Importni licence pro dovoz z USA

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Importní licence pro dovoz z USA

Příspěvek od HanuIv » 10 bře 2008 19:38

Help, help help!!!

Ach jo, co jsem si to zas na sebe vymyslel! :?

Rozhodl jsem se pro větší objednávku u Brownells. Jenže po mě chtějí importní licenci. Což jest veselé, protože nevím, kde ji vzít. Ptal jsem se na tuzemské Policii, ale tam na mě koukali, jak zjara.
Tak nevím.

Nemáte někdo nějakou představu, co po mě chtějí?? :?: :?:


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 10 bře 2008 20:41

Importní licenci jim musejí vydat v přímo USA na zboží, které požaduješ.Co jsem četl, tak všude se píše, že při odesílání se přiloží importní licence(to znamená, že licenci obstará odesílatel a ne příjemce. :wink: Zásilka předtím případně ještě projde celnicí.Importní licence se liší dle požadavku státu(v našem případě ČR).Pokud po tobě něco chtějí, tak možná chtějí zjistit podmínky pro import zbraní do ČR.
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 bře 2008 20:56

Podle toho, co jsem zjistil, tak vývozce nechá vystavit vývozní povolení na základě oficiálního oznámení cílového státu (dovozního certifikátu). Dovozní certifikát zajišťuje dovozce (tedy já) někdo na MPO.

Ale jak a kde zatím nevím.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Johnny
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Johnny » 10 bře 2008 23:39

Myslím, že to tu někde popisoval SHIVA, zkus pohledat nebo rozhodně bude vědět jak na to. Zkus mu napsat SZ, možná že ti poradí :)
Odpovědět