Optika se vysypala. To je prave slabost. Tyto optiky zadna slozka nepouziva pro jejich malu odolnost na zpetny raz.
Urcite je to vyborne na zavody, myslivce a lovce.
co se tyce vyskovych korekci podle namerene vzdalenosti a polohoveho uhlu, by byla urcite pro nekoho dobra vec. (dnes pro danou munici - vojaci, se prodavaji puskohledy pro danou munici s tzv. BDC).
Pravda je, ze pokud strilis, tak na sve naboje hodnoty korekce znas a nepotrebujes k tomu SW. Myslim si ze by to dokonce zdrzovalo. a korekci na vitr, k tomu by clovek musel mit k dispozici sbernou meterologickou stanici. :-)
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 pro 2007 23:45

Bez kvalitní optiky se to jistě neobejde, ale i zrcadlovky jsou digitální.
Výhodu bych viděl v tom, že by se nemuselo klikat, prostě záměrný bod by se měnil automaticky podle údajů z dálkoměru. Myslím, že by to bylo určitě rychlejší, třeba při střelbě na několik různě vzdálených cílů, jenom mířit středem a mačkat, žádné přemýšlení, jednodušší výcvik, pro vojáky ideální (vím, muselo by to být odolné a něco vydržet). Další výhoda by byla, že korekce by byla čistě softwarová záležitost, takže puškohled by si každý nastavil podle parametrů jeho střeliva (dokonce i třeba přímo na svou vlastní laboraci). Ani by nebyly potřeba žádné BDC značky, člověk by mířil pořád středem.
Kvalita provedení a odolnost proti zpětnému rázu je taky otázka. Ale Abrams má něco podobného taky a vydrží to, teď už to stačí jenom "trošku" zmenšit. :lol:
No je to všechno teprv na začátku.
Stejně to největší lákadlo pro potenciální zájemce je natáčet si svoji střelbu a hlavně lov. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 pro 2007 23:48

Jo a tady je ten Digitalhunter.
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 07 pro 2007 00:45

podobne vychytavky uz odstrelovaci z nejmenovane armady pouzivaji. Optika ma tusim na strane display a tlacitka pro zadavani, jak to presne funguje a co to vsechno umi nevim. Ale pocita to s vlivem vetru na strelu, ale musis ho zadat...vic nevim.
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 07 pro 2007 03:26

Díky moc za názorzy, přidám pár dat, které se mi zatím podařilo vysehnat

Puškohled je jen elektronický - žádná mechanika.
S rozlišením - no je to takový střed - není to fotka, ale pro oko na těch 12 mm v pupile je to ještě snesitelné - nevím v jakém rozlišení je "hledáček", ale fotky a video je myslím 240x240 - prostě takový starší foťák, žádný 3Mpixel - ale prý je to kuli rychlosti ukládání.
zvládne uložit (a tady navím, už jsem četl 6s, 10s a u jednoho prodejce dokonce 20s videa) - ještě mi nedorazila odpověď .
Nahrávání a fotky jsou aktivované výstřelem - nemá to knoflík, ale je to na ráz.
Dokonce si můžeš vybrat jestli se výstřelem má video zastavit, nebo jestli má být výstřel v polovině videa, nebo se jím spouštět.

Osnovy se malují v jakémsi spešl bitmapovém editoru (pomůže se středem, kótama a umístěním číslic) - do puškohledu se posílá jako BMP obrázek. Dokonce existuje órum a jejich výměnu mezi uživateli. Nektrý jso fakt zajímavý

Balistický data se ládujou spešl softem, ale když jsem chtěl screenshot, dozvěděl jsem se, že je to produkt 3. strany, stažitelný volně poté, co zadáš SN puškohledu a kde a od koho jsi ho koupil ;-)
Moc hezký - pro mě - je, že výstupem do puškohledu je texťák!! jsou to dva sloupečky - první je vzdálenost a druhý je drop. Prostě jednoduché. - soft nepotřebuješ, a vystačíš si s excelema a balisticýma datama. Ještě mi nedorrzila odoivěď, kolik tabulek je možné mít online uvnitř - něco jsem četl o 4, ale nevím jestli je to přílad, nebo limit.

Dálkoměr je prima, ale nemí se na soutěže.
Ke všemu zamířit, počkat 2 vteřiny, než si zavolá přes GSM pro aktuální meteo-data a na mě bude už jen zmáčknou spoušť - to není nic pro mě.
Už si přesně představuju, co bude na soutěži, jestli tam s tím příjdů - diskvalifikace ya dálkoměr a úděs, ... ale on je to vlastně fičurama Meostar, jen se korekce kříze nedělá komínkama, ale čudlíkama. a člověk nemusí mít balistickou taulku v hlavě, ale má ji ve scope. V hlavě má místo na věci jako vítr, odhyd vzdálenosti, ...

Ale co mi příjde jako bomba - a co mě natěšilo ještě víc, ono při změně vzdálenosti neposouvá kříž, ale posune cílový obrázek. Na jejich webu v sekci secifikace, nebo někde tam kolem, je animovaný obrázek s jelenem, mířenám na různé vydálenosti, a ono to posune jelena nahoru, né kříž dolu!! Z čeho mi vyplývá, že při zvětšení 13 sice uvidím pár stop kole cíle, ale je jedno jakou mám křivku, jestli se mi propadne kulka o 20 cm, nebo šíp o 2 metry na stejnou vzdálenost (plácnul jsem nějaký čísla, nezakládají se na žádné realitě - jen hrubý odhad) - tak nepotřebuju řešit náklop puškohledu - ona si to vyřeší elektronika za mě patřičným výřezem.

No když jsem se dozvěděl tohle, prostě je to mazel, alespoň pro mě.

Jinak, ta firma vyrábí pro US armádu noční vidění a puškohledy pro speciální jednotky do pralesů a pod vodu (nosit, ne používat). Jedna z mála reakcí, co jsem objevil na netu, tak jeden kanaďan to má na cal.50 a byl s ním plně spokojen - prý už přes půl roku. win308 a brokárny jsou klasika.

Výrobce mi psal, že jsem 3. kdo to chce na kuši, z toho jeden od toho utek - nekoupil a šel do klasiky s multikřížem, a druhý je s tím plně spokojen - má to na lov a ve verzi s aktivním nočním viděním.

když jsem měl otázky ohledně balistiky šípu a co a jak, tak mi napsal, že jeden jejich zákazník narazil na limit a to při montáži tohohle na šipkovou (uspávací) pušku - prd rychlost a křivka jak když hází prvňáček kámen (potřeboval vyřešit drop kolem 8-12 metrů) a tam už viděl na spodním okraji černou čáru - ukázalo se, že je to obruba pupily.

ještě si napočítám balistický data pro moje amo a poprosím aby mi poslali fotky na různé vzdálenosti a zvětšení. Jen co je budu mít, nejzajímavější pošlu.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 23 bře 2008 07:12

Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 bře 2008 07:45

Hracka je to hezka a asi to bude drive nebo pozdeji i budoucnost. Nicmene je to pouzitelne (jestli vubec k opravdove strelbe) do 200yd. Rozliseni pabidne a zpozdene reakce. Balisticke tabulky do 200yd? to je dost smesne. To obnasi par kliku. Co jsem z toho pochopil tak autor clanku to ma spise proto aby mohl svym kamosum ukazat obrazky a film ze sveho lovu. Takze to spise slouzi jako zaznamove zarizeni.
S temito poznatky se mi zda dost pritazene za vlasy, ze to ma nekdo na razi .50 (teda pokud to nema na kratke zbrani).
Mozna by to bylo uzitecne ve verzi "day/night" verzi a to v nastaveni nocniho videni. To spada do kategorie A tj. na vyjimku.
zde je brozura co mi po registraci poslali.
http://www.sniper.cz/DigitalHunter_DayN ... hure07.pdf
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Registrován: 10 pro 2006 15:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black_Onyx » 23 bře 2008 12:54

Takto vypadají videa:

Nyní: Ruger SR9
Dříve: Glock 19, Ruger LCP, H&K USP
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 23 bře 2008 14:58

Za cenu takové srandy můžete mít super puškohled normální.Digitální technika je sice krásná, ale není možno ji použít s úspěchem všude.Bežné puškohledy jsou podle mě daleko lepší.Jsou to zbytečně vyhozené peníze, nehledě na to, že než bych to nastavil pro přesnou střelbu, tak by bylo po mně. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 bře 2008 15:25

Staci si precist recenzi, ten clovek to sam rika, do 200yd a vice mene jako zaznamove zarizeni.
Jinak je to naprosto k nicemu.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 23 bře 2008 20:24

Ahoj, koukám, že se téma zase rozjelo ;-). To Shiva, děkuji za link na recenzi urcitě se hodí. Jinak ce se týká DayNight verze a kategorizace - není to A. Do A patří Noční vidění na bázi noktovizoru - a to tohle není. Pracuje na stejném principu, jako digitální kamery - citlivější snímač, který potřebuje externi IR světlo. Na tohle jsem se ptal i výrobce, i prodejců i naší legislativy a od všech zaznělo to samé. Jinak doufám že brzo budu umět poreferovat já sám, brzo bych měl být majitelem jedné této hračky. Chtěl jsem DayNight verzi a už je u našich celníků. Jinak ještě k té vyjimce, - dokážete si představit, že by to za součesných vztahů/chování byli lidi z USA ochotni poslat do čech. Ne není to z E-Baye, je to přímo od výrobce, přes obchodníka tady v čechách, který mi s tím obrovsky pomohl. Tímto mu děkuji. Ohledně vlastností: sohlasím s Tebou, že na pár Yardů/metrů - jako je 100, 200 z plnotučných odstřelovaček je to pár kliků, a tam je to LowResolution záznamové zařízení. Na odstřelovačku to není. Na lov je to fajn, jako to záznamové zařízeni. Já jsem do něho šel ale pro zbraň s podstatně se měnící balistickou křivkou. Další věc, proč jsem si ho vybral, je možnost změny kříže. Je pravda, že ta cena je opravdu "větší než malá", ale znáte to, když se zamilujete do mazlika, .... . Ale denně čekám, kdy si ho budu moci vyzvednout. Na mé zbrani vydrží jen "pár" puškohledů, ono totiž každý počíta s "dopředno-zpětným" rázem, ale málokterý výrobce počítá s "dopředno/dolu klopným" rázem. To pak kříže "vyskakujou". V tomhle není mechanika, není co uklepat ;-)).
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 23 bře 2008 20:48

Pravda, nevim jestli se to radi do kategorie noktovizoru. Takze jsem se mozna upsal, rovnez nevim jak se smi nebo nesmi strilet s prisvitem (lovit). At uz IR nebo jine svetlo.
Co se tyce noktovizoru, tak dovoz neni problem, neni to licencovane zbozi, ale prodej je na A-cko. Teda pokud je to urceno na flintu. Takze to ze to posle nejaka firma bez problemu nic neznamena.
Osobne bych to nedal na flintu ani kdybych to mel zadara. Max. tak na ty plechovky, na tercovou strelbu je to zbytecne a na taktickou ci dokonce na lov, uplne nepouzitelne.
No doufam ze budes spokojeny.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět