Elektricky paralizator

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

NoName

Re: Paralyzer

Příspěvek od NoName » 14 lis 2005 20:08

Asi mate pravdu. Jen mne jeste napada co kdyz by dotycny dostal davku z paralyzeru primo do hlavy ? to preci musi mit xkrát větsi ucinek ? sice je to asi nejnepravdepodobnejsi misto kam se da trefit (z 90% by to utocnik vykryl) ale ...
nespavec píše:Zkombinujte obojí,lekce i pepřovou pěnu a přidejte boty,ve kterých se dobře utíká.Pepřová pěna je zcela jistě lepší než paralyzer.Proč by zakazovali paralyzery,když se jejich prodejem dají točit peníze a nikomu neublíží?Copak dnes ještě někdo věří reklamě?Úžasný Henckelbach Horsta Fusche taky přece každý zná a nikdo ho nekupuje:-)


NoName

Příspěvek od NoName » 14 lis 2005 20:11

Jeste bych dodala. byla tu rec o tom silnejsim paralyzaru nebo ten s tim temer polovicnim vykonem ? tusim 200 000 a 500 000 V pokud se nepletu
nespavec

Paralyzer

Příspěvek od nespavec » 14 lis 2005 20:15

Jedině snad přímo pod nos.Ne,ta krabička je o hodně větší a dražší než pepřová pěna ve spreji,věřte mi.Výboj prochází kůží,je jedno na které části těla.Se sprejem můžete být i dál,než s paralyzerem.Každý cm dobrý.Stříknout,kopnout,utíkat.
Ivory

Paralyzer

Příspěvek od Ivory » 14 lis 2005 21:43

Zdar pánové , ty paralizery moc nefachaj

na vojně jsme jeden měli a standartně jsem se do místností s kovovou klikou
dostávali tak že jsme jiskřičky puštěli do kliky :-) a kluci kvičeli a pouštěli se a pak jsme byli vevnitř.
Takže to akorát brní a to je vše. Když si dáte do stehna dostanete občas křeč škube vám noha pak brní ale odstrašující to nění a stačí silnější oděv a nefunguje to a to proto že napětí je sice vysoké - pohybuje se v řádech 90kV až 200kV podle toho jak kvalitní má ten který model násobič - ale proud ta mrška jde cestou nejnižšího odporu a to je kudy ? no přece do té druhé elektrody a do těla se pak už nic moc nedostane. Je to spíš na efekt ale jinak to není k ničemu.Jedině ty modely vystřelovací - vystřelí to dvě elektrody a to už je mazec prostřelí to lecos myslim oděvy a to fakt člověka složí jak nic , ale není to běžně dostupné a je to velké.Než paralizer tak radši ne sprej ale emulzi - cákne to na cca 3m spolehlivě a dostane li to do očí a do nosu nebo pusy je vod něj fakt klid - má to větší účinek než plynovka s kasrem nebo CS , mimochodem tou jsem taky dostal na vojně a je to mazec ale je to tak na 20 sekund a pak máte sílu cíl dále pronásledovat i když člověk chrchlá smrká a kašle. Kdo je alergik - tak trpí ještě víc.
Tak kup tojí milé ten pepřák nebo kasr ale ne spreje musí to být kapalina nebo emulze. dělaj taky modely na řemínek na krk , podobá se to tlustý fixe a to může nosit furt a nemusí to lovit z kabelky.
Tak zdar a mějte se.
Richi

Příspěvek od Richi » 14 lis 2005 23:11

...ale všetky tieto úvahy o paralyzéroch a sprejoch sú k ničomu ak je útočníkov viacej :?
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 14 lis 2005 23:27

NoName píše:Jeste bych dodala. byla tu rec o tom silnejsim paralyzaru nebo ten s tim temer polovicnim vykonem ? tusim 200 000 a 500 000 V pokud se nepletu
ten paralyzer opravdu ne! to je tak na hraní či do filmu, nehledě na to že v zimě kdy má případný útočník na sobě vrstvu oblečení se těžko hledá holé místo a na obličeji apd. jak jste sama správně uvedla by to útočník pokuď by nebyl retardován vykryl jak nic a opravdu by jste se chtěla spoléhat na oněch 10% pravděpodobnosti že by to nevyrkyl? další věc co je že i když by se vám to povedlo takpravděpodobně by útočník zareagoval reflexivě a buď by uskočl z dosahu, praštil vás či vás chytl za ruku a sebral vám ho (není to jak když se chytnete el. drátu pod napětím a nemůžete se ho pustit)....a nejpravděpodobněji použil proti vám! každopádně tohle nejsou vůbec dobré vyhlídky na účinou obranu....
Čím blíž budete útočníkovi tím hůře pro vás, ale to bych se opakoval

To co tu zmiňoval Ivory je taster(bo jak se to píše) a už je tu o něm psáno, stačí kouknout o tom jestli se dá u nás koupit nevím, ale skoro bych řek že už jo, předevčírem jsem ho viděl v TV kde ho předváděli a doporučovali....a co si o něm myslím jsem tu již psal pro vás by to asi nebylo špatné řešení.

Ten pěnový pepřák určitě stojí pár korun takže tím nic nezkazíte a funguje dobře a dá se použít na větší vzdálenost což je rozhodující, ale i s ním to chce trocha přemýšlet jak ho použít viz co jsem tu už psal...

Nějaké lekce sebeobrany bych určitě doporučil, tím nikdy nic nezkazíte...
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 14 lis 2005 23:42

Richi píše:...ale všetky tieto úvahy o paralyzéroch a sprejoch sú k ničomu ak je útočníkov viacej :?
jj to je bohužel holý fakt, nejlépe utéct :!: pokuď to jde a když ne tak už záleží na každém jak je fizicky případně s čím vybaven k obraně, ale vše k obraně se může hodit tj. i ten sprej a vše co se dá použít, když vyřadíte jednoho útočník, zvyšují se vaše šance...samo že x deseti moc nezmůžete,ael s tímhle předpokladem je nesmysl operovat...

proti více útočníkům(to se ale většinou netýká přepadení) také hodněkrát pomůže zlikvidovat co nejrychleji a s velkou razancí hlavního krypla, ostatní se většinou zaleknou a nechtějí dopadnout jak on, ale může to tak být i nemusí když se na vás vrhnou všichni tak :? ......tohle samo platí pro někoho kdo je toho schopen a má už lecos natrénováno a ví kam a jak udeřit či má velké štěstí bo ho třeba trefí nějakým šutrem co předtím našel na silnici apd...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 lis 2005 09:14

Tak tady je reálné video použití taseru proti psu:
http://66.98.238.16/compfuse/media/15vy ... attack.wmv

Vyšlo mu to, ale moc mě to nepřesvědčilo.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 lis 2005 10:58

A takhle taser zkoušejí policajti, aby věděli o co jde.
http://66.98.238.14/~compfuse/media/15v ... zapped.wmv

Takže ty řeči o nekontrolovaném pádu a paralýze asi nebudou pravda.
Spíš si myslím, že útočník se prvně lekne, pak se nas*re, dráty si vytrhne a potom ho nezastaví ani 44mag.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 lis 2005 11:36

Takže přece jenom na tom něco bude:
http://66.98.238.16/compfuse/media/15qk ... azered.wmv
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 15 lis 2005 22:06

Kuva proč mám tak blbý připojení, se na to mrknu až někdy v noci když se zadaří......

nevím co je na videu, ale co bylo nedávno v telce tak tam po zasažení taserem typan začal trocha třepat a šel pozvolna k zemi, rozhodně ne že by se skáce, ale těžko by bylo schopnej něco udělat....

údajně by měly nové typy už fungovat ty staré stáli za h...

Ale taser proti psu? to možná kdybyb byl někde za ploten bo spal, ale kdybyb se na mě rozběhl už vidím jak bych se ještě trefil do běžícího psa...
Ondra

Příspěvek od Ondra » 16 lis 2005 19:41

Koukal jsem na MTV kde zrovna dávali JackAss nebo tak nejak a zkoušeli v tom na jednom dobrovolníkovi tyto různé obrané prostředky:klasické paralyzéry s různým napětím, kesr a Taser tam byl taky(nějakej starší,ne jak na www.harpia.cz ;-) )Nejlíp dopadl Taser,chudák se pěkně válel když to do něho pouštěl a nasledný tahání elektrod na kterých zůstaly kousky kůže vypadalo velice efektivně! :P Kazdopádně nevěřím moc použití v zimě,na mtv si "užíval"přece jen přes tílko, že by ty háčky prolítly bundou,svetrem,košilí a tílkem i v zimě???To bych mu pak tím moh klidně přes léto prostřelit hlavu ne??? :twisted: (trošku přehnaně ironické...)
Nicméně na dotyčného bohatě stačil i kesr(cca minuta klid),paralyzátor zabíral po dobu"léčby"+5-20 sekund po tom...
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 16 lis 2005 20:49

Ondra píše:Koukal jsem na MTV kde zrovna dávali JackAss nebo tak nejak a zkoušeli v tom na jednom dobrovolníkovi tyto různé obrané prostředky:klasické paralyzéry s různým napětím, kesr a Taser tam byl taky(nějakej starší,ne jak na www.harpia.cz ;-) )Nejlíp dopadl Taser,chudák se pěkně válel když to do něho pouštěl a nasledný tahání elektrod na kterých zůstaly kousky kůže vypadalo velice efektivně! :P Kazdopádně nevěřím moc použití v zimě,na mtv si "užíval"přece jen přes tílko, že by ty háčky prolítly bundou,svetrem,košilí a tílkem i v zimě???To bych mu pak tím moh klidně přes léto prostřelit hlavu ne??? :twisted: (trošku přehnaně ironické...)
Nicméně na dotyčného bohatě stačil i kesr(cca minuta klid),paralyzátor zabíral po dobu"léčby"+5-20 sekund po tom...
Mělo by to fungovat i v zimě, co jsem o tom četl tak by se ty elektrody měli chytit na oděvu a pak se vytvoří přemostění až přes cca 5cm oděvu, na nějakém odkazu co tu je, je to napsáno.
Trexi

Nesmysl

Příspěvek od Trexi » 23 lis 2005 14:45

Tyrichter píše:No, přes oděv. Stačí znát alespoň základy vodivosti el. proudu, možná ani to ne, abys pochopil, že např. kožená bunda je izolátor, tudíř paralyzér jaksi pozbyde většího efektu. Samozřejmě že v případě, že na sobě útočník bude mít mokrej neoprén, tato poznámka neplatí.

+ Tak k cemu by ty paralyzatory prodavali, kdyz nejsou ucinne pres odev :o) Pochybuju ze kazdy chodi nahej ... samozrejmne ze je ucinny i pres silnejsi vrstvu obleceni.

Paralyzér je opravdu až přespříliš kontaktní. Takže nejprv slzák, potom proud a nakonec pro jistotu dorazit svíjejícího se útočníka devítkou. Já bych volil asi ten slzák, nehledě na to, že když tě útočník drží a ty ho sekneš elektrickým proudem, schytáš to zrovna tak.
+ Vzhledem k vysokemu napeti a nizkemu proudu, nevznikne zpetna vazba ... takze kdyz se te utocnik dotkne kdyz do nej budes prat tisice voltu, tak ti to nic neudela ..
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 pro 2005 12:30

Ten link výše nějak nefunguje, tak tady je to jinde:
http://www.lookatentertainment.com/nneu ... /v-559.wmv
Něco na tom asi bude.
Odpovědět