Slabe 22 LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Koogel

Slabe 22 LR

Příspěvek od Koogel » 14 bře 2008 11:26

Muzete mi prosim nekdo poradit, ohladne vyberu naboje 22 LR. Nedavno sem si poridil malorazku z duvodu treningu , protoze vlastnim vykonejsi kulovnici a z casovych duvodu nemam cas dojizdet na dlouhe strelnice. Mam vsak moznost vyuziti kryte ,,haly´´ kde ovsem neni moc ohleduplne abych pouzival klasicke strelivo. Rad bych nejake, ktere by se vykonem priblizovalo naboji 22 short. Jedna se mi jen ciste o trenovani ,,odpalovani´´. Dik moc za pripadnou pomoc.


Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 14 bře 2008 11:43

Slabší .22Lr, co jsem viděl, jsou Colibri od Aguilly a .22 Long od CCI myslím.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 14 bře 2008 13:09

Kdyz to shrnu, tak to vypada takto:

.22LR .. to je klasika, do haly to asi bude trochu hlucne a hlavne moc energie.
.22LR SubSonic - nejslabsi Subsoniky jsem mel od Aquilla a nebo PMC Moderator - stale to ale ma dost vyzaznou energii.
.22LONG - CCI CB-LONG - klasicka nabojnice ale zkracena a lehci strela, ktera diky minimalni prachove naplni leti na usti ani ne 260m/s tusim - energie asi 50J - tedy jako silna vzduchovka. To by bylo asi idealni. Presnost neni nic moc a tyto naboje hrozne spini!
.22LR PMC SSCAT - to je to same, jako Aquilla Colibri - malinka lehka strela v klasicke nabojnici, kde neni ZADNA prachova napln a odpaluje se pouze zazehnutim zapalky - energie cca 20J, to uz je opravdu jako vzduchovka, ale presnost nulova, priserna cena (nevim proc takovy naboj u nas stoji pres 2Kc/Ks) - a velke riziko, ze to z dlouhe hlavne vubec nevyleti - zustane uvnitr!
.22SHORT - Obdobne vlastnosti jako zmineny CB-Long, ale muze poskodit delsim pouzivanim nabeh z komory do hlavne, protoze komora je delana na delsi nabojnici!
Koogel

Příspěvek od Koogel » 14 bře 2008 13:48

Dekuji za odpovedi. Timto ste mi potvrdili co sem si myslel, ze optimalni by bylo pouzivat CB Long. Akorat mam problem je sehnat. :( Nemate tuseni, kde se daji v Praze a okoli sehnat?? Dekuju.
Pol
Příspěvky: 32
Registrován: 20 pro 2006 06:20

Příspěvek od Pol » 14 bře 2008 16:11

Myslím,že je maj v BVS ve Slezký.

http://www.bvs.cz/munice_malorazna_cci_22_cblong.html
mauser
Příspěvky: 30
Registrován: 13 led 2006 13:33
Bydliště: Praha, Plzeň, Klatovy

Příspěvek od mauser » 14 bře 2008 16:50

Dovozce CCI je Detex, v Praze sídlí na Praze 3, ul. Husitská. Netové stránky jsou www.detex.cz
Nedávno je tam měli.
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 14 bře 2008 19:25

Těch Colibříků jsem vystřelil jen pár na zkoušku, ale nikdy se nestalo, že by nevyletěla kulka z hlavně. Pokaždý byla zhruba stejně hluboko v dřevěné desce.
Subsoniky jsem nepočítal, protože jsou velice podobné klasickým LR.
A pravda je, že na přesnou střelbu nejsou ani Colibříci, ani CCI Long (jedině na malou vzdálenost, a to ještě s rezervou).
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Pokojova strelba s malorazkou?

Příspěvek od Apevia » 14 bře 2008 20:09

Muzete mi nekdo osvetlit jak je to s tou pokojovu strelbou? Muze se to doma nebo je to jen takovej nazev? Jde mi hlavne o zakony... dik....
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 14 bře 2008 20:32

V pokoji rozhodně střílet nesmíš, střílet smíš jen na schválených střelnicích či vyhrazených místech. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 14 bře 2008 20:42

http://www.aguilaammo.com/supercolibri.htm

Vyrobce pise na svych strankach toto:
These primer only loaded rounds must be fired only in handguns. When fired in long barreled firearms such as rifles, bullets may remain lodged inside the longer barrel. A subsequent firing of a regular .22 rimfire cartridge may result in injury or death to the user or other.

Samozrejme ze vyrobce se kryje pro vsechny pripady, ale uplne nelogicke to neni..
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 14 bře 2008 20:52

Jasný... :wink:
Odpovědět